بیاتومگ – به WestWorld خوش آمدید! لطفا سعی کنید خودتان باشید. یا، همانند اکثر مهمانان پارک آنچه را دوست دارید انجام بدهید.

با رسیدن نفس های سریال گیم اف ترونز به آخر، شبکه HBO به دنبال بمب بعدی خود می باشد. می دانیم که فصل اول سریال، داستان خود را از فیلم مایکل کریستون در سال ۱۹۷۳ الهام گرفته است که درباره پارکی تجملی با ربات هایی خود آگاه که از مهمانان پارک پذیرایی می کنند. در پشت این سریال استعداد های اثبات شده ای همانند جی جی آبرامز، جوناه نولان، لیسا جوی قرار دارند، و ما می خواهیم بفهمیم این سریال یک نمایش قانع کننده داشته است یا یک سریال بی سر و ته می باشد.

اوان راچل وود - وست ورد
اوان راچل وود – وست ورد

دلورس

ما به جای این که به تعریف های معمولی از یک کاراکتر بپردازیم بیشتر تمایل داریم که روی زندگی کارزماتیک و فروتنی که اوان ریچل وود ارائه می کند بحث کنیم. دلورس به نظر شخصیت پیچیده ای ندارد، با وجود خط داستانی کم و چشم انداز شادی از زندگی، اما هیچ چیز در پارک آنچه به نظر می رسد نیست، در حقیقت دلورس یکی از قدیمی ترین میزبان های پارک محسوب می شود با وجود تکنولوژی بالایی که او دارد. این منطقی به نظر می رسد که دلورس را در مرکز توجه قرار داد نه تنها به این خاطر که خانم وود این نقش درام را بی نظیر اجرا می کند بلکه او زمانی که برای پاسخ به سوالات و بازجویی آورده می شود و از حالات معمولی به حالت مکانیکی تغییر می کند، که این را از کارگردانی و همکاری در نوشتن متن اقای نولان می باشد، اما این جوان، در حقیقت قهرمان داستانی است که بزودی بزرگتر و پیچیده تر می شود.

جیمز مارسدن - وست ورد
جیمز مارسدن – وست ورد

تدی

جیمز مارسدن، تدی در خدمت هدف دیگری در سریال است، اینکه او خودش یک ربات است و بخشی از داستان پارک محسوب می شود. این یک فرصت برای مارسدن است که یک قهرمان رمانتیک با پیچ و تاب غم انگیزی را در عمق خود دارد. ما فقط باید امیدوار باشیم که او یک ربات معمولی پارک نباشد که هر قسمت بمیرد و ما هر از چندی بگوییم “خدای من، تو تدی رو کشتی، توی بد ذات!”

اد هریس - وست ورد
اد هریس – وست ورد

مرد سیاه پوش

اگر یک نفر باشد که آرامش را در پایان برساند، آن اد هریس، مرد سیاه پوش است که به عنوان یک مهمان قدیمی پارک به دور از ظاهر سطحی پارک به دنبال چیزی عمیق تر است. هریس به عنوان مردی تفنگ به دست بیشتر یک نقش خشن را ارائه می دهد.

شاید برای شما شگفت انگیز باشد اما مقامات پارک کارهای مردسیاه پوش و دیگر مهمانان را زیر نظر دارند اما با توجه به اینکه شما می توانید همه کاری در این جهان بکنید، آنها شاید هنوز اهمیتی نمی دهند.

آنتونی هاپکینز - وست ورد
آنتونی هاپکینز – وست ورد

فورد

این یک کار شگفت انگیز از آنتونی هاپکینز  در یک سریال تلویزیونی خواهد بود. دکتر رابرت فورد کمی همانند فرانک اشتاین ساخته والت دیزنی می باشد، و شما می توانید ببینید چرا نولان و جوی او را برای این نقش برگزیدند این خیلی باحال است که او را در حال صحبت با رباتی قدیمی ببینیم یا بعدا در حال صحبت با لوییس هرثوم در نقش ابرناثی (پدر دلورس در داستان)، در حال تماشای دو بازیگر خوب در یک قاب هستیم.

westworld
westworld

دلوس

وست ورد به طور موثر استعار وسترن با جنبه علمی تخیلی را بیان می کند و تاسیسات دلوس مکانی شگف انگیز، تا حدودی سرد و مبهم و ترسناک است که در آن تولد از طریق هوش مصنوعی، فرایندی شیری است. و زمانی که شاهد ساخت مرحله به مرحله اسب هستیم.

خلاصه

این شروعی خوبی برای این سریال بود، حتی اگر این احساس را دارید که شما به اعماق کشیده می شوید. جهان خودش به زیبایی طراحی شده است. تیر اندازی در بار که صحنه های وسترن قابل قبولی بودند، در حالی که امکانات دلوس همانند یک فروشگاه اپل بزرگ به نظر می رسد. این به زیبایی طراحی شده است و مطمئنا پول هنگفتی صرف آن شده است. اما چندین عنصر نگران کننده وجود دارد که خشونت بیشتری علیه زنان احساس می شود و همچنین برهنگی های گه گاهی، اما آن چه مهم است این است که چگونه آنها این را به روایتی جذاب تبدیل کنند و این قضایا ناپدید خواهد شد، اما ما به عنوان بیننده باید ببینیم که نولان و جوی ما را به کجا هدایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *