بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۵ تیر همراه با ما باشید. این هفته، انیمیشن Despicable Me 3 (من نفرت انگیز ۳) با شروع اکرانش توانست به راحتی صدر جدول را از آن خود کند. این انیمیشن در اولین هفته از اکرانش با فروش ۱۱۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا کولاکی در گیشه به پا کرده است. در فروش جهانی نیز انیمیشن فروش بسیار خوبی را تجربه کرده و با مبلغ حدود ۱۵۰ میلیون دلاری توانسته فروش جهانی خود را در اولین هفته به بیش از ۲۶۵ میلیون دلار برساند. به نظر می رسد که این انیمیشن که سومین قسمت از این سری انیمیشن پر فروش و محبوب می باشد، همچنان برای هفته های آتی یکی از مدعیان اصلی برای صدر جدول باشد.

در رده دوم جدول باکس آفیس ۱۵ تیر، فیلم Baby Driver (بیبی راننده) ساخته ادگار رایت قرار دارد. این فیلم در اولین هفته اکران فروش ۳۵ میلیون دلاری را از آن خود کرده است. این فیلم که با بودجه ناچیز ۳۴ میلیون دلاری ساخته شده و بازیگران بسیار خوب و محبوبی را در خود جای داده است، یکی از مورد انتظار ترین فیلم های سال ۲۰۱۷ است و هنوز جای پیشرفت در باکس آفیس را دارد.

فیلم Wonder Woman (واندر وومن) که هفته گذشته در رده دوم قرار داشت، این هفته با افت فروش ۲۴ درصدی، تنها موفق به فروش ۲۸ میلیون دلار شد تا نهایتا به رده سوم برسد. با این حال، فیلم واندر وومن که این روزها از آن به عنوان موفق ترین فیلم دنیای گسترده دی سی یاد می شود، پس از ۳۶ روز از اکرانش، مبلغ ۳۶۱ میلیون دلار در داخل آمریکا و ۳۶۳ میلیون دلار در خارج آمریکا فروش داشته تا فروش جهانی اش به رقم ۷۲۵ میلیون دلار برسد. با وجود استقبال خوب منتقدان و طرفدارها، انتظار می رود که روند فروش فیلم همچنان ادامه داشته باشد و احتمالا در نهایت شاهد این فیلم در جمع فیلم های با فروش بالای ۱ میلیارد دلاری خواهیم بود.

رده چهارم باکس آفیس این هفته را فیلم Transformers: The Last Knight (تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه) از آن خود کرده است. این فیلم هفته گذشته در رده اول قرار داشت ولی دیدگاه های منفی منتقدان نسبت به آن سبب شد تا فیلم در دومین هفته افت فروش ۵۵ درصدی داشته باشد و نهایتا فروش ۲۷ میلیون دلاری را بدست بیاورد. این فیلم پس از گذشت ۱۷ روز از اکرانش، فروش ۱۱۴ میلیون دلاری در داخل آمریکا و ۳۳۹ میلیون دلاری در خارج آمریکا داشته که در نهایت فروش جهانی آن را به مبلغ ۴۵۳ میلیون دلار می رساند. احتمالا افت فروش بیشتری در انتظار این فیلم است و آن را می توان ناامیدکننده ترین فیلم تبدیل شوندگان در باکس آفیس نامید.

سومین تازه واردی که این هفته به جمع ۱۰ فیلم برتر پیوسته است، فیلم کمدی The House (خانه) می باشد. این فیلم در اولین هفته ۱۳ میلیون دلار فروش را به خود دیده تا در نهایت به رده ششم اکتفا کند. با وجود بودجه ۴۰ میلیون دلاری و رقابت تنگاتنگ در باکس آفیس، این فیلم برای جبران بودجه و بدست آوردن سود راهی سخت در پیش دارد.

فیلم The Beguiled (فریب خورده) که در اولین هفته موفق به فروش ۱ میلیون دلاری شد و به رده ۲۲ ام اکتفا کرد، این هفته با رشد فروش زیادی، موفق به فروش ۵ میلیون دلاری شد و به رده ۹ ام باکس آفیس ۱۵ تیر دست یافت. این فیلم با بازی نیکول کیدمن، کالین فارل، کرستن دانست و ال فانینگ و ساخته سوفیا کاپولا می باشد.

در پایان نیز، با اکران فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) در هفته آینده، می توان انتظار داشت که تمامی فیلم ها با افت فروش رو به رو شوند، زیرا طرفدارها برای این فیلم جدید مرد عنکبوتی به سینماها هجوم خواهند آورد. همچنین نظر نسبتا مثبت منتقدان به آن نیز سبب شدت گرفتن این موضوع می شود. در کل، احتمال صدرنشینی این فیلم در باکس آفیس هفته آینده بسیار زیاد است.

جدول باکس آفیس ۱۵ تیر را می توانید در زیر مشاهده می کنید.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Despicable Me 3۱۱۵۱۱۵۸۰۱
۲Baby Driver۳۵۴۴۳۴۱
۳Wonder Woman۲۸۳۵۸۱۴۹۵
۴Transformers: The Last Knight۲۷۱۱۲۲۱۷۲
۵Cars 3۱۶۱۲۸-۳
۶The House۱۳۱۳۴۰۱
۷۴۷Meters Down۷۳۵-۳
۸The Mummy۵۷۶۱۲۵۴
۹The Beguiled۵۶-۲
۱۰Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales۴۱۶۷۲۳۰۶
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *