بیاتومگ –  در گیشه ی این هفته، نبردی فضایی در صدر جدول شکل گرفته است، با باکس آفیس ۴ خرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم ابرقهرمانی Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲) محصول کمپانی مارول در دو هفته ی گذشته صدر نشینی جدول باکس آفیس را در انحصار خود داشته است. در باکس آفیس هفته گذشته شاهد بودیم که فیلم King Arthur: Legend of the Sword (شاه آرتور: افسانه شمشیر) خیز بلندی برای تصاحب صدر جدول برداشت ولی با مقاومت سرسختانه فیلم نگهبانان کهکشان رو به رو شد و تنها به رده سوم اکتفا کرد.

در این هفته نیز فیلم تازه اکران شده Alien: Covenant (بیگانه: عهدنامه) ساخته ی ریدلی اسکات توانست در نبردی بسیار نزدیک انحصار فیلم نگهبانان کهکشان ۲ را بکشند و صدرنشین این هفته باکس آفیس شود. نبرد این دو فیلم در بالای جدول به قدری نزدیک بوده است که تفاوت فروش این هفته آنها، تنها حدود ۲۵۰ هزار دلار می باشد. در هر صورت، جدیدترین فیلم بیگانه توانست صدر را در اولین هفته از اکرانش به دست بگیرد. این فیلم در فروش خارج از آمریکا، ۸۶ میلیون دلار کسب کرده که فروش جهانی فیلم را به رقم ۱۳۳ میلیون دلار در اولین هفته از اکران می رساند.

با این حال، انتظار می رود که صدرنشینی کوتاهی در انتظار این فیلم باشد زیرا مهمان جدیدی در هفته ی آینده به گیشه پا خواهد گذاشت. این فیلم محبوب و مورد انتظار، فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند) می باشد.

دیگر تازه اکران شده این هفته باکس آفیس، فیلم Everything, Everything (همه چیز، همه چیز) می باشد که در اولین هفته از اکرانش، فروش ۱۵ میلیون دلار در داخل آمریکا را کسب کرد و در رده سوم جدول جای گرفت. از آنجا که فیلم های تازه تر و محبوب تری در راه گیشه می باشند و جایی در باکس آفیس برای چنین فیلم هایی نمی گذارند، انتظار می رود که فروش فیلم افت زیادی داشته باشد و به رده های پایین تر جدول سقوط کند.

فیلم Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul (دفترچه خاطرات یک کودک سست: مسافت های طولانی)، دیگر تازه اکران شده این هفته می باشد که با فروش ۹ میلیون دلار منحصرا در داخل آمریکا موفق به کسب رده ۶ ام جدول شده است. همانند فیلم همه چیز، همه چیز، افت فروش شدیدی در انتظار این فیلم در هفته پیش رو خواهد بود.

جدول این هفته باکس آفیس با دیگر هفته ها متفاوت است. همانطور که بارها اشاره کردیم، محاسبه فروش فیلم ها از پنجشنبه تا پنجشنبه می باشد و دو روز بعد یعنی روز شنبه به طور رسمی اعلام می شود. این هفته به دلیل اکران فیلمی در روز پنجشنبه گذشته یعنی ۴ خرداد، شاهد حضور یک مهمان ناخوانده در جدول باکس آفیس می باشیم و آن نیز فیلم Baywatch (نگهبان خلیج) است. این فیلم در ۴ خرداد ماه اکران شده و در همان روز آغازین اکران، ۴.۶ میلیون دلار فروش را تجربه کرده است. یک روز اکران زودتر فیلم، آن را در جدول این هفته قرار داده و مطمئنا این فیلم در گیشه چیز زیادی برای گفتن دارد و در هفته پیش رو نیز از یکی از رقیبان اصلی فیلم دزدان دریایی کارائیب ۵ و فیلم بیگانه در بالای جدول خواهد بود.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Alien: Covenant۴۶.۸۴۶.۸۹۷۱
۲Guardians of the Galaxy Vol. 2۴۶.۵۳۱۳۲۰۰۳
۳Everything, Everything۱۵۱۵۱۰۱
۴Snatched۱۱۳۶۴۲۲
۵King Arthur: Legend of the Sword۱۰۳۰۱۷۵۲
۶ Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul۹۹۲۲۱
۷Baywatch۴۴۶۹یک روز
۸The Fate of the Furious۴۲۲۱۲۵۰۶
۹The Boss Baby۳۱۶۷-۸
۱۰Beauty and the Beast۳۴۹۹۱۶۰۱۰
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *