بیاتومگ – پوسایدون ممکن است قادر باشد که قهرمان نابغه ما را به زمین بزند، آیا مایکل اسکافیلد حریف در خورش را پیدا کرده است؟ با نقد و بررسی قسمت ۸ فصل ۵ سریال Prison Break (فرار از زندان) همراه با ما باشید. در حالی که فصل ۵ سریال فرار از زندان در برخی موارد به آهستگی و کند پیش رفتن متهم شده بود ولی در این قسمت که به نام ‘فرزند’ بود هیچ تلاشی برای جلوگیری از پیشروی سریال انجام نداد و همانطور که سریال به قسمت پایانی پیش می رود، حوادث شدید و شدیدتر می شوند.

همانطور که موضوع پیچیده تر و به چیزی شبیه به یک پیچ و تاب سرگرم کننده تبدیل می شود، این قسمت و در کل پیشروی موضوع تا به اینجای کار، فاصله ی بین پایان سریال اصلی و رستاخیز مایکل اسکافیلد را کم می کند و تعداد زیادی پیام پنهان را برای چشمان تیزبین طرفداران رها می کند.

قسمت ۸ فصل ۵ سریال Prison Break (فرار از زندان)

همانطور که در قسمت افتتاحیه سریال نشان داده شده بود، لینکلن (دومینیک پرسل) بار دیگر به زندگی جرم و جنایب برگشته است که معلوم شد شاید یک راه اساسی و محوری برای بازگشت مایکل به آمریکا باشد، در همین راستا نیز باروز به قاچاقچی مواد مخدری روی می آورد که قبلا به او ضرر رسانده است و از او راهی امن برای بازگشت می خواهد. به گفته لینکلن، مخشص می شود که این قاچقاچی مواد مخدر در اصل لوکا آبروزی فرزند جان آبروزی می باشد که یک اشاره خوشایند به گذشته می باشد، اگر چه بازیگر نقش لوکا آبروزی یعنی لئو رانو در مقابل کاریزما و جاذبه خطرناک بازیگر نقش جان آبروزی یعنی پیتر استورمر اصلا قابل قیاس نیست.

اما این قسمت در مورد چیزی بیشتر از سرگرم کردن بیننده ها می باشد. علاوه بر اینکه آن قسمت ماقبل پایانی می باشد، قسمت ۸ دو تا از بزرگترین رازهای فصل ۵ را فاش می کند. اولین مورد  آن، معنای خالکوبی جدید مایکل اسکافیلد می باشد و مورد دومی نیز، هدف واقعی از ویپ (شلاق) چه بوده است.

مشخص شد که علامت و نشانه جدید مایکل که پس از اینکه در قتل معاون مدیر سازمان سیا به نام هارلن گینز گرفتار شد، شروع به ترسیم آنها کرده است، در واقع به صورت پنهانی به وب سایت های تصادفی مرتبط شده است که آن ها نیز در حال پنهان کردن عکس هایی از قتل گانیز می باشند. اما اشاره شد که در زیر اینها یک لایه دیگر نیز هم به صورت معنایی و هم به صورت تلویحی وجود دارد که ممکن است خود تصاویر نوعی دیگر از کد های مخفی را در خود جا سازی کرده باشند.

قسمت ۸ فصل ۵ سریال Prison Break (فرار از زندان)

آیا مایکل اسکافیلد (ونت ورث میلر) یک کارت برنده را در دست دارد؟ صدرصد او به آن نیاز خواهد داشت زیرا در حال حاضر او به طور کامل علنی است و جیکوب نس / پوسایدون (مارک فئورستین) نیز خود را به عنوان یک دشمن کینه جوی بسیار خوب ثابت کرده است.

در حالی که اکثر شخصیت های منفی در تاریخچه سریال فرار از زندان بر این باور بودند که همیشه یک قدم از مایکل جلوتر هستند ولی پوسایدون ممکن است واقعا از مایکل یک قدم جلوتر باشد. برای اثبات این حرف نیز می تواند به زرنگی او در قطع ارتباط بین مایکل و سارا اشاره کرد. او به اندازه ای باهوش بوده است که برای سالیان درازی، پیام های مایکل به سارا که در قالب روش خاص مایکل در پیام دادن یعنی اریگامی هایی به شکل قو را ردگیری و نابود کرده است.

البته در نهایت مایکل پیروز خواهد شد ولی این به معنای این نیست که او در حال حاضر دست بالا را دارد. پس همانطور که قسمت ۸ یک بازی شطرنج چشمگیر بین مایکل و پوسایدون می سازد، بیننده از تماشای فاش شدن مسائل واقعا نیرو می گیرد، هر چند هیچ کس نمی داند که چه کسی دست بالاتر را دارد.

در یک قسمت پر انرژی، خوشایند و غیر قابل پیش بینی، تنها مورد و خرده ای که می توان به سریال گرفت، این است که تنها با یک قسمت دیگر، سریال هنوز وعده خودش را برای دور هم جمع کردن گروه قدیمی عملی نکرده است.

قسمت ۸ فصل ۵ سریال Prison Break (فرار از زندان)

همانطور که دوباره اشاره شد که مایکل با دوستان و دشمنان قدیمی ارتباط برقرار می کند ولی تی-بگ (رابرت نپر) همچنان از هم سلولی سابق خود جدا است و سی-نوت (راکموند دانبار) و سوکره (آمائوری نولاسکو) نیز هر دو پس از اینکه مدتی کوتاه در سریال ظاهر شدند، از آن رانده شدند.

با تمام نقاط قوت و استحکام قسمت ۸، این قسمت، فصل را همانند حس یک تکه غذای جدا نشان می دهد و با شخصیت هایی که نسبتا خالی از سازمان یافتگی هستند و مدام به درون و بیرون داستان منتقل می شوند، مسائل زمان بندی در دنیای واقعی سبب آبکی شدن داستان شده است.

اگر سریال فرار از زندان دوباره در آینده بازگردد، امیدی برای اینکه آن یک احیای اصیل باشد وجود دارد. بدیهی است که با تایید اینکه مایک جونیور همانند پدرش یک نابغه به تمام معنا است و فاش کردن شوک برانگیز اینکه ویپ (آگوستوس پرو) پسر تی-بگ می باشد، به نظر می رسد که قسمت ۸ سریال در حال کنار هم گذاشتن قطعات داستان می باشد. اینکه ویپ پسر تی-بگ می باشد، یکی از شوکه کننده ترین بخش های این فصل سریال فرار از زندان برای من بوده است.

در هر صورت و جدا از هر اتفاقی که در قسمت بعدی رخ خواهد داد، قسمت ۸ فصل ۵ سریال فرار از زندان، یک قسمت قانع کننده برای این فصل می باشد که یک ساعت پر از انحرافات مهمل است که زمینه را برای یک اوج مهیج آماده می کند.

قسمت ۹ (پایانی) فصل ۵ سریال فرار از زندان، چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *