بیاتومگ – برای سال ها ستاره ی ولزی هالیوود، لوک اوانز یکی از شخصیت های تاثیر گذار در فیلم های اکشن و فانتزی می باشد، مانند فیلم های  Fast and Furious 6 ، Dracula Untold و The Raven 2012 که او در آنها نقش آفرینی کرده است. در فیلم The Girl on the Train 2016، اثر Tate Taylor که اقتباسی از کتابی به همین نام از Paula Hawkins هست، لوک اوانز نقش مردی که دارای مشکلات خانوادگی است و همسر خود را از دست داده بازی می کند.

لوک اوانز در این فیلم نقش اسکات را بازی می کند، او و همسرش در ابتدا زوج بسیار خوشبختی به نظر می رسند، تا زمانی که همسر او مگان ناپدید می شود، امیلی بلانتز راشل (Emily Blunt’s Rachel)، هر زمان در قطار رفت و آمد می کند، شاهد زندگی آن ها است. زمانی که همسر اسکات، مگان ناپدید می شود راشل به اسکات نزدیک تر می شود و می فهمد که رابطه ی اسکات و مگان بیشتر از آن چه که او از قطار می دیده، پیچیده است.

حال بریم سراغ سوال و جواب و ببینیم بازیگر ولزی چه پاسخی داده است.

تو معمولا در نقش های اکشن و فانتزی دیده شده ای اما در این فیلم بیشتر یک فرد معمولی هستی، آیا این نقش برای تو جذابیت دارد؟

لوک اوانز پاسخ داد:

بله، مطمئنا. این حس خوبی است که درگیر مسائل روز اجتماع باشید و تی شرت و لباس جین بپوشید، به جای اینکه با کمان و اژدها و زره و اینطور چیزها طرف باشید.

آیا تو قبل از اینکه نمایش نامه را بخوانی با کتاب و کاراکتر اسکات آشنایی داشتی؟

می دانید اگر کسی بگوید که این داستان را نشنیده باشد، مثل این است که زیر سنگ زندگی کرده باشد، چون به نظر می رسد که همه این داستان را شنیدند و در مورد آن صحبت می کنند، پس من نمایش نامه را خواندم و بعدا کتاب را خریدم و آن را نیز مطالعه کردم.

آقای اوانز چه احساسی نسبت به کاراکتر اسکات داری؟ آیا او یک کاراکتر جذاب است، به خاطر اینکه در بعضی جاها شکست می خورد و بین پرخاشگری ها و بدل شدن به یک قاتل می ماند. نظر تو در مورد گرفتن این نقش چیست؟

بله این قسمتی از آن کاراکتر است که شما واقعا چیزی در موردش نمی دانید، دقیقا مانند شخصیت راشل. قضیه این است که لحظات زیادی در فیلم هست که بسیاری از کاراکتر ها مشکوک به نظر می رسند.

فکر می کنم من و Tate در مورد اجرای نقش اسکات در جنبه های مختلف صحبت کردیم، بنابراین مخاطب می تواند تصمیم بگیرد که او یک قاتل است یا خیر، اما او یک سری خلق و خو ها دارد و شما آن ها را در فیلم می بینید، که این خود باعث گیج شدن مخاطب می شود و با خود می گوید، آیا او یک قاتل است یا نه؟ و بسیاری از صحنه ها، واقعا احساسی هستند و هیچ وقت بطور مستقیم مشخص نمی شود که چه کسی قاتل است.

The Girl on the Train 2016
The Girl on the Train 2016

لوک، در این فیلم تو و راشل در یک صحنه بازی نمی کنید و همیشه در نقطه های مختلف حضور دارید، بنابراین فیلم برداری این چنین صحنه هایی حتما سخت بوده است؟

قطعا، بسیار سخت بود که صحنه های را بهم وصل کنند، چون فیلم در صحنه هایی متفاوت فیلم برداری می شد و و این برای Tate و تدوینگران مانند یک کابوس بود. اما من فکر می کنم آنها واقعا کارشان را عالی انجام دادند و فیلم را برای مخاطبانی که آن را می بینند، جذاب و گیج کننده کرده اند.

آقای اوانز، آیا بازی کردن نقش یک چنین کاراکتری برای تو سخت بود؟

نه، این داستان  بر اساس زمان حال می باشد. من فقط روی این موقعیت و اجرای نقشم تمرکز داستم و واقعا در مورد چیز دیگری فکر نکردم. این فقط برای شما یک داستان را بازگو می کند، چون خیلی از کاراکتر ها در صحنه های جداگانه ای قرار دارند و من با راشل برخوردی نداشتم. پس فیلم فقط یک داستان را به شما می گوید و باعث می شود که چشم های راشل نسبت به حقیقت باز شود و همچنین موقعیت های دیگری که توسط Tate و ویرایشگران در حال ساخت است.

تو اشاره کردی که کتاب را خریدی و آن را مطالعه کردی، چیزی در کتاب در مورد اسکات بود که در فیلم نامه نباشد؟

نه، اسکات در فیلم نامه نسبت به کتاب برجسته تر بود و من چیزهای بیشتری از فیلم نامه یاد گرفتم.

زمانی که با Tate صحبت شد او خواست تا سوالی از تو پرسیده شود، سوال این است که، فکر میکنی اسکات چه چیزی در مگان و ازدواج با او میبیند؟

من فکر می کنم اسکات عاشق زیبایی او شده است و آنها در عشق مانند یک گرد باد سقوط می کنند. اسکات خیلی سریع خواستگاری می کند و همچنین آنها زیاد مناسب همدیگر نیستند، مگان در زندگی به دنبال یک چهره ی دوست داشتنی و پدرانه می گردد و رفتار های بسیار بدی در زندگی از خود نشان می دهد.

مگان تجربه ی وحشتناکی را لمس خواهد کرد و به دنبال  اثبات عشق از راه های مختلفی است و اسکات برای او یک فرد ایده آل به نظر می رسد. اسکات از او بزرگتر است و از او مواظبت می کند، اما او از تجارب گذشته اش صدمه دیده است و هرگز به درمان آن فکر نکرده است.

آنها خیلی سریع با هم ازدواج می کنند و با همین سرعت نیز از هم جدا می شوند. به نظر من مگان و تمام مشکلاتی که در فیلم دارد به خاطر این است که در گذشته، او بچه ای را از دست داده است و این اتفاقات بر زندگی الان او تاثیر گذاشته است. او با خراب کردن و بهم زدن تمام خوبی ها به خودش صدمه می زند و زندگی خوب خود را از بین می برد و باعث می شود تجربه های وحشتناکی را ببیند.

آن ها هیچ چیز خوبی در زندگی احساس نمی کنند و رابطه شان تخریب خواهد شد. اسکات به شدت خواهان بچه بود اما مگان موافق نبود و اسکات دلیل این کار او را نمی دانست، ممکن است شما بدانید اما اسکات نمی دانست، به نظر من اسکات به شدت به مگان علاقه داشت. به خاطر اینکه مگان هیچ وقت با او صحبت نمی کرد، همیشه ناامید بود و این بسیار سخت است که آن ها با همدیگر رابطه ای نداشته باشند و مسائل را از یکدیگر پنهان کنند.

The Girl on the Train 2016
The Girl on the Train 2016

آقای لوک اوانز، در سال ۲۰۱۴ تو در فیلم Dracula بازی کردی و الان نیز مشغول بازی در فیلم Beauty and the Beast 2016 هستی، که همه کاراکتر های آن شناخته شده هستند، سوال اینجاست که آیا علاقه ای برای بازی کردن این چنین کاراکتر هایی داری؟

خیلی خوب است که شما نیاز به توضیح دادن این کاراکتر ها ندارید، وقتی که هیچکس نمی داند آن ها از چه پایه و اساسی هستند، در حقیقت من دوست دارم مخاطب در مورد کاراکتر ایده پردازی کند و به آن عشق بورزد یا از آن بدش بیاید.

آیا فرصت دیدن Beauty and the Beast 2016 را با تمام افکت ها آن را داشته ای؟

البته، تا الان چند ورژن مختلف از آن را دیده ام و هر بار از دفعات قبلی خاص تر می شود.

کمپانی یونیورسال نیز ابر قهرمان های خود را دارد و الان آنها دارند روی فیلم های دیگری کار می کنند، آقای لوک اوانز، آیا خبری از بازگشت ولاد شنیده ای؟

در مورد این، بحث و گفتگو شده است، آن ها فعلا دارند روی ابر شخصیت های دیگری کار می کنند و فکر می کنم که در آینده این اتفاق بیفتد.

چطور ممکن است این اتفاق بیفتد؟

وقتی شما Captain America، Iron Man و Thor را در یک صحنه دارید، یونیورسال نیز می تواند در یک فیلم Wolf Man، Invisible Man، مومیایی و دراکولا را جای دهند.

در آخر به نظر می رسد که لوک اوانز از بازی در نقش اسکات در فیلم The Girl on the Train 2016 خیلی راضی می باشد و اصلا احساس پشیمانی ندارد، امیدواریم او را بار دیگر در نقش ولاد ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *