بیاتومگ – با باکس آفیس ۸ تیر ماه همراه با ما باشید. در باکس آفیس هفته گذشته شاهد بودیم که فیلم Transformers: The Last Knight (تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه) که تنها دو روز از اکرانش گذشته بود، با فروش ۲۳ میلیون دلاری به رده چهارم دست یافت. حال در باکس آفیس این هفته، این فیلم اگر چه توانست خود را به صدر جدول برساند ولی فروش آن چندان با فروش فیلم های قبلی تبدیل شوندگان تناسب ندارد و در واقع می توان فروش افتتاحیه این فیلم را بدترین فروش افتتاحیه در میان فیلم های تبدیل شوندگان دانست.

فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه، در دو روز ابتدایی اکرانش فروش ۲۳ میلیونی را تجربه کرده و در اولین هفته کامل پس از آن نیز تنها به فروش ۶۱ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرده است تا فروش این فیلم در داخل آمریکا پس از ۹ روز به مبلغ ۸۵ میلیون دلار برسد. فروش خارج از آمریکای فیلم نیز در مرز ۲۰۰ میلیون دلار می باشد، پس تا به اینجا، این فیلم توانسته است فروش ۲۸۴ میلیون دلاری را در اکران جهانی بدست بیاورد. اگر چه بودجه ۲۱۷ میلیون دلاری فیلم بسیار جلب توجه می کند، ولی می توان انتظار داشت که فیلم اکران را با موفقیت پشت سر بگذارد، هر چند انتظار رکورد شکنی از این فیلم کاملا بیهوده است.

در رده های دوم و سوم جدول نیز به ترتیب فیلم های Wonder Woman (واندر وومن) و انیمیشن Cars 3 (ماشین ها ۳) با فروش های ۳۷ و ۳۶ میلیون دلاری قرار گرفته اند. هفته گذشته فیلم ماشین ها ۳ در رده نخست قرار داشت ولی با افت فروش ۵۱ درصدی، این هفته دو پله سقوط داشته است، در همین حین، فیلم واندر وومن با اینکه افت فروش ۳۷ درصدی را تجربه کرده ولی نسبت به هفته گذشته جایگاهش تغییر نکرده و همچنان دوم باقی مانده است.

علاوه بر فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه که به نوعی تازه اکران شده این هفته می باشد، فیلم Baby Driver (بیبی راننده) دیگر تازه اکران شده است. این فیلم که تنها دو روز از اکرانش می گذرد، توانسته با فروش ۹ میلیون دلاری در داخل آمریکا به رده ششم در جدول باکس آفیس این هفته دست یابد. با این حال، در باکس آفیس هفته آینده می توان انتظار افزایش فروش را برای این فیلم داشت.

هفته آینده انیمیشن Despicable Me 3 (من نفرت انگیز ۳) به روی پرده نقره ای خواهد رفت که می توان آن را یکی از رقبای اصلی برای صدر نشینی جدول باکس آفیس هفته آینده دانست. فیلم کمدی The House (خانه) نیز دیگر فیلمی است که هفته آینده اکران می شود ولی صدرنشینی این فیلم در جدول دور از انتظار می باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Transformers: The Last Knight۶۱۸۵۲۱۷۱
۲Wonder Woman۳۷۳۳۰۱۴۹۴
۳Cars 3۳۶۱۱۱-۲
۴۴۷Meters Down۱۱۲۷-۲
۵The Mummy۹۷۱۱۲۵۳
۶Baby Driver۹۹-دو روز
۷Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales۸۱۶۳۲۳۰۵
۸All Eyez on Me۸۴۰-۲
۹Rough Night۷۱۹۲۰۲
۱۰Captain Underpants: The First Epic Movie۶۶۸-۴
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *