بیاتومگ

نام کامل: کاترین رومانی بکنسیل (Kathrin Romany Beckinsale)

تولد: ۱۹۷۳، انگلیس

کیت بکنسیل در تاریخ ۲۶ جولای ۱۹۷۳ در انگلیس به دنیا آمده و اکثر عمر خود را نیز در لندن سپری کرده است. مادر او جودی لو یک بازیگر انگلیسی و پدرش، ریچارد بکنسیل نیز بازیگر کمدی های محبوب دهه ی ۷۰ میلادی بوده که در ۳۱ سالگی و در سال ۱۹۷۹ در گذشته است.

کیت دوره ی ابتدایی و متوسطه ی خود را در مدرسه خصوصی گادولفین و لاتیمر گذرانده و در همان دوره ها نیز موفق به کسب دو جایزه ی نویسنده ی جوان رقابت های دبلیو. اچ اسمیت، یک بار برای داستانی کوتاه و بار دیگر بخاطر شعرهایش شده و در این دوره ی نوجوانی شلوغ خود، کم کم مشغول به آموزش بازیگری شده است.

اولین فیلم مهم او فیلمی در مورد جنگ جهانی دوم، به نام One Against the Wind می باشد، که فیلمبرداری آن در سال ۱۹۹۱ و در لوکزامبورگ انجام شده است. کیت در همین سال به دانشگاه آکسفورد پیوست و در آن جا مشغول فراگیری رشته ادبیات فرانسه و روسیه شد و این در حالی است که او از همان ابتدا تصمیم خود برای بازیگر شدن را گرفته بود. دوره ی دانشگاه برای بکنسیل دوره ی مهمی محسوب می شود چرا که او در این سال ها پر کار بوده و در فیلم هایی چون Much Ado About Nothing و Royal Deceit و Uncovered حضور داشته است.

زمانی که دوره ی سه ساله ی تحصیل او در دانشگاه به پایان رسید، کیت تصمیم گرفت تا به جای ادامه ی تحصیل به دنبال هدف اصلی خود یعنی اجرا و بازیگری برود. او بعد از این و در تابستان سال ۱۹۹۴ در فیلم Cold Comfort Farm حضور پیدا کرد که در آمریکا مورد توجه قرار گرفت و فروشی ۵ میلیون دلاری را به دست آورد، فیلمی که در سال ۱۹۹۷ در انگلیس اکران مجدد شد.

کیت در بین سال های ۱۹۹۷-۱۹۹۵ نیز در فیلم هایی چون Haunted و Emma و Shooting Fish حضور داشته است، البته او بیشتر بخاطر بازی نقش سلین در سری فیلم های خون آشامی دنیای زیرین شناخته می شود. او همچنین صاحب یک فرزند دختر به نام لیلی (متولد ۱۹۹۹) می باشد که حاصل ازداج سابقش با مایکل شین است.

آثار برگزیده ی کیت بکنسیل (Kate Beckinsale):

  • فیلم Underworld 2003 در نقش سلین
  • فیلم Aviator 2004 در نقش اوا گاردنر
  • فیلم Underworld: Evolution 2006 در نقش سلین
  • فیلم Pearl Harbor 2001 در نقش اولین جانسون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *