بیاتومگ – با باکس آفیسی دیگر همراه با ما باشید. لازم است که در همین ابتدا این نکته را بیان کنم که جدول باکس آفیس هفتگی می باشد و از پنجشنبه تا پنجشنبه محاسبه و سپس دو روز برای جمع آوری و محاسبات صرف می شود و در روز شنبه، جدول باکس آفیس در سایت مرجع قرار می گیرد.

این هفته شاهد اکران فیلم های جدیدی بودیم که پنج تا از آنها به جمع ده فیلم پر فروش هفته راه پیدا کردند. در صدر جدول انیمیشن Cars 3 (ماشین ها ۳) قرار دارد که با فروش ۷۴ میلیون دلاری و با اختلافی ۲۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا نسبت به فیلم Wonder Woman (واندر وومن) توانست اولین هفته اکرانش را باشکوه شروع کند. این انیمیشن در فروش بین المللی چندان عملکرد خوبی نداشته است و تنها به مبلغی حدود ۲۰ میلیون دلار در اولین هفته اکتفا کرده است. با این حال، حضور این انیمیشن در گیشه، جانی تازه به فصل داغ سینما داده است و می توان انتظار جدالی سرسختتانه بین این انیمیشن و فیلم تازه اکران شده و مورد انتظار Transformers: The Last Knight (تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه) برای صدرنشینی هفته آینده داشت.

فیلم واندر وومن که پس از دو هفته حکمرانی در صدر جدول، به رده دوم سقوط کرد، این هفته با افت فروش ۳۰ درصدی همراه بوده است ولی با این حال فروشی ۵۹ میلیون دلاری را بدست آورده تا روزهای خوشی را برای کمپانی دی سی رقم بزند. فروش جهانی این فیلم در مرز ۶۰۰ میلیون دلار قرار دارد و یکی از موفقیت های دی سی در باکس آفیس، نزد مخاطبان و همچنین منتقدان محسوب می شود.

رده سوم این هفته باکس آفیس را نیز فیلم بیوگرافی و تازه اکران شده All Eyez on Me (همه نگاه ها به من) در دست دارد که با فروش ۳۲ میلیون دلاری، هفته ای بسیار خوب را پشت سر گذاشته است. لازم به ذکر است که فروش این فیلم تنها به داخل آمریکا محدود است.

فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه که روز چهارشنبه گذشته اکران شده و تنها دو روز از فروش آن در باکس آفیس این هفته قرار می گیرد، در رده چهارم باکس آفیس قرار گرفته است. این فیلم در این دو روز فروش ۲۳ میلیون دلاری را تجربه کرده است تا آماده خیزی بلند برای صدرنشینی در هفته آینده باشد. انتظار می رود که چالشی سخت در برابر این فیلم برای موفقیت در گیشه وجود داشته باشد، زیرا این فیلم با بودجه ۲۱۷ میلیون دلاری ساخته شده است ولی نباید فراموش کنیم که داریم از سری فیلم های تبدیل شوندگان و یکی از پر فروش ترین سری فیلم های تاریخ سینما صحبت می کنیم.

فیلم ۴۷Meters Down (چهل و هفت متر پایین) که فیلمی ترسناک و هیجان انگیز می باشد، در اولین هفته از اکرانش فروش ۱۶ میلیونی را تجربه کرده است تا آغازی خوب را برای خود رقم بزند. گذشته از این فروش های بسیار خوب این هفته، اولین هفته حضور فیلم Rough Night (شب سخت) با بازی اسکارلت جوهانسون در گیشه چندان جالب نبوده است و این فیلم تنها به فروش ۱۱ میلیون دلاری و دست یافتن به رده ۸ ام در جدول باکس آفیس اکتفا کرده است. هر چند که بودجه این فیلم ۲۰ میلیون دلار می باشد، ولی این فیلم راهی سخت برای موفقیت دارد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Cars 3۷۴۷۴-۱
۲Wonder Woman۵۹۲۹۳۱۴۹۳
۳All Eyez on Me۳۲۳۲-۱
۴Transformers: The Last Knight۲۳۲۳۲۱۷دو روز
۵The Mummy۲۰۶۲۱۲۵۲
۶۴۷Meters Down۱۶۱۶-۱
۷Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales۱۳۱۵۴۲۳۰۴
۸Rough Night۱۱۱۱۲۰۱
۹Captain Underpants: The First Epic Movie۱۰۶۱-۳
۱۰Guardians of the Galaxy Vol. 2۷۳۷۷۲۰۰۷
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *