بیاتومگ – با باکس آفیس ۷ اردیبهشت همراه با ما باشید. در باکس آفیس هفته گذشته شاهد شروع طوفانی هشتمین قسمت از سری فیلم های سری و خشن به نام The Fate of the Furious (سرنوشت خشمگین) بودیم. این فیلم در اولین هفته از اکرانش با فروش ۱۲۴ میلیونی در گیشه سر و صدای زیادی به پا کرد. اما این هفته، فیلم با افت فروش ۶۱ درصدی رو به رو شده است و از جمعه ۱ اردیبهشت تا پنج شنبه ۷ اردیبهشت تنها توانسته فروشی ۴۸ میلیون دلاری را داشته باشد. پس همانند عنوان، این هفته را می توان آرامش پس از طوفانی دانست که فیلم سریع و خشن ۸ به راه انداخته بود.

از نکات جالب این هفته ی جدول فروش، نبود رقیبی برای فیلم سرنوشت خشمگین می باشد، با اینکه فروش فیلم افت داشته است ولی باز هم تفاوت فروش آشکار این فیلم با فیلم رده ی دوم در جدول باکس آفیس، همچنان نشانه ای از سلطه ی این فیلم بر گیشه می باشد. در رده ی دوم این هفته باکس آفیس، انیمیشن The Boss Baby (بچه رییس) قرار دارد. این فیلم پس از اینکه دو هفته ی پیاپی صدر نشین جدول بود، حال برای دو هفته ی پیاپی است که در رده ی دوم جدول باکس آفیس جا خوش کرده است. انیمیشن بچه رییس یک بار دیگر دچار افت فروش شد و این هفته تنها فروش ۱۵ میلیونی را داشته است تا در کل ۱۳۹ میلیون دلار را برای کمپانی به ارمغان بیاورد.

دیگر انیمیشن حاضر در جدول فروش این هفته، انیمیشن Smurfs: The Lost Village (اسمورف ها: دهکده گمشده) می باشد که با چهار پله سقوط رو به رو شده است. با وجود بودن در رده چهارم باکس آفیس در هفته ی گذشته، این فیلم در این هفته با افت فروش ۴۲ درصدی به رده ی ۸ ام سقوط کرد.

فیلم Gifted (استعداد) با بازی کریس اوانز که در اولین هفته از اکرانش با فروش ۱ میلیونی تنها توانست در رده ی ۱۶ ام جدول باکس آفیس قرار گیرد، و در هفته دوم با افزایش فروش ۲۵۳ درصدی توانست به رده ی ۶ ام جدول صعود کند. این هفته با فروش ۶ میلیونی توانست در رده هفتم قرار گیرد. به نظر می رسد که افزایش فروش این فیلم در هفته های آینده نیز ادامه داشته باشد.

دیگر افزایش فروشی که در این هفته شاهد بودیم، افزایش فروش ۱۸۷۹ درصدی فیلم The Lost City of Z (شهر گمشده زد) می باشد. این فیلم در اولین هفته از اکران با فروش ۱۴۹ هزار دلاری در رده ۲۹ جدول قرار داشت ولی با این افزایش فروش به رده ۱۰ جدول رسید و فروش خود را به ۳ میلیون دلار رساند. این فیلم در این هفته فروش ۲.۹ میلیونی را تجربه کرده است.

دو از تازه وارد های این هفته گیشه، فیلم های Unforgettable (فراموش نشدنی) و Born in China (متولد چین) می باشد که به ترتیب و با اختلافی چند هزار دلاری در رده های ۵ و ۶ قرار گرفته اند. فیلم متولد چین، مستندی محصول کمپانی دیزنی در مورد پانداها می باشد.

فیلم The Promise (وعده) با بازی کریستین بیل، دیگر تازه وارد گیشه می باشد که در اولین هفته از اکران و با فروش ۵.۵ میلیون دلاری تنها به رده ۹ ام اکتفا کرد. این فیلم که با بودجه ی عظیم ۹۰ میلیون دلاری ساخته شده است، در اولین هفته چندان امیدوار کننده ظاهر نشده است. فروش فیلم تنها به زمان و ورود دیگر فیلم ها به گیشه وابسته است.

برای افرادی که نمی دانند، جدول فروش تنها فروش داخل آمریکا را نشان می دهد و رقم ها به میلیون دلار است. رده بندی فیلم ها نیز بر اساس فروش آنها در هفته ی گذشته می باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱The Fate of the Furious۴۸۱۷۳۲۵۰۲
۲The Boss Baby۱۵۱۳۹-۴
۳Beauty and the Beast۱۲۴۷۳۱۶۰۶
۴Going in Style۶۳۳۲۵۳
۵Unforgettable۶۶۱۲۱
۶Born in China۶۶-۱
۷Gifted۶۱۲-۳
۸ Smurfs: The Lost Village۵۳۴۶۰۳
۹ The Promise۵۵۹۰۱
۱۰The Lost City of Z۲۳-۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *