بیاتومگ – جورج بیرد (کوین هارت) و هارولد هاچینز (توماس میدلدیچ) بهترین دوستان یکدیگر هستند و البته در مدرسه ابتدایی، جروم هورویتز نیز به عنوان شرترین دانش آموزان حاضر شناخته می شوند. آن ها همیشه در تلاش هستند تا دستورات ناظم خود یعنی کروپ (اد هلمز) را نادیده بگیرند. در طول سال ها این دو نفر همواره خود را با کارهای مختلف سرگرم کرده اند، کارهایی که هر کدام برای کروپ زجر آور بوده است. یک روز صبر کروپ تمام می شود و جورج و هارولد را تهدید می کند که آن ها در کلاس های جدایی قرار خواهد داد، موضوعی که باعث کمتر شدن رابطه آن ها می شود و همین مسئله نیز این دو دوست را به تهیه نقشه جدیدی تشویق می کند.

جورج در ادامه از حلقه ای استفاده می کند و در تلاش است تا با استفاده از آن کروپ را هیپنوتیزم کند. جورج و هارولد از کار کردن این روش شگفت زده می شوند و هر دستوری که به کروپ می دهند او نیز مجبور است آن را انجام دهد. این دو از کار خود لذت می برند و به کروپ می گویند که باید به یک ابرقهرمان به نام کاپیتان زیر شلواری که در کمیک های طنز وجود دارد، تبدیل شود، اما زمانی اوضاع جدی می شود که معلم جدید مدرسه یعنی پروفسور پاپی پَنتس (نیک کرول) از راه می رسد، معلمی که به نظر می رسد نقشه های شومی در سر دارد و این وظیفه کاپیتان زیرشلواری و همراهان او یعنی جورج و هارولد است تا حقیقت او را کشف کنند.

انیمیشن Captain Underpants: The First Epic Movie (کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی)

انیمیشن Captain Underpants: The First Epic Movie (کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی) بر اساس سری رمان های کودکان به همین نام می باشد که در بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۵ به چاپ رسیده اند. این کتاب های محبوب بیشتر بخاطر شوخی و طنزهای خود شناخته می شوند، موضوعی که انتقال آن در انیمیشن نیز به جذابیت آن کمک کرده است. از همان اول نیز انتظار می رفت که انیمیشن عنوانی سرگرم کننده و البته طنزی باشد که با نگاه آن متوجه موفقیت آن در اکثر موارد می شویم.

کارگردان این انیمیشن، دیوید سورن (Shark Tale و Turbo) از نقاط قوت انیمیشن کاپیتان زیر شلواری می باشد و به خوبی توانسته است فیلمنامه کار را در روی صحنه به نمایش در بیاورد. این فیلمساز در کنار فیلمنامه نویسِ انیمیشن یعنی نیکولاس استولر (The Muppets و Neighbors) توانسته است عناصر رمان های اصلی این عنوان اثر دِو پیلکی را به فیلم خود منتقل کند و همین باعث شده است تا انیمیشن با شکستن دیوار چهارم و سایر عوامل انیمیشن سازی، در طول ۸۹ دقیقه خود به ندرت کسل کننده باشد.

انیمیشن Captain Underpants: The First Epic Movie (کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی) – پروفسور پاپی پنتس (نیک کرول)

صداپیشگی بازیگران در سرتاسر انیمیشن کاملا قابل قبول می باشد. هارت با صدای پرانرژی خود کاملا مناسب شخصیت جورج می باشد و رابطه بسیار خوبی نیز با دیگر پسر جذاب انیمیشن یعنی هارولد با صدا پیشگی میدلدیچ دارد. با این حال اد هلمز را می توان به عنوان ستاره اصلی کاپیتان زیر شلواری معرفی کرد، چرا که صداپیشگی دو نقش اصلی را بر عهده دارد، او در لحظاتی به عنوان ناظم کروپ و در دقایقی نیز به عنوان کاپیتان زیرشلواری تغییر شخصیت می دهد. شخصیت پاپی پنتس نیز با صداپیشگی نیک کرول بیشتر برای پیش بردن جریان انیمیشن استفاده شده است.

در حالی که سورن در کار خود موفق بوده است و انیمیشن کاپیتان زیرشلواری از لحاظ کارتونی، موضوعی و داستانی خود کاملا سرگرم کننده می باشد، اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که انیمیشن بیشتر برای بچه ها جذاب است و بزرگترها بهره چندانی از آن نمی برند، مسئله ای که اگر این انیمیشن توسط کمپانی بزرگ تری مانند پیکسار ساخته می شد، احتمالا شاهد آن نبودیم و کاپیتان زیرشلواری چه برای بزرگسالان و چه برای کودکان سرگرم کننده می شد.

انیمیشن Captain Underpants: The First Epic Movie (کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی) – هارولد و جورج

داستان انیمیشن تاثیر مهمی در جذابیت آن دارد. سورن و استولر نیز با آگاهی از این مسئله، انیمیشن را طوری نوشته و ساخته اند که بتواند عناصر خنده داری را در خود داشته باشد. از جمله کارهای بارز آن ها می توان به تقلید از ابرقهرمانان اشاره کرد، البته این تقلید این بار از روی طنز صورت گرفته است و لباس جالب ابرقهرمان انیمیشن گویای داستان ابرقهرمانان امروزی و لباس های مخصوص به خود می باشد.

در پایان نیز می توان انیمیشن کاپیتان زیر شلواری: اولین فیلم حماسی را به عنوان یک فیلم تابستانی جالب، خنده دار و با صداپیشگان با استعداد معرفی کرد که ارزش دیدن را دارد و با صحنه های جالب خود می تواند علاوه بر کودکان، برخی از بزرگسالان را نیز سرگرم کند و باعث خنده آن ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *