بیاتومگ

نام کامل : جیمز پاول مارسدن (James Paul Marsden)

تولد : ۱۹۷۳، آمریکا

لقب : Bello Jimmy، J. P.

جیمز پاول مارسدن که بیشر با نام جیمز مارسدن شناخته می شود، در اوکلاهاما از کاتلین شولز (Kathleen Scholz) و جیمز لوتر مارسدن (James Luther Marsden) به دنیا آمد. والدین جیمز وقتی او ۹ ساله بود از هم جدا شدند. او دوران دبیرستانش را در اوکلاهاما گذراند و بعد از فارق التحصیلی در سال ۱۹۹۱ برای ادامه تحصیل به دانشگاه اوکلاهاما رفت.

جیمز بعد از اتمام تحصیلش برای وارد شدن به دنیای بازیگری به لس آنجلس نقل مکان کرد. او اولین بازی خود را در نقش Eddie در فیلم The Nanny 1993 انجام داد. بعد از این فیلم جیمز در سریال کانادایی Boogies Diner 1994 حضور پیدا کرد. با پایان این سریال جیمز به عنوان نقش اصلی در فیلم  Party of Five 1994 ایفای نقش کرد.

در سال ۱۹۹۶ جیمز در رقابت با ادوارد نیوتون (Edward Norton) برای بازی در فیلم Primal Fear 1996 شکست خورد و بازی در آن فیلم را از دست داد. دو سال بعد برای بازی در فیلم۱۹۹۸  ۵۴ به او پیشنهاد نقش اصلی شد و جیمز آن را رد کرد.

جیمز با تلاش زیاد شروع به پیشرفت در حرفه اش کرد و با بازی در فیلم هایی چون Superman Returns 2006 ، X-Men: The Last Stand 2006 ، Hairspray 2007 ، ۲۷ Dresses 2008 ، The Box 2009 و فیلم های زیاد دیگری، به شهرت و محبوبیت دست یافت.

جیمز در سال ۲۰۰۰ با لیزا لیند (Lisa Linde) دختر ستاره ی موزیک کانتری یعنی دنیس لیند (Dennis Linde) ازدواج کرد، حاصل ازداوج آن ها یک پسر به نام جک هولدن (Jack Holden) و یک دختر به نام مری جیمز (Mary James) است، جیمز و لیزا در سال ۲۰۱۱ از هم جدا شدند.

آثار برگزیده :

  • سینمایی X-Men 2000 در نقش Scott Summers / Cyclops
  • سینمایی X-Men 2 2003 در نقش Scott Summers / Cyclops
  • سینمایی Superman Returns 2006 در نقش Richard White
  • سینمایی Enchanted 2007 در نقش Prince Edward

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *