بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۲ تیر ماه همراه با ما باشید. فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) که مدتی است در خبرها خودنمایی می کند و سر و صدای زیادی به راه انداخته است و عده ای آن را خیلی دوست داشتند و برخی به آن شک داشتند، در اولین هفته از اکرانش توانست با ثبت فروش ۱۶۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا به صدر جدول باکس آفیس دست یابد و شروعی قدرتمند را رقم بزند. این فیلم که محصول مشترک سونی و مارول می باشد، توانست با جلب رضایت منتقدان، پیش زمینه ای عالی برای اکران خود مهیا کند و مخاطبان را به سینماها بکشاند. این فیلم که با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری ساخته شده است، در اولین هفته در بیش از ۴۰۰۰ سینما به اکران در آمده و توانسته خود را به موفقیتی کامل و قوی نزدیک کند. هر چند که فیلم در نظر منتقدان وجه خوبی به خود گرفته است ولی انتظار می رود که در هفته آینده چالشی سخت در برابر فیلم War for the Planet of the Apes (جنگ برای سیاره میمون ها) داشته باشد. فیلم مرد عنکبوتی جدید در فروش خارج از آمریکا نیز نسبتا موفق ظاهر شده است و با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار، توانسته فروش جهانی خود را به بیش از ۳۶۳ میلیون برساند.

انیمیشن Despicable Me 3 (من نفرت انگیز ۳) که هفته گذشته در صدر جدول قرار داشت، در دومین هفته از اکرانش با افت فروش ۵۳ درصدی رو به رو شد و به رده دوم سقوط کرد. این انیمیشن در این هفته تنها به فروش ۵۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا اکتفا کرده است. در فروش جهانی، این انیمیشن تا به امروز از مبلغ ۶۱۹ میلیون دلار عبور کرده است تا بار دیگر موفقیت های انیمیشن ها در گیشه را به رخ بکشد.

تنها تازه اکران شده این هفته فیلم مرد عنکبوتی بود ولی فیلم The Big Sick (بیمار بزرگ) که هفته گذشته در رده ۱۳ قرار داشته، در سومین هفته از اکرانش با افزایش فروش ۹۰ درصدی رو به رو شده و با فروش ۵ میلیون دلاری به رده هشتم صعود کرده است.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Spider-Man: Homecoming۱۶۳۱۶۳۱۷۵۱
۲Despicable Me 3۵۳۱۶۹۸۰۲
۳Baby Driver۲۰۶۴۳۴۲
۴Wonder Woman۱۵۳۷۳۱۴۹۶
۵Transformers: The Last Knight۹۱۲۲۲۱۷۳
۶Cars 3۸۱۳۶-۴
۷The House۷۲۱۴۰۲
۸The Big Sick۵۸-۳
۹۴۷Meters Down۴۳۹-۴
۱۰The Beguiled۳۸-۳
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) است.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *