بیاتومگ – همانطور که فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) آغاز می شود و در اولین قسمت، تعدادی مناقشه و جدال را پایه ریزی می کند، سریال به سلسله ای از نتیجه گیری نیز دامن می زند. با نقد و بررسی اولین قسمت فصل ۷ این سریال محبوب همراه باشید.

این روزها تنها چندین سریال معدود وجود دارد که از آنها می توان به عنوان سریالی یاد کرد که عموم افراد آن ها را بهترین و عالی ترین سریال ها می دانند. این سریال ها به گونه ای هستند که تعداد زیادی از افراد آنها را مشاهده و در مورد آنها صحبت می کنند و در شبکه های مختلف اجتماعی چه قبل از هر قسمت و چه بعد از هر قسمت در مورد آن تبادل نظر می کنند. حال، در این دوره اوج سریال ها که ما قرار داریم، به نظر می رسد که تنها یک سریال است که به طور قابل اعتمادی مدیریت شده تا به سطح بسیار متعادلی از درگیر کردن مخاطب برسد و سریال بازی تاج و تخت برای مدت بسیار زیادی این کار را به خوبی انجام داده است.

در طی شش فصل گذشته، جاه طلبی این اقتباس شبکه اچ بی او از رمان نغمه یخ و آتش نوشته جورج آر آر مارتین به طور فزاینده ای افزایش یافته است. آنها سریال پر فروش و پر بیننده ای بر خلاف هر سریال دیگری دارند و به طور کامل انتظارات بیننده ها را از سریال ها دگرگون کرده اند. همانطور که سریال بازی تاج و تخت، در حال آماده کردن پایان سریال پیش از رمان های مارتین است، شبکه اچ بی او در حال حاضر در حال کاشت بذر برای آینده خود می باشد و قصد دارد این کار را با ادامه راهی انجام بدهد که توسط دیوید بنیوف و دبلیو بی وایس ساخته شده است. این شبکه در حال حاضر با ساخت سریال Westworld (وست ورد) سعی در حفظ اعتبار خود دارد و ایده اقتباسی از کمیک Watchmen (نگهبانان) را نیز در سر دارد و امیدوار است تا نسخه های فرعی سریال بازی تاج و تخت را نیز به روی کار بیاورد.

خوشبختانه، برای کسانی که دوست دارند به تماشای سریالی فانتزی با پایان های بسیار خارق العاده بپردازند، فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت به نظر گزینه بسیار مناسبی می باشد. با جلوس سرسی لنیستر بر روی تخت آهنین و نامیده شدن جان اسنو به عنوان شاه شمال و وجود دو جفت خواهر و برادری که یکی در شمال و یکی در جنوب در حال تقلا می باشند، فصل جدید و کوتاه تر سریال بازی تاج و تخت با قسمت های خود می تواند به گونه ای داستان بازی تاج و تخت را هدایت کند که همانندش را قبلا ندیده باشیم.

فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

چیزی که قسمت ابتدایی فصل ۷ سریال با نام Dragonstone (دراگون استون یا صخره اژدها؛ قعله مقر خاندان تارگرین) در پایان تحویل می دهد، یک قسمت افتتاحیه فصل می باشد که روی هم رفته با دیگر قسمت های افتتاحیه فصل های قبلی متفاوت است. قطعا بحث های زیادی در مورد این وجود داشت که با وجود کوتاه تر بودن فصل ۷، باید سرعت پیش بردن داستان از فصل های قبلی نیز بیشتر باشد ولی پس از دیدن این قسمت کاملا لذت بخش و سرگرم کننده که زمینه را برای اتفاقات آینده مهیا می کند و مهره ها را بر روی میز می چیند، شما از خود می پرسید که آیا شتاب و عجله در پیش بردن داستان به بهتر شدن سریال کمک می کند یا خیر؟ مسلما در مورد قسمت ابتدایی فصل ۷ سریال، جواب خیر می باشد.

در نهایت پس از مدتی انتظار، در پایان قسمت، دنریس بر روی خشکی پا گذاشت و پس از صحنه ای طولانی و کاملا خالی از دیالوگ، او تصمیم گرفت تا بر تخت سلطنت خانه اجدادی اش و محل اقامت سابق استنیس براتیون ننشیند و به جای آن، مستقیم به اتاق جنگ برود، جایی که در آن او به تیریون اشاره می کند و می گوید: “شروع کنیم؟”. این ها همه از روی عمد انجام شده است و با آنچه که بنیوف و وایس در شش فصل گذشته داستان را شکل داده اند، کاملا هماهنگی دارد. در حالی که محتمل می رسید دنریس با تمام قوا به سوی سرسیِ آسیب پذیر و ضعیف شده حمله ور شود و مقر پادشاهی را در یک چشم به هم زدن به تصرف در بیاورد، سریال بازی تاج و تخت در برابر وسوسه به سرعت خارج کردن آتش مقاومت می کند و تصمیم می گیرد تا همانطور که فصل به سوی اوج خود پیش می رود، به آرامی گرما را بر روی تمام کاراکترها افزایش دهد.

فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

به همین ترتیب، قسمت ۱ فصل ۷ سریال به خوبی تمام کارهایی که قسمت پایانی فصل ۶ سریال در هدایت کاراکترها انجام داده را ادامه می دهد و آنها را به سرانجام می رساند. داستان از پایان فصل ۶ سریال پرش زمانی زیادی نداشته است. آریا هنوز در تویینز است و در پایان فصل ۶ دیدیم که گلوی لرد والدر فری را برید. او راه خود را با مسمومیت تمام مردان خاندان فری در یکی از شجاعانه ترین قتل هایش تا به الان ادامه می دهد و به بازمانده ها می گوید که شمال به یاد می آورد. این صحنه ها، نگاه هایی بسیار عمیق و مختلفی به خطوط داستانی و تنش های فصل های قبلی را بر پا می کند.

صحنه آغازین سرد گونه این قسمت در ابتدا به نظر یک فریب زمانی به نظر می رسید، زیرا با حضور بازیگر دیوید بردلی در همان ابتدا، انتظار می رفت که شاید این صحنه، یک نوع فلش بک به گذشته است ولی هم زمان با اینکه افراد شروع به زمین افتادن می کنند، حقیقت بر ملا می شود و شما متوجه می شوید که قضیه از چه قرار است. در جای دیگر، همانطور که قسمت به مکان هایی همچون دیوار، وینترفل، سیتادل، مقر پادشاهی و جاهای دیگر می پردازد، به نظر می رسد که کاراکترها همانند خود این قسمت، گرفتار گذشته هستند و این موضوع تا زمانی که جان، سم و سرسی نگرانی شان را در مورد آینده بیان می کنند، کاملا مشهود است و ادامه دارد.

سانسا به خاندان های کاراستارک و امبر فشار می آورد تا با مجازاتشان برای خیانت به خاندان استارک رو به رو شوند، ولی جان از اینکه فرزندان را مسئول نیت های خیانت آمیز پدران مرده شان بداند سر باز می زند و این جا است که تنش پیش بینی شده بین سانسا و جان به سرعت خودش را نمایان می کند. علاوه بر این، در حالی که سانسا سعی دارد تا اشتباهات گذشته اش را جبران کند، جان به دنبال این است تا ارتشی بسازد تا توانایی دفاع در برابر تهدیدی که از سوی دیوار می آید را داشته باشد. بخشی از تنش بین آنها به فضیلتی بر می گردد که سانسا آن را دلیل کشته شدن راب و ند استارک می داند، یک واقعیت که او با خوشحالی آن را به زبان می آورد. با این حال، در طی گفتگویشان، دلیلی وجود دارد که این حس را می دهد که کشمکش و تفاوت های آنها، در واقع پیوند آنها را قوی تر می کند. در صحنه بین سانسا و لیتلفینگر نیز نشان داده می شود که حال احتمالا سانسا در برابر سو استفاده و دسیسه های لیتلفینگر در امان است.

فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

همانند جان، سرسی نیز به آینده می نگرد، هر چند او بیشتر به دشمنانش که باید نابود شوند متمرکز شده است. او به منظور این کار، پذیرای پیشنهادی از یورون گریجوی و ناوگان او از آهن زادگان بود ولی در نهایت او نیز همانند جیمی، پدر دو فرزند مرده اش، توجه زیادی به یورون گریجوی نمی کند. به عنوان آخرین لنیسترهایی که مهم هستند، سرسی و جیمی، یکی دیگر از مثال های آماده سازی شخصیت ها توسط سریال برای آینده می باشد. سریال این کار را با بررسی اتفاقات گذشته که شخصیت ها را به جایی که الان هستند و جایی که در آینده خواهند رسید، انجام می دهد. تعهد سرسی برای حفظ قدرتش، عمدتا به این دلیل است که او چیز دیگری در زندگی ندارد و در حالی که جیمی از او التماس می کند تا برای بچه هایشان عزاداری کند، واضح است که او سعی می کند تا خودش را با آینده مشغول کند تا از یادآوری آن چیزهایی که از دست داده است جلوگیری به عمل بیاورد.

در پایان، قسمت ۱ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت، حرارت را بر روی روند داستانی سریال زیاد نکرد ولی با توجه به اینکه این یک قسمت سرگرم کننده در شروع فصل یکی مانده به آخر است، خیلی خوب است که سریال حرارت روند روایت را زیاد نکرده و به همان سرگرم کننده بودن بسنده کرده است. با کشف ذخیره بسیار بزرگی از شیشه اژدها توسط سم و تصویر هاوند از نقطه احتمالی حمله شاه شب، این قسمت به طرز ماهرانه ای چارجوب فصل را برای بازی هیجان انگیز دیگری از تاج و تخت بر پا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *