بیاتومگ – با باکس آفیسی دیگر همراه با ما باشید. فیلم دزدان دریایی کارائیب ۵ یا با نام کامل Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (دزدان دریایی: مردگان قصه نمی گویند) در اولین هفته از اکرانش، بدون هیچ سختی و با فروش ۹۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا توانست با شکست فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان ۲)، صدر نشین جدول باکس آفیس این هفته باشد. فیلم دزدان دریایی کارائیب ۵ که با بازی جذاب جانی دپ همراه است، با نکوهش از طرف منتقدها رو به رو شده ولی با این حال، این فیلم با بودجه ۲۳۰ میلیون دلاری، در اولین هفته موفق ظاهر شده است. این فیلم در اولین هفته از اکران خارج از آمریکا توانست مبلغ ۲۹۷ میلیون دلار را بفروشد تا فروش جهانی فیلم را در اولین هفته به مبلغ ۳۹۰ میلیون دلار برساند.

در رده دوم جدول باکس آفیس نیز فیلم نگهبانان کهکشان ۲ قرار دارد که با فروش ۳۲ میلیون دلاری و افت ۳۰ درصدی نسبت به هفته گذشته، همچنان به راه خود در بالای جدول ادامه می دهد. فروش جهانی این فیلم از مرز ۸۰۰ میلیون دلار گذشته است.

تازه اکران شده دیگر این هفته، فیلم Baywatch (نگهبان خلیج) می باشد. اگر چه این فیلم یک روز زودتر از فیلم دزدان دریایی کارائیب ۵ اکران شد و مبلغ ۴ میلیون دلار را در همان روز اول فروش داشت ولی نقد های منفی نسبت به فیلم سبب شده است تا فروش فیلم در اولین هفته از اکرانش تنها ۲۸ میلیون دلار باشد. با توجه به بودجه ۶۹ میلیون دلاری و فروش کم خارج از آمریکا یعنی حدود ۱ میلیون دلار، این فیلم راه سختی را برای جبران بودجه خود دارد.

همانطور که انتظار می رفت، فیلم Alien: Covenant (بیگانه: عهدنامه) که هفته گذشته صدرنشین جدول بود، این هفته با افت فروش ۶۵ درصدی رو به رو شد و به رده چهارم سقوط کرد. هر چند، فروش این فیلم در اکران جهانی اندکی خوب پیش می رود و با مبلغ ۱۶۴ میلیون دلار تا به اینجا، امید ها برای دیدن دنباله های دیگر این سری فیلم ها همچنان پا بر جا است.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales۹۳۹۳۲۳۰۱
۲Guardians of the Galaxy Vol. 2۳۲۳۴۵۲۰۰۴
۳Baywatch۲۸۳۴۶۹۱
۴Alien: Covenant۱۶۶۳۹۷۲
۵Everything, Everything۹۲۴۱۰۲
۶ Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul۷۱۶۲۲۲
۷Snatched۶۴۲۴۲۳
۸King Arthur: Legend of the Sword۵۳۶۱۷۵۳
۹The Boss Baby۳۱۷۰-۹
۱۰Beauty and the Beast۲۵۰۱۱۶۰۱۱
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *