بیاتومگ

نام کامل : اورلاندو جاناتان بلانشرد بلام (Orlando Jonathan Blanchard Bloom)

تولد : ۱۹۷۷، انگلیس

لقب : Orli، OB

اورلاندو بلام در کانتربی انگلیس از سونیا کانستنس جوزپین (Sonia Constance Josephine) و هری بلوم (Harry Bloom) به دنیا آمد. پدر اورلاندو وقتی او تنها ۴ سال داشت در گذشت و اورلاندو و خواهر کوچترش سامانتا با مادرش و دوست خانوادگی شان بزرگ شدند. او در مدرسه ی سنت اِدموندز درس می خواند اما علاقه ای به درس نداشت و بیشتر به هنر گرایش داشت.

او همچنین در نمایش های مدرسه و تئاتر محلی فعالیت می کرد. به اصرا مادر و خواهرش، اورلاندو به خواندن شعر و داستان پرداخت. اورلاندو و خواهرش سامانتا در مسابقات شعر زیادی برنده شدند و نهایتا اورلاندو تصمیم گرفت تا بازیگر شود.

در ۱۶ سالگی اورلاندو بلام به تئاتر ملی جوانان پیوست و دو سال در آن جا آموزش دید تا بورسیه ی آکادمی درام بریتیش آمریکا را به دست آورد.

مانند اکثر بازیگران اورلاندو بلام با بازی در فیلم های Casualty 1986 ، Midsomer Murders 1997 و Smack the Pony 1999 آزمایش خود را با موفقیت گذراند و با حضور در فیلم Wilde 1997 مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

اورلاندو سپس به مدرسه ی موزیک و درام گیلد هال (Guildhall) پیوست.

در سال ۱۹۹۸ اورلاندو بلام از بالای تراس به پایین افتاد و نزدیک بود که به طور کامل فلج شود با اینکه او از فلج شدن بسیار می ترسید اما خوشبختانه به سرعت مداوا شد و بهبود یافت.

اورلاندو بلام یک شب با پیتر جکسون (Peter Jackson) ملاقات داشت و همان باعث شد تا پیتر او را برای بازی در فیلم ارباب حلقه ها انتخاب کند و اورلاندو را به یک بازیگر محبوب تبدیل کرد.

آثار برگزیده :

  • سری فیلم Pirates of the Caribbean در نقش Will Turner
  • سری فیلم The Lord of the Rings در نقش Legolas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *