بیاتومگ – مدت کوتاهی پس سال ۲۰۱۴ که نگهبانان کهکشان شهرتی برای خود دست و پا کردند، این کاراکترها که شامل پیتر جیسون کوئیل با نام مستعار استار-لورد (کریس پرت)، گامورا (زوئی سالدانا)، درکس نابودگر (دیو بائوتیستا)، راکون موشکی (بردلی کوپر) و گروت بچه (وین دیزل) می باشند، بخاطر نجات دادن سیاره، به عنوان قهرمانان آن شناخته می شوند و به افرادی مشهور تبدیل شده اند. نگهبانان ما در ادامه، خود را در ماموریتی برای حفظ باتری های ارزشمند نژادی فوق پیشرفته به نام Sovereigns (فرمانروایان) به رهبری آیشا (الیزابت دبیکی) می بینند، باتری هایی که اخیرا در برخوردی با نبیولا (کِیرِن گیلِن) به دست آمده اند، اما یک چیز در این بین درست به نظر نمی رسد و نگهبانان نیز خود را در حال خدمت به برخی اهداف غیر قهرمانانه ی فرمانروایان می بینند.

این نگهبانان در موقعیت نامعلومی قرار دارند که توسط سفینه های فرمانروایان مورد حمله قرار می گیرند، البته این پایان آنها نیست و توسط فردی به نام ایگو (کرت راسل) که ادعا می کند پدر پیتر است، نجات پیدا می کنند. پیتر، گامورا و درکس کمک ایگو را پذیرفته و برای سفر به سیاره ی او، همراه با مانتیس (پام کلمنتیف) موافقت می کنند، در حالی که گروت و راکون برای تعمیر سفینه صدمه دیده، با آنها همراه نمی شوند. متاسفانه، زمانی مشکل برای نگهبانان پیچیده تر می شود که رئیس قدیمی پیتر یعنی یوندا (مایکل روکر) و تیمش به استخدام فرمانروایان در آمده اند تا بزرگترین حفره ی کهکشانی را به تصاحب خود در بیاورند.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲)

جیمز گان کارگردان و نویسنده ی فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲) می باشد و این فیلم او که دنباله اولین فیلم نگهبانان کهکشان می باشد، به خوبی توانسته است خلاء های آن را با ماجراجویی های مختلف پوشش بدهد. این فیلم مانند نسخه ی اول در دنیای سینمایی مارول و بر اساس کمیک های محبوب ساخته شده است و در آن شاهد صحنه های سرگرم کننده و هیجان انگیزی هستیم. نگهبانان کهکشان ۲ کاملا رضایت بخش بوده است، اما اگر بخواهیم آن را با دیگر فیلم محبوب مارول یعنی انتقام جویان: عصر آلترون مقایسه کنیم، مطمئنا نتیجه به نفع انتقام جویان خواهد بود، البته این کار ضربه ای به نگهبانان وارد نمی کند و این عنوان همچنان فیلم بسیار جذاب، موفق و محبوبی است.

همانطور که از اولین قسمت فیلم انتظار می رفت، در این قسمت نیز خیلی زود تیم نگهبانان (استار لورد، گامورا، درکس، راکون و گروت) دور هم جمع شدند و قبل از شروع سکانس های بزرگ اکشن فیلم، مخاطبان را سرگرم کردند. شوخی ها و جک های کاراکترها نیز مثل فیلم اول حفظ شده است، مخصوصا می توان به رقص شخصیت های فیلم در تیتراژ آن اشاره کرد. اگر چه رعایت این مسئله به جذاب تر شدن فیلم کمک کرده است، اما متاسفانه هیچ نوآوری و ابتکار جدیدی در این کار مشاهده نمی شود.

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲) – کریس پرت و کرت راسل

نگهبانان کهکشان دومین فیلم پر بودجه ای است که جیمز گان نویسندگی و کارگردانی آن را بر عهده دارد. به لطف تجارب گان در نگهبانان کهکشان، او در فیلم جدیدش نیز تیم زبده ای از هنرمندان و طراحان و سایر عوامل را دور هم جمع کرده است و بخاطر همین مسئله نیز فیلم نگهبانان کهکشان ۲ پر از رنگ آمیزی های جالب، کمدی های هوشمندانه و جلوه های بصری نابی می باشد که هر کدام به نحوی می تواند مخاطب را غرق در لذت بخشی فیلم کند، البته ساخت چنین صحنه هایی چندان هم بی هزینه نبوده است و می توانید بودجه بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلاری فیلم را نیز به آن اضافه کنید.

دومین فیلم نگهبانان کهکشان شامل قهرمانان زیادی است و همین مسئله نیز نسبت به اولین فیلم که نیکول پرلمن نیز به عنوان نویسنده به جیمز گان کمک می کرده است، به چشم می آید. این مسئله باعث می شود تا فضای داستانی کافی برای هر کاراکتر وجود نداشته باشد و هر قهرمان نتواند به خوبی جایگاه خود در فیلم را تثبیت کند. متاسفانه یا خوشبختانه زیاد شدن قهرمانان و ابرقهرمانان مسیری برای ادامه ی عناوین سینمایی مارول شده است که علاوه بر فیلم های انتقام جویان و کاپیتان آمریکا در نگهبانان کهکشان نیر شاهد آن هستیم.

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲) – دیو بائوتیستا و پام کلمنتیف

نگهبانان کهکشان ۲ تمرکز ویژه ای بر روی شخصیت های استار لورد، گامورا و نبیولا دارد، تمرکزی که برای ادامه ی حضور این چهره ها در دیگر فیلم های دنیای سینمایی مارول ضروری به نظر می رسد. یوندا و ایگو نیز شخصیت هایی هستند که مستقیما به استار لورد ربط پیدا می کنند، البته فیلم به یوندا این اجازه را داده است تا شخصیت پیچیده و جذاب تری از خود نشان بدهد. نگهبانان کهکشان فرصت بسیار مناسبی بوده است تا شاهد ارتقای رابطه بین گامورا و نبیولا باشیم، این دو نفر که هر دو دخترهای تانوس می باشند، زمان مناسبی وارد فیلم شده اند و احتمال استفاده ی مجدد از آنها در یک فیلم دیگر نیز بسیار زیاد است.

از شخصت های جدید و جذاب اضافه شده به فیلم باید پام کلمنتیف در نقش مانتیس اشاره کرد، شخصیتی که در بین تازه واردها کاملا برجسته است. نگهبانان کهکشان بخشی از جنبه ی طنز خود را مدیون اجرای عالی دیو بائوتیستا در نقش درکس است، او همچنین در فیلم بهترین تعامل با مانتیس را دارد و می توان گفت به نحوی مسئول معرفی این کاراکتر جدید می باشد. شخصیت ایگو نیز با اجرای توانمند کرت راسل، در دسته ی دوم جزو مهم های فیلم به شمار می رود. کاراکتر آیشا با بازی الیزابت دبیکی نیز در حد خود حضور قابل قبولی در فیلم داشته است.

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲) – مایکل روکر و بردلی کوپر

بازیگران فیلم هر کدام در نقش ها و به اندازه ی خود عالی ظاهر شده اند و از بین آنها نیز جا دارد به تازه وارد جمع، سیلوستر استالونه اشاره کرد. از بین سایرین نیز باید کاراکتر راکونِ بردلی کوپر و گروتِ وین دیزل را نام برد، شخصیت هایی که هر کدام ممکن است باعث سرگرم کردن طیفی از مخاطبان شده باشند.

در پایان نیز باید گفت که فیلم نگهبانان کهکشان بخش ۲ که دنباله ی فیلم اول می باشد، با جلوه های ویژه، موسیقی متن، اجرای عالی بازیگران و داستان مناسب یکی از محبوب ترین فیلم های سال جاری می باشد و باید منتظر بود تا حضور قهرمانان این فیلم را در فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت و همکاری آنها با دیگر ابرقهرمانان مارول را دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *