بیاتومگ

نام کامل: بریان سیدونی دسالنیرز (Brianne Sidonie Desaulniers)

تولد: ۱۹۸۹، آمریکا

بری لارسون در ۱ اکتبر ۱۹۸۹ در ساکرامنتوی کالیفرنیا به دنیا آمده است، او از همان شش سالگی به حرفه بازیگری علاقه داشته است و در نهایت برای تحقق رویایش به همراه مادر و خواهر خود به لس آنجلس نقل مکان کرد. او در ابتدا در برنامه های تلویزیونی چون The Tonight Show with Jay Leno و Touched by an Angel حضور داشت و در سال ۲۰۰۱ اولین نقش مهم خود را با بازی در سریال Raising Dad به همراه باب سیجت و کت دنینگز تجربه کرد.

لارسون در سال ۲۰۰۳ در فیلم Right on Track محصول دیزنی حضور داشت، اما بعد از آن، پیشنهادات دیگر این کمپانی محبوب را نپذیرفت و به جای آن، سال بعد در فیلم های ۱۳Going on 30 و Sleepover نقش داشت. لارسون همچنین در عرصه موسیقی فعالیت داشته، او در حالی که تنها ۱۵ سال داشته است، اولین آهنگ خود به نام Invisible Girl را نوشته است، اشتیاق او در موسیقی ادامه داشت تا نهایتا آلبوم حرفه ای او به نام Finally Out of P.E در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، آلبومی شامل ۱۳ آهنگ که چندان هم مورد توجه قرار نگرفت.

در سال ۲۰۰۶، لارسون در فیلم Hoot که اقتباسی از رمانی اثر کارل هیسن بود نقش مخالف لوگان لرمن را بازی کرد، اما شروع به کار واقعی او را می توان بازی اش در سریال United States of Tara همراه با تونی کولت (یک زن چند شخصیته) دانست، لارسون در این سریال نقش دختر کولت را بر عهده داشته و بعد از این سریال نیز در فیلم هایی چون Scott Pilgrim vs. the World 2011 و ۲۱Jump Street 2012 حضور داشت.

لارسون مهارت خود در عنوان های درام با نقش اصلی در فیلم Short Term 12 2013 به اثبات رساند، فیلمی که بخاطر بازی نقش زنی شاغل در منازل مورد تمجید منتقدان قرار گرفت. لارسون همچنین در همان سال ۲۰۱۳ به عنوان بازیگر مکمل به همراه مایلز تلر و شیلن وودلی در فیلم The Spectacular Now حضور داشته است. او در سال ۲۰۱۵ نیز به همراه امی شومر در فیلم Trainwreck تجربه حضور در فیلم کمدی را نیز برای خود به ثبت رساند.

اگرچه تمامی تجارب لارسون در فیلم ها و سریال های مختلف ارزشمند است، اما بازی نقشی در فیلم درام ۲۰۱۵ Room جایگاه ویژه ای در کارنامه او دارد، چرا که بری با این فیلم تمام توجهات را به خود جلب کرد و نقش عالی اش باعث شد تا او در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه ی بهترین بازیگر زن از مراسم اسکار و گلدن گلوب شود، عناوینی که هر کدام افتخار بسیار بزرگی برای این بازیگر جوان محسوب می شوند.

لارسون در سال ۲۰۱۷ با تام هیدلسون در فیلم پر هزینه کونگ: جزیره ی جمجمه حضور موفقیت آمیزی داشته است، او همچنین قرار است با نقش کاپیتان مارول در آینده ای نزدیک وارد دنیای سینمایی مارول شده و فیلم مستقل خود را داشته باشد.

آثار برگزیده بری لارسون (Brie Larson):

  • فیلم Room 2015 در نقش ما
  • فیلم ۲۱Jump Street 2012 در نقش مالی تریسی
  • فیلم Short Term 12 2013 در نقش گریسی
  • فیلم Kong: Skull Island 2017 در نقش میسون ویور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *