بیاتومگ

نام کامل : مایکل فازبندر (Michael Fassbender)

تولد : ۱۹۷۷، آلمان غربی

لقب : Fassy

مایکل فازبندر در هیلنبرگ آلمان از پدری آلمانی (جوزف) و مادری ایرلندی (Adele) به دنیا آمد، مایکل در شهر کیلارنی ایرلند بزرگ شد، جایی که خانواده اش وقتی او دو سال داشت به آن جا نقل مکان کردند و به اداره ی رستوران پرداختند.

مایکل فازبندر بعد از بازی در فیلم Inglourious Basterds 2009 اثر کوانتین ترنتینو (Quentin Tarantino) در آمریکا و انگلیس مشهور شد. در سال۲۰۱۱ فازبندر در نقش Magneto در فیلم X-Men: First Class حضور داشت، او همچنین به همراه یان مک کلن (Ian McKellen) در فیلم X-Men: Days of Future Past 2014 حضور پیدا کرد.او همچنین با بازی در فیلم Shame 2011 مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

فازبندر جایزه ی بهترین بازیگر را از فستیوال فیلم ونیز دریافت کرد و همچنین نامزد دریافت جوایز Golden Globe و BAFTA بود. در سال ۲۰۱۳ فازبندر در فیلم دوازده سال بردگی حضور پیدا کرد و برای اولین بار نامزد کسب اسکار بهترین بازیگر مکمل شد. او در سال ۲۰۱۳ در فیلم The Counsellor ریدلی اسکات بازی کرد. فاز بندر در سال ۲۰۱۵ در فیلم های Steve Jobs و Macbeth نقش بازی کرد. او همچنین بعنوان تهیه کننده و بازیگر در فیلم Slow West 2015 حضور داشت.

آثار برگزیده :

  • سینمایی Inglourious Basterds 2009 در نقش ستوان Archie Hicox
  • سینمایی Prometheus 2012 در نقش David
  • سینمایی X-Men: Days of Future Past 2014 در نقش Erik Lehnsherr
  • سینمایی X-Men: First Class 2011 در نقش Erik Lehnsherr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *