بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۵ خرداد ماه همراه با ما باشید. در باکس آفیس هفته گذشته گفته بودیم که با اکران فیلم The Mummy (مومیایی) مطمئنا جدالی سختی در بالای جدول و بین این فیلم و فیلم Wonder Woman (واندر وومن) صورت خواهد گرفت ولی ظاهرا ما اشتباه فکر می کردیم و فیلم واندر وومن که هفته پیش با اقتدار صدر جدول را از آن خود کرده بود، این هفته نیز با اختلاف ۴۴ میلیون دلاری نسبت به فیلم مومیایی صدرنشین این هفته باکس آفیس شده است.

فیلم واندر وومن در دومین هفته از حضورش در گیشه توانست ۸۶ میلیون دلار که حدود ۴۱ درصد نسبت به هفته گذشته افت داشته است را در فروش داخل آمریکا بدست بیاورد. این فیلم که در حدود ۴۰۰۰ سینمای مختلف بر روی پرده می رود، در دومین هفته نیز موفق ظاهر شده تا علاوه بر اینکه تحسین منتقدین و مخاطبان را جذب کرده، شروعی موفق در گیشه داشته باشد. فروش خارج آمریکای این فیلم نیز از مرز ۲۷۲ میلیون دلار گذشته است تا فیلم واندر وومن تا به اینجا فروش جهانی ۵۱۷ میلیون دلاری را تجربه کند.

در رده دوم جدول باکس آفیس، فیلم جدید مومیایی با نقش آفرینی تام کروز و راسل کرو قرار دارد که با تمام تلاش خود تنها فروش ۴۲ میلیون دلاری را کسب کرده است تا با توجه به بودجه ۱۲۵ میلیون دلاری راه سختی را برای موفقیت در گیشه در پیش داشته باشد. با این حال، فروش خارج آمریکایی مومیایی نسبتا خوب بوده است و با فروش بیش از ۱۴۰ میلیون دلاری، فروش جهانی این فیلم به رقم ۱۸۷ میلیون دلار رسیده است.

دیگر تازه وارد این هفته باکس آفیس، فیلم ترسناک It Comes At Night (آن شب هنگام می آید) می باشد که با فروش ۸.۵ میلیون دلاری در اولین هفته به رده ششم باکس آفیس دست یافته است. با این اوصاف و با توجه به بودجه کم اغلب فیلم های ترسناک، به نظر می رسد، این فیلم شروعی امیدوار کننده داشته است. هر چند، نبود فروش خارج از آمریکا برای این فیلم یک نکته منفی محسوب می شود.

فیلم Megan Leavey (مگان لیوی)، فیلمی بر اساس داستان واقعی می باشد و با حضور در حدود ۲۰۰۰ سینمای مختلف، توانست فروش ۵.۸ میلیون دلاری را در اولین هفته بدست بیاورد و در باکس آفیس رده هشتم را از آن خود کند.

به نظر می رسد که این تابستان برای برخی فیلم ها چندان تابستان داغی نبوده است و برخی از آنها به سختی در تلاش برای فروش بیشتر در گیشه ها می باشند. به عنوان مثال می توان به فیلم های Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند) و Baywatch (نگهبان خلیج) اشاره کرد. فیلم جدید دزدان دریایی کارائیب که این هفته تنها ۱۶ میلیون دلار در داخل آمریکا فروش داشته است روزهای سختی را پشت سر می گذارد، هر چند، اوضاع این فیلم در فروش جهانی بسیار مطلوب است و تا به اینجا، این فیلم بیش از ۶۰۰ میلیون دلار را در فروش جهانی از آن خود کرده است. ولی این موضوع در مورد فیلم نگهبان خلیج صدق نمی کند و این فیلم با فروش جهانی ۱۰۳ میلیون دلاری همچنان سعی در جبران بودجه ۷۰ میلیون دلاری خود دارد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Wonder Woman۸۶۲۳۳۱۴۹۲
۲The Mummy۴۲۴۲۱۲۵۱
۳Captain Underpants: The First Epic Movie۱۸۵۰-۲
۴Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales۱۶۱۴۱۲۳۰۳
۵Guardians of the Galaxy Vol. 2۹۳۶۹۲۰۰۶
۶It Comes At Night۸۸-۱
۷Baywatch۷۵۳۶۹۳
۸Megan Leavey۵۵-۱
۹Alien: Covenant۲۷۱۹۷۴
۱۰Everything, Everything۲۳۲۱۰۴
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *