بیاتومگ

نام کامل : ویلیام برادلی پیت (William Bradley Pitt)

تولد : ۱۹۳۶، آمریکا

برد پیت به عنوان نویسنده و بازیگر در صحنه های فیلم حضور دارد، بیشتر شهرت او بخاطر بازی نقش تیلر دوردن (Tyler Durden) در فیلم Fight Club است. هر چند که نباید نقش هایی چون بیلی بین (Billy Beane) در Moneyball و راستی رایان (Rusty Ryan) در Ocean’s Eleven را از یاد برد.

او در سال ۱۹۶۳ در میسوری آمریکا به دنیا آمد، برد فرزند جین اتا (Jane Etta) و آلوین پیت (Alvin Pitt) است. او یک برادر جوان تر به نام دوگلاس پیت (Douglas Pitt) و یک خواهر کوچک تر از خودش به نام جولی نیل پیت (Julie Neal Pitt) دارد.

برد پیت پس از اتمام مدرسه اش به دانشگاه میسوری رفت، که در آن جا به روزنامه نگاری و بخش تبلیغات می پرداخت، او کمی بعد کالج را رها کرد و به کالیفرنیا رفت.

او در ابتدا در فیلم ها و نمایش هایی نظیر Another World ، Dallas ، Thelma & Louise ، Geena Davis ، Johnny Suede و Cool World بازی کرد.

برد پیت بعد از این سری فیلم ها در آثاری چون True Romance ، Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles ، Se7en و البته فیلم Twelve Monkeys حضور پیدا کرد و بخاطر بازی در فیلم Twelve Monkeys جایزه ی گلدن گلوب را دریافت کرد.

آثار برگزیده :

  • سینمایی Inglourious Basterds در نقش Aldo Raine
  • سینمایی Fight Club در نقش Tyler Durden
  • سینمایی World War Z در نقش Gerry Lane
  • سینمایی The Curious Case of Benjamin Button در نقش Benjamin Button

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *