بیاتومگ – با باکس آفیسی دیگر همراه با ما باشید. این هفته گیشه سینماها میزبان فیلمی تازه و جدید از دنیای دی سی بود. فیلم Wonder Woman (واندر وومن) که یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال ۲۰۱۷ بود، در اولین هفته از اکران در داخل آمریکا حدود ۱۴۷ میلیون دلار را بدست آورد. این فیلم که چهارمین فیلم از دنیای گسترده دی سی می باشد، توانست با بدست آوردن تحسین منتقدها، خود را به عنوان بهترین فیلم دنیای گسترده دی سی (تاکنون) معرفی کند.

علاوه بر این، فیلم واندر وومن در فروش خارجی نیز به نسبت کمی موفق ظاهر شده و توانسته است فروش ۱۲۵ میلیون دلاری را کسب کند تا فروش جهانی فیلم به مبلغ ۲۷۲ میلیون دلار در اولین هفته از اکران برسد. در هر صورت و همانند همیشه، این فیلم در هفته آینده با افت فروش قابل توجهی رو به رو خواهد شد و مطمئنا هفته بعد و با ورود فیلم The Mummy (مومیایی) به گیشه، نبرد سختی در انتظار فیلم واندر وومن برای صدرنشینی جدول باکس آفیس می باشد.

تازه اکران شده دیگر این هفته نیز انیمیشن Captain Underpants: The First Epic Movie (کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی) می باشد که با اکران در ۹۳۹۵ سینما در آمریکا توانست مبلغ ۳۲ میلیون دلار را بدست بیاورد. این انیمیشن اگر چه در رده دوم جدول باکس آفیس این هفته قرار دارد ولی فروش کم آن قابل تامل است. این فیلم در فروش جهانی نیز چندان خوب ظاهر نشده و تنها به فروش ۸۸۲ هزار دلاری اکتفا کرده است. با این اوصاف و فروش جهانی ۳۳ میلیون دلاری و بودجه ای نامعلوم، به نظر می رسد که راهی دشوار پیش روی این فیلم برای موفقیت می باشد.

فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند) که هفته گذشته در صدر جدول قرار داشت، در دومین هفته از حضور در گیشه فروش ۳۲ میلیون دلاری را بدست آورده است تا فروش داخل آمریکای این فیلم به عدد ۱۲۵ میلیون دلار برسد. با این حال و با توجه به بودجه ۲۳۰ میلیون دلار، در نگاه اول این فیلم محکوم به شکست است ولی فروش ۳۹۲ میلیون دلاری خارج از آمریکا در این دو هفته، باعث نجات فیلم شده است و بار دیگر به ما یاد آور شده که فیلم های دزدان دریایی همچنان از پر فروش ترین فیلم های تاریخ است.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Wonder Woman۱۴۷۱۴۷۱۴۹۱
۲Captain Underpants: The First Epic Movie۳۲۳۲-۱
۳Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales۳۲۱۲۵۲۳۰۲
۴Guardians of the Galaxy Vol. 2۱۴۳۶۰۲۰۰۵
۵Baywatch۱۳۴۶۶۹۲
۶Alien: Covenant۶۶۹۹۷۳
۷Everything, Everything۵۳۰۱۰۳
۸ Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul۲۱۸۲۲۳
۹Snatched۱۴۴۴۲۴
۱۰King Arthur: Legend of the Sword۱۳۷۱۷۵۴
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *