بیاتومگ – سال ها از موفقیت لایتنینگ مک کوئین (اوون ویلسون) در دوران تازه کاری اش می گذرد و اکنون او بسیار مشهور شده است و همچنان به عنوان یکی از بهترین های مسابقات شناخته می شود. او همواره منتظر رقابت های جدید و البته رقیب های جدی تری است و از مسابقات خود لذت می برد، اما ناگهان توسط یک ماشین دیگر به نام جکسون استورم (آرمی همر) که از خودروهای جدید و پیشرفته است به چالش کشیده می شود، او باید در مسابقه جکسون را شکست بدهد و این در حالی است، مک کوئین از یک تصادف وحشتناک رنج می برد و جمعیت نیز ممکن است این را پایانی بر دوره ی حرفه ای او بدانند.

لایتنینگ مصمم است که فقط تحت شرایط خود از مسابقات خارج شود، اما در این راه به این نتیجه می رسد که شرایط تکنولوژی حاضر کار را برای او بسیار سخت تر از گذشته کرده است. از طرفی او تحت فشار زیادی از طرف اسپانسر خود یعنی استرلینگ (ناتان فیلیون) قرار دارد، چرا که او شرط ادامه ی شرکت مک کوئین در مسابقات را بردن مسابقه فلوریدا ۵۰۰ اعلام کرده است و در صورت از دست دادن این مسابقه، لایتنینگ برای جلوگیری از آسیب بیشتر به برند خود باید مسابقات را کنار بگذارد. مک کوئین با کمک مربی و مکانیک جوان خود کروز رامیرز (کریستلا آلونزو) خود را برای مسابقه ای حساس با جکسون آماده می کند و البته کم کم متوجه می شود که ممکن است علاوه بر ادامه مسابقات و کناره گیری، گزینه سومی نیز در کار باشد.

انیمیشن Cars 3 (ماشین ها ۳) – لایتنینگ مک کوئین و کروز رامیرز

لایتنینگ مک کوئین برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ در قالب انیمیشن ماشین ها معرفی شد، بعد از این انیمیشن، دنباله آن یعنی ماشین ها ۲ که باز هم محصول مشترک دیزنی و پیکسار بود به معرفی اطرافیان و دوستان مک کوئین پرداخت، در این انیمیشن تمرکز زیادی بر روی کاراکتر ماتر (دنیل لورنس وایتنی با نام مستعار لری مرد کابلی) بود که نتیجه آن برعکس بود و استودیو بخاطر این کار با انتقادات زیادی مواجه شد. انیمیشن Cars 3 (ماشین ها ۳) که شش سال بعد از دومین انیمیشن اکران شد، اصلاحات زیادی از جمله قرار دادن مک کوئین به عنوان مرکزیت داستان و بازگشت به ریشه انیمیشن یعنی مسابقه و ورزش، انجام داده است تا دوباره خود را در بین این انیمیشن ها مطرح کند، اما هنوز هم این انیمیشن علی رغم غنی بودن، نمی تواند بهترین انیمیشن در بین انیمیشن های ماشین ها باشد.

از لحاظ کیفیت، عملکرد انیمیشن کاملا مورد قبول است و این مسئله زمانی که پیکسار سازنده این انیمیشن باشد، کاملا مورد انتظار می باشد. طراحی ماشین ها بسیار خیره کننده است، به طوری که چنین کیفیتی در دیگر انیمیشن های این سری دیده نمی شود. تصویربرداران انیمیشن های ماشین های ۲ و ۱ جرمی لاسکی و نیوتون توماس سیگل که تصویربردارن انیمیشن ماشین های ۳ نیز بوده اند، در هر قسمت از انیمیشن موفق به ایجاد هماهنگی خوبی بین صحنه های مختلف شده اند، روندی که در ماشین های ۳ نیز ادامه داشته است و می توان این انیمیشن را از لحاظ کیفیت، بهترین انیمیشن پیکسار در چند سال اخیر نامید.

انیمیشن Cars 3 (ماشین ها ۳) – جکسون استورم و لایتنینگ مک کوئین

داستان انیمیشن که توسط برایان فی نوشته شده است، تفاوت زیادی با دیگر انیمیشن های این سری دارد. لایتنینگ در حال حاضر با تجربه تر، صبورتر و البته مردد تر شده است که تفاوت زیادی با مک کوئینی دارد که با راهنمایی های داک هادسون (پاول نیومن) در انیمیشن اصلی ماشین ها پیشروی می کرد. می توان تاثیر گذاشتن داک بر روی مک کوئین و تجارب این دو را از عناصر اصلی انیمیشن دانست، ولی از طرفی مک کوئین باید با مشکلات بزرگتری رو به رو شود که همین باعث می شود نقش داک در داستان بزرگ انیمیشن مبهم به نظر برسد.

کیل موری، باب پترسون که از فیملنامه نویسان با سابقه ی پیکسار می باشند با همراهی مایک ریچ فیملنامه انیمیشن ماشین ها ۳ را نوشته اند، آن ها تلاش زیادی داشته اند تا با پرداختن به مسابقات اتوموبیل رانی، اکثر مخاطبان را به این انیمیش جذب کنند، اما هنوز نمی توان ماشین ها ۳ را انیمیشنی نامید که برای تمام رده های سنی جالب باشد. یکی از کاراکترهای برجسته این فیلمنامه و انیمیشن را باید کروز رامیرز دانست که سعی شده است به اندازه لایتنینگ به او پرداخته شود و این دو کاراکتر به همراه جکسون استورم را می توان به عنوان جذاب ترین های انیمیشن معرفی کرد.

انیمیشن Cars 3 (ماشین ها ۳) – اسموکی و خدمه اش

کاراکترهای مکمل انیمیشن که بعضی ها در انیمیشن قبلی ماشین ها نیز حضور داشته اند، دوباره طراحی شده و در این انیمیشن جدید معرفی شده اند، این کاراکترها هر کدام در اندازه خود خوب ظاهر شده اند و به نظر می رسد که زیاد بودن آن ها تاثیر منفی یا مثبت چشمگیری در انیمیشن ندارد که از بین آن ها می توان به ماتر، سالی کَرِرا (بانی هانت)، استرلینگ، ناتالی سِرتِین (کری واشنگتن)، هم تیمی های سابق داک، ریور اسکات (آیزیا وایتلوک جونیور) و لوئیز نَش (مارگو مارتیندِیل) به همراه مکانیک داک، اسموکی (کریس کوپر) اشاره کرد.

در پایان می توان گفت که انیمیشن ماشین ها ۳ یک انیمیشن کاملا مناسب با کیفیت بسیار عالی و مناسب خانواده ها است که با توجه به همکاری دیزنی و پیکسار این مسئله مشهود است. همچنین، طرفدارانی که بعد از ماشین ها ۲ از این عنوان نا امید شده بودند، می توانند با خیال راحت از ماشین ها ۳ لذت ببرند. همانطور که گفته شد کاراکترهای زیادی در انیمیشن حضور دارند، ولی شاید کرو رامیرز ایده خوبی برای سرمایه گذاری مجدد دیزنی و پیکسار روی این کاراکتر و ادامه عنوان ماشین ها با یک انیمیشن فرعی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *