بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۸ اردیبهشت ماه همراه با ما باشید. در همین ابتدا باید گفت که همانطور که انتظار می رفت فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان ۲) در این هفته نیز توانست برای دومین هفته پیاپی صدرنشینی خود در جدول فروش فیلم ها در داخل آمریکا را حفظ کند. با این حال، تنها چیزی که کمی در مورد این صدرنشینی آزار دهنده می باشد، افت فروش ۵۴ درصدی فیلم نسبت به هفته گذشته می باشد. این فیلم که در هفته افتتاحیه خود توانسته بود رقم ۱۸۳ میلیون دلار را بدست بیاورد، در این هفته تنها به ۸۳ میلیون دلار بسنده کرده است. اگر چه، فروش فیلم در خارج از آمریکا به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار رسیده و فروش جهانی فیلم تنها پس از دو هفته به بیش از ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است. با توجه به این روند، پیش بینی ها در مورد ادامه صدرنشینی فیلم در گیشه ضد و نقیض است و نمی توان پیش بینی درستی در مورد آن کرد ولی احتمالا فیلم در رقابتی تنگاتنگ بتواند برای یک هفته دیگر صدرنشین باشد.

در رده دوم جدول باکس آفیس، فیلم کمدی Snatched (ربوده شده) قرار گرفته است. این فیلم که با بازی امی شومر می باشد، در اولین هفته از حضور در گیشه، مبلغ ۲۵ میلیون دلار را کسب کرده است که در مقایسه با بودجه ۴۲ میلیونی آن، کمی قابل تامل می باشد. این فیلم در فروش خارج آمریکا نیز چندان خوب عمل نکرده است و تنها ۷ میلیون فروش را بدست آورده است تا فروش جهانی فیلم را به رقم ۳۷ میلیون دلار در اولین هفته برساند.

در رده سوم این هفته نیز تازه وارد دیگری ایستاده است. فیلم King Arthur: Legend of the Sword (شاه آرتور: افسانه شمشیر) که یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال ۲۰۱۷ می باشد، در شروعی نا امید کننده، تنها به فروش ۲۰ میلیون دلاری در داخل آمریکا اکتفا کرده است تا با وجود بودجه ای ۱۷۵ میلیون دلاری، فیلم را به سوی شکست در فروش سوق دهد. فروش خارجی فیلم نیز چندان بالا نبوده است و با فروش بیش از ۶۰ میلیون دلاری توانسته است تا به اندازه نیمی از بودجه خود فروش جهانی داشته باشد. با این حال، امید برای فروش بیشتر و افزایش فروش فیلم در هفته های آینده، امیدی واهی می باشد و با وجود اکران فیلم های تازه و جدیدتر، سقوط فیلم به رده های پایین تر دور از انتظار نیست.

دیگر تازه وارد این هفته نیز فیلم Lowriders می باشد که در رده ۸ ام جا گرفته است. این فیلم درام و ۱۳+ که تنها در داخل آمریکا اکران شده است، در اولین هفته از اکرانش، فروش ۳ میلیون دلاری را به خود اختصاص داده است. در هر صورت، امیدی به افزایش فروش این فیلم در هفته های آتی نمی رود و تنها امید فیلم برای فروش نیز می تواند حضور طولانی در گیشه باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Guardians of the Galaxy Vol. 2۸۳۲۶۶۲۰۰۲
۲Snatched۲۵۲۵۴۲۱
۳King Arthur: Legend of the Sword۲۰۲۰۱۷۵۱
۴The Fate of the Furious۶۲۱۶۲۵۰۵
۵Beauty and the Beast۶۴۹۵۱۶۰۹
۶The Boss Baby۵۱۶۳-۷
۷ How to be a Latin Lover۴۲۷-۳
۸Lowriders۳۳-۱
۹The Circle۲۱۹۱۸۳
۱۰Gifted۲۲۲-۶
  • فروش ها محدود به داخل آمریکا می باشند و مبالغ نیز به میلیون دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *