بیاتومگ – پس از مدت زیادی انتظار، فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) در نهایت فرا رسید. با وجود تنها دو فصل باقی مانده از این سریال حماسی تا پایان، کاراکترهای زیادی وجود دارند که هرگز دیده نشده اند و داستان هایی هستند که نیاز به توجه دارند.

در بالای این لیست از این کاراکترها و خط داستانی ها، جنگ های حماسی نیز وجود دارند. به لطف دو تریلری که از فصل ۷ سریال منتشر شده بود، می توان اشارات و فرضیاتی در مورد آنچه که اتفاق خواهد افتاد را پیش بینی کرد. با این حال، از آنجا که سریال از رمان نغمه یخ و آتش نوشته جورج آر آر مارتین پیشی گرفته است، هیچ منابعی برای حدس و گمان زنی وجود ندارد.

در طی شش فصل، تعداد موارد زیادی از کتاب ها برای این سریال اقتباس شدند و در قسمت های مختلف به نمایش درآمدند. لازم به ذکر است که همچنین تعداد زیادی خط داستانی و کاراکتر تغییر کرده یا کلا کنار گذاشته شده اند. در حالی که برخی از حذفیات به خط داستانی سریال کمک می کنند، دیگر حذفیات ضرر می رسانند. در حالی که هنوز زمان برای سریال وجود دارد تا عناصر را از داخل کتاب ها به صفحه نمایش بیاورد، ولی تعدادی خط داستانی از کتاب ها وجود دارند که احتمالا ما هرگز آنها را در سریال بازی تاج و تخت نخواهیم دید.

در لیست زیر ۱۵ مورد از کتاب ها وجود دارد که احتمالا ما هرگز در سریال بازی تاج و تخت نخواهیم دید.

۱۵. برنامه برجسته دورنیش (The Dornish Master Plan)

برنامه برجسته دورنیش (The Dornish Master Plan)

برای تبدیل سری کتاب های پهن و گسترده جورج آر آر مارتین به تعدادی قسمت محدود سریال، ضروری است تا چندین خط داستانی حذف شوند. با این حال، یکی از مهمترین و گسترده ترین طرح ها درون رمان ها به طور جامع پرداخته شده ولی در سریال از آن چشم پوشی شده است. وقتی در کتاب ها در مورد دورن مارتل می خوانیم، ظاهرا او همانطور که در سریال است، بی تاثیر می باشد.

به جای اینکه الاریا سند از بی تفاوتی دورن بعد از مرگ اوبرون ناراحت باشد، این دختر دورن یعنی آریان است که ناراحت بود. همانطور که داستان او مشخص می کند، او طرحی را بنا می نهد تا از اریس اوکهارت در داخل گاردپادشاهی استفاده کند تا میرسلا (دختر سرسی) را به عنوان ملکه هفت پادشاهی به سلطنت برساند.

هر چند، آنچه که او متوجه نشده بود، این موضوع بود که خود دورن سال های زیادی را صرف برنامه ریزی نقشه ای کرده است تا وایسریس تارگرین (برادر دنریس) را به وستروس بیاورد و خاندان او را به تخت پادشاهی بازگرداند. وقتی که وایسریس می میرد، او پسرش را مامور پیدا کردن دنریس می کند تا با او ازدواج کند و با یکدیگر تخت پادشاهی را بدست بگیرند. داستان زیادی در مورد این موضوع وجود دارد که شامل یک تارگرین مرده و برنامه ریزی لرد واریس و ایلیریو می باشد و همگی به تیریون در ایسوس ارتباط پیدا می کنند.

در حالی که سایه های این موضوع  در سریال دیده می شود ولی داستان بسیار گسترده تری از این موضوع وجود دارد که در سریال نادیده گرفته شده است.

۱۴. گروهان طلایی (The Golden Company)

گروهان طلایی (The Golden Company)

همانطور که برنامه برجسته دورنیش پیچیده است، داستان بلکفایرز نیز پیچیده و درهم است. در واقع بیشتر داستان های آنها، منابع بسیار خوبی برای نسخه فرعی سریال می باشند، پس شاید آنها را در سریالی دیگر ببینیم. ولی در این مرحله فعلی سریال و کتاب ها، تمام چیزهایی که از حرامزادگان ایگون چهارم تارگرین باقی مانده است، گروهان طلایی می باشد.

پس از اینکه افراد خاندان بلکفایر و بیتراستیل (بزرگترین پسر حرامزاده ایگون چهارم) در برابر تاج و تخت قد علم کردند، سال های شورش آغاز شد. در نهایت، بیتراستیل و افراد بسیاری از خانواده و همراهانش مجبور شدند تا از میان دریای باریک بگریزند. بیتراستیل که تبعید شده و در جستجویش هستند، گروهان طلایی را به عنوان گروهی از مزدوران تشکیل می دهد تا آخرین بازمانده ها از شورش را با یکدیگر متحد کند. از آن زمان به بعد، آنها شرافتمندترین مزدوران بودند و هرگز قراردادی را زیر پا نگذاشتند. با این حال، زمانی که ایلیریو و واریس بخش آنها از برنامه برجسته دورنیش را نشان دادند، تمام صفات خوبشان تغییر کرد.

همانطور که مشخص است، مردی که این افراد در پشتش صف آرایی کرده اند، بنا بر گفته ها، ایگون تارگرین می باشد که ظاهرا کوه یا ماوتین او را کشته است. با این حال، در تئوری دیگری بیان می شود که او در واقع آخرین بلکفایر می باشد و اساسا گروهان طلایی در تلاش است تا شورشی که مدت ها قبل آغاز کرده است را به پایان برساند.

۱۳. تغییر قیافه دادن وایریس (Varys Disguises)

تغییر قیافه دادن وایریس (Varys Disguises)

یکی از جنبه های بسیار جالب شخصیت وایریس که در سریال حذف شده است، استعداد و مهارت او در تغییر قیافه می باشد. در کتاب ها، او در اغلب موارد در ملاقات با کاراکترهایی همچون ند استارک و تیریون به قدری خوب تغییر قیافه می داد که حتی آنها او را نمی توانستند بشناسند. وایریس علاوه بر اینکه لباس خودش را تغییر می داد، صدا، ادا و اطوار و حتی بویش را نیز تغییر می داد.

با انجام این کار، او قادر بود تا در سراسر مقر پادشاهی رفت و آمد کند و به ملاقات پرنده های کوچکش برود و حتی خودش جاسوسی کند، بدون آنکه توجه کسی را جلب کند. صادقانه خواسته باشیم بیان کنیم، به نمایش در آوردن این موضوع بر روی صفحه نمایش بسیار سخت و دشوار است.

در پایان احتمالا نشان ندادن تغییر قیافه دادن وایریس تصمیمی هوشمندانه بوده است ولی با این حال، سریال هنوز برخی از استعداد ها و مهارت او را نادیده گرفته است.

۱۲. جالابهار اکسشو و ساکنان جزایر تابستانی (Jalabhar Xho And The Summer Islanders)

جالابهار اکسشو و ساکنان جزایر تابستانی (Jalabhar Xho And The Summer Islanders)

اگر چه سریال و کتاب ها بیشتر به وستروس چسبیده اند و به آن می پردازند، ولی دنیای بسیار بزرگتری وجود دارد. برخی از این مکان های عجیب و غریب در کتاب ها به صورت جزئی پرداخته شده است که بیشترین توجه نیز به جزایر تابستانی بوده است. جزایر تابستانی یک پادشاهی در ساحال سوثوریوس می باشد و ظاهرا به آفریقا و ساکنان کارائیب شباهت دارد.

از آنجایی که آنها نزدیک به دورن ها زندگی می کنند، بسیاری از ساکنان جزایر تابستانی از طریق سریال دیده شده اند. لازم به ذکر است که مهارت آنها در تیراندازی بسیار خوب است و لباس های رنگارنگ پوشیده از پر بر تن می کنند. برجسته ترین ساکن جزایر تابستانی در کتاب ها نیز جالابهار اکسشو می باشد. اکسشو که یک شاهزاده تبعیدی می باشد که مدت ها است از تاج و تخت تقاضا دارد تا به او کمک کنند تا پادشاهی اش را بدست بیاورد، علاوه بر این، او بخشی از دربار سلطنتی می باشد و در اغلب موارد در پس زمینه کتاب ها قرار دارد.

گرچه هرگز توجه زیادی به آنها نشده است ولی ساکنین جزایر تابستانی با سم و گیلی ملاقات و به آنها کمک می کنند تا از براووس به اولدتاون بروند. اگر چه متاسفانه آنها هرگز نقشی اساسی و مهم در کتاب ها نداشته اند ولی فرهنگ منحصر به فردشان می تواند ضمیمه اضافی برای سریال باشد. با این حال، در این وضعیت، بعید به نظر می رسد که آنها را در سریال ببینیم.

۱۱. Lady Stoneheart And The Brotherhood (بانو سنگدل و انجمن برادری)

Lady Stoneheart And The Brotherhood (بانو سنگدل و انجمن برادری)

حتی کسانی که کتاب ها را نخوانده اند، شاید از اعتراضات به عدم حضور بانو سنگدل در سریال آگاه باشند. آنها دلیل خوبی نیز برای ناراحتی دارند زیرا او یکی از جالب ترین جنبه ها در سری کتاب ها می باشد.

ما کاراکترهایی همچون جان اسنو و بریک دونداریون (رهبر انجمن برادری) را دیده ایم که پس از مرگ به لطف قدرت آرلور یا همان خدای نور به زندگی برگشته اند و در کتاب، کتلین استارک نیز به همین روش به زندگی بر می گردد. متاسفانه پس از اینکه گلویش را بریدند، او را به درون رودخانه انداختند تا برای روزها بپوسد. وقتی او به زندگی بر می گردد، او خانم سنگدل است. زنی قوی و رنگ پریده با صدایی متفاوت که به دنبال عدالت برای کسانی می باشد که در حق خانواده اش در شب عروسی سرخ جفا کرده اند. از آنجا که در کتاب ها در نهایت بریک می میرد، خانم سنگدل به رهبر جدید انجمن برادری بدون پرچم تبدیل می شود.

با توجه به اینکه در اواخر سریال هستیم، معرفی شدن چنین شخصیت فانتزی بسیار بعید است ولی مسلما با وجود عمقی که او به داستان کتلین و برادری می آورد،سریال با نشان ندادن او فرصت بزرگی را از دست داده است.

۱۰. روح هایهارت (Ghost of High Heart)

روح های هارت (Ghost of High Heart)

کل داستان انجمن برادری در سریال مورد توجه قرار نگرفته و این مایه شرم است. در حالی که زنان و مردان اشراف زاده در حال بازی با القاب تاج و تختی هستند، افراد کوچک به خاطر جنگ پیشِ رو در حال رنج بردن می باشند.

با اینکه آنها کارشان را تحت نظر ند استارک آغاز کرده اند، انجمن برادری به سرعت شبیه به رابین هود و افرادش ولی با میلی تاریک تر شدند. آنها در ریورلندز سفر و عدالت را اجرا و از ضعیفان حفاظت می کنند. آنها همچنین تعدادی ماجراجویی جالب و ملاقات هایی با کاراکترهای جذاب داشته اند.

جالب ترین شخص که آنها با آن رو به رو شده اند، روح هایهارت می باشد. او یک جادوگر قدیمی جنگل است که در اطراف بسیار از اتفاقات مهم تاریخی داستان می باشد و دارای دیدی به آینده و گذشته است که با انجمن برادری به اشتراک می گذارد. او در هایهارت سکونت دارد که تپه ای بزرگ در ریورلندز می باشد که زمانی برای کودکان جنگل مقدس بوده است.

این تپه زمانی محل سکونت ۳۱ درخت ویروود (درخت های مقدس برای پیروان خدایان قدیم) بوده است ولی توسط آندال ها پس از حمله شان به وستروس نابود شدند. هنوز جادویی در آن مکان وجود دارد و شبح می توانست یک داستان حاشیه ای جالب برای سریال باشد.

۹. مون بوی، پَچفیس و باتربامپس (Moon Boy, Patchface And Butterbumps)

۹. مون بوی، پچفیس و باتربامپس (Moon Boy, Patchface And Butterbumps)

از تمام کاراکترهایی از کتاب که در سریال نیستند، سخت است که در برابر حذف مون بوی، پچفیس و باتربامپس استدلال کرد. آنها دلقک هایی از دربارهای سلطنتی مختلف می باشند که به محیط و زمینه قرون وسطایی الهام گرفته شده رمان ها صحت و اعتبار اضافه می کنند.

مون بوی دلقکی در دربار مقر پادشاهی می باشد که اغلب فقط اشاره می شود و در حاشیه اتفاقات مختلف قرار دارد. در نهایت، باتربامپس پس از اینکه به همراه تایرل ها به پایتخت می آید به او می پیوندد. با این حال، پچفیس کسی است که در کتاب ها بیشترین تمرکز را دارا می باشد. او دلقک دربار دراگون استون و بهترین دوست شیرین دختر استنیس می باشد. در کتاب ها حتی به پس زمینه داستانی پچفیس نیز پرداخته می شود.

پچفیس یک دلقک رنگارنگ در آنسوی دریای باریک می باشد که توسط پدر استنیس به دارگون استون آورده می شود ولی کشتی شان خراب می شود. براتیون بزرگ می میرد ولی پچفیس با وجود صدمه های عاطفی و ذهنی جدی زنده می ماند. با این حال، او حضوری مزاحم و غیر ضروری در کتاب ها دارد، پس چندان شگفت انگیز نیست که چرا او، مون بای و باتربامپس در سریال حضور ندارند.

۸. داستان خانوادگی مگی قورباغه (Family History Maggy the Frog)

داستان خانوادگی مگی قورباغه (Family History Maggy the Frog)

ما داستان اصلی مگی قورباغه را در سریال دیدیم ولی سابقه خانوادگی اش دلایل و مفاهیم جالبی دارد. مگی بیشتر به عنوان پیشگویی شناخته می شود که به سرسی در مورد مرگ فرزندانش و اینکه والنکار (کلمه ای والریانی به معنای برادر کوچک) در نهایت او را خواهد کشت، اطلاع داده است. چیزی که در سریال به آن اشاره نشده و در کتاب ها نیز به عنوان یک داستان پس زمینه برای این پیشگو اضافه شده است، این می باشد که او در واقع، مادر مادربزرگ همسر راب استارک است.

در سریال بازی تاج و تخت، همسر راب به نام جین وسترلینگ به تلیسا، یک پرستار جنگی که از شهر آزاد در ایسوس می آید، تغییر یافته است. اینکه چرا او تغییر یافته است را هیچکس نمی داند، ولی این تغییر، ارتباط او با خاندان اسپیسر را از بین می برد. شوهر مگی یک تاجر ادویه بوده است که او را از آن طرف دریای باریک بازگردانده است و در نهایت، پسرش خاندان اسپیسر را تاسیس کرده است. دختر وی نیز به نام سیبل در نهایت با خاندان وسترلینگ ازدواج کرده است.

هنگامی که راب قلعه را تصرف می کند و زخمی می شود، این جین وسترلینگ جوان است که سلامتی را به راب باز می گرداند و با او رابطه بر قرار می کند. از آن به بعد، او با راب ازدواج می کند و سپس عروسی سرخ رخ می دهد. جالب این جا است که در کتاب ها شاید هنوز جین و پسرش زنده باشند ولی مگی مدت ها قبل مرده است.

۷. معمای یورون چشم کلاغ (The Mystery of the Crow’s Eye)

معمای یورون چشم کلاغ (The Mystery of the Crow’s Eye)

همانند بسیاری از کاراکترهای پر طرفدار در کتاب ها، یورونی که ما در سریال بازی تاج و تخت دیده ایم نیز تغییر داده شده است. در کتاب ها، او سال ها در نقاط دور دنیا سفر و همه جور گنجینه و اشیاء را جمع آوری کرده است. کشتی او توسط افرادی از سرزمین های دور گردانده می شود که همگی زبانشان بریده شده است. او همچنین دارای فرزندان حرامزاده زیادی است که همانند وارلاک ها از کارث مجبور به نوشیدن سایه شب می شوند و به آنها گفته شده تا هر نوع سحر و جادوی خونی را تمرین کنند.

در سریال، یورون عمدتا یک دزد دریایی احمق است که فاقد استعداد و تهدیداتی است که در کتاب ها دارا می باشد. با حذف این عناصر، سریال علاوه بر از دست دادن فرصت های بصری بزرگ، شانس کشف دنیای بیرون از وستروس و ایسوس را از دست داده است.

در حالی که عناصر موجود در کتاب های این شخصیت ممکن است در دو فصل باقی مانده سریال ظاهر شوند، نسخه سریالی او چیزهای زیادی را پشت سر رها کرده تا مطلوب واقع شود.

۶. مایا استون و ادریک استورم (Mya Stone And Edric Storm)

مایا استون و ادریک استورم (Mya Stone And Edric Storm)

سریال به ما چندین حرومزاده رابرت براتیون را معرفی کرده است اما بیشتر تمرکز بر روی گندری می باشد. با این حال، در کتاب ها، پادشاه سابق، ۱۶ کودک نامشروع دارد. به لطف پیشگویی مگی ما چند تا از آنها را می شناسیم. در حالی که بیشتر آنها کشته یا در کتاب ها نادیده گرفته شدند، دو تا از آنها بسیار جالب هستند.

ادریک استورم بیشتر در زیر سایه گندری قرار گرفته است و گندری در واقع هر دو داستان را از آن خود کرده است. در کتاب ها، گندری قصد  دارد تا به انجمن برادری بپیوندد که در آن زمان توسط خانم سنگدل اداره می شود. در همین حین، ادریک کسی است که به دراگون استون آورده می شود و ملیساندره او را برای خون پادشاهی جاری در رگهایش می خواهد. ادریک بیشتر زندگی خود را در استورم اند (یکی از مقرهای خاندان براتیون) سپری کرده و ادریک یکی از حرامزاده هایی می باشد که رابرت در جایی پر افتخار نگه داشته است. به هنگامی که قلعه به دست استنیس افتاد، او قبل از اینکه توسط داووس قاچاقی سفر کند، به دراگون استون رفت تا در آنجا زندگی کند. در سریال به جای ادریک، گندری بود که توسط داووس قاچاق شد و به دست ملیساندره رسانده شد.

با این حال، میا حرامزاده ای است که در ایری زندگی می کرده است. او اساسا یک شِرپا می باشد که مردم را در بالا و پایین رفتن از کوه می بیند، او یکی دیگر از شخصیت های زن قوی و جذاب هست که می تواند یک همراه بزرگ در کنار سانسا باشد.

۵. تایروش و تمام شکوهش (Tyrosh In All Her Glory)

تایروش و تمام شکوهش (Tyrosh In All Her Glory)

تغییراتی که سریال در تایروشی انجام داده است، بسیار کوچک می باشد ولی آنها بخشی از روندی هستند که در آن شبکه اچ بی او و مدیران اجرایی سریال به طور مداوم فرهنگ پر جنب و جوش جهان مارتین را حذف می کنند.

در کتاب ها، تایروش، خانه مو رنگی ها است. در حالی که آنها قبل از عصر مدرن در دنیای واقعی چندان مشارکت فوق العاده ای نداشتند، هر مردی تایروشی که شما در کتاب ها می بینید، دارای مو، ریش و سبیل رنگارنگ می باشد. موهای صورتشان نیز به شیوه ای زرق و برق دار می باشد.

این شامل داریو، معشوقه دنریس در زمانی که در میرین بودند نیز می شود. در کتاب ها، او اساسا یک نوع دزدِ خواهان توجه می باشد که با ریشی سه شاخه و موهایی آبی رنگ است. بار دیگر، این ها همه جزئیات ریزی می باشد ولی با توجه به همه چیزی در سریال که در خارج از دورن خسته کننده می باشد، خیلی خوب می شود که کمی جنبه های فرهنگی به سریال اضافه شود.

۴. رویاهای گرگی آریا (Arya’s Wolf Dreams)

رویاهای گرگی آریا (Arya’s Wolf Dreams)

در سریال، برَن تنها فرزند استارکی نشان داده می شود که می تواند وارگ باشد. هر چند، در کتاب ها او تنها کسی نیست که رویای گرگی دارد. هنگامی که آریا گرگش را از خودش راند تا از او در مقابل سرسی محافظت کند، سریال دیگر به گرگ آریا به نام نایمریا رجوع نکرد. با این حال، مارتین در کتاب ها و در طی داستان دایرولف را آماده می کند.

تقریبا هر زمان که یک شخصیت در ریورلندز پس از جنگ حضور دارد، داستان هایی در مورد یک گرگ ماده اهریمنی می شنود که دارای گروهی از صد ها توله گرگ می باشد. آنها نه تنها عجیب و غریب هستند بلکه انسان و حیوان را به طور یکسان شکار می کنند. در همان زمان، آریا همانند زمانی که برن در رویای گرگی زندگی می کرد، بیشتر و بیشتر وارد رویای گرگی می شود.

احتمالا زمانی که آریا به خانه بازگردد، نایمریا و گروهش به او ملحق شوند. در حالی که احتمال می رود این گرگ به سریال باز گردد و دیده شود، نویسندگان با پیش بینی نکردن تجدید دیدار احتمالی توسط توانایی وارگی آریا مرتکب اشتباه بزرگی شده اند.

۳. دیگر تغییر دهنده ها (Other Skin-changers)

دیگر تغییر دهنده ها (Other Skin-changers)

در کتاب ها، تنها آریا و برن نیستند که قدرت تغییر را دارا می باشند. تایید شده که جان خودش وارگ است، هر چند او به جز یک رویای اتفاقی گرگی و ارتباطی قوی با شبح، چیز دیگری نداشته است. همچنین تضمین شده که ریکن (کوچکترین فرزند ند استارک) و گرگش به نام شگی داگ ممکن است چنین تجربه ای را با یکدیگر داشته باشند، هر چند شاید آن بیشتر سطحی بوده باشد.

با این حال، یکی از شگفت انگیز ترین تغییر دهنده ها در کتاب ها را می توان وارامیرِ شش جلد دانست. وارامیر که یکی از عالی رتبه ترین ها در ارتش منس ریدر بود، بنا بر گفته ها، قوی ترین تغییر دهنده در شمال دیوار بوده است. سه گرگ، یک شادوکت و یک خرس غول پیکر تحت دستور او قرار داشتند. در نهایت، او همه آنها را از دست می دهد و به درون یکی از گرگ های خود می رود ولی او به همراه قدرت هایش می توانست برای سریال عالی باشد.

در همین حال، یک فصل از کتاب که به جزایر آهنین اختصاص یافته است، آشکار می کند که خاندان فارویند، افراد باستانی ای می باشند که دارای قدرت کنترل نهنگ قطبی، شیرهای دریایی و شیر ماهی می باشند. حتی فرضیه هایی وجود دارد که بیان می کند برخی از تارگرین ها می توانند اژدهاها را از همین راه کنترل کنند، چیزی که مطمئنا می تواند در سریال مفید واقع شود.

۲. سرنوشت پتی (Pate’s Fate)

سرنوشت پتی (Pate’s Fate)

از آنجا که در سریال سم به تازگی وارد شهر سیتادل شده است، مشخص نیست که چقدر از داستان شهر اولدتاون از کتاب در سریال مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، چیزی که به نظر بعید می رسد که در سریال مورد استفاده قرار گیرد، کاراکتر پتی می باشد.

در مقدمه رمان A Feast for Crows (جشنی برای کلاغ ها) که چهارمین کتاب از سری کتاب های نغمه یخ و آتش می باشد، ما با پتی و دیگر مایستر های جوان در حال آموزش ملاقات می کنیم. در کل داستان، پتی با مرد مرموزی به نام کیمیاگر در حال طرح ریزی است تا یکی از کلیدهای اصلی در اختیار مایستر ها را برای کیمیاگر بدست بیاورد. وقتی او کلید را به آن مرد تحویل می دهد، او به زودی پس از آن می میرد. با این حال، وقتی که در پایان کتاب، سم به اولدتاون می رسد، در آخرین جمله، همان پتی به سم معرفی می شود.

گرچه هنوز تایید نشده است ولی اکثر شواهد حاکی از این است که کیمیاگر یک مرد بی چهره می باشد که پتی را کشته و هویت او را اتخاذ کرده است و از آنجا که داستان پتی کل کتاب را قالب بندی می کند، این موضوع کاملا محتمل می رسد. علاوه بر این، توصیف کیمیاگر نسبتا مشابه فردی می باشد که جکن هگار در هارنهال و پس از گفتن خداحافظی به آریا به آن تبدیل شد.

سریال به سادگی مرد مهربان در براووس را به جکن تبدیل کرد، پس به احتمال زیاد تمام این موضوع رها خواهد شد. با این حال، این موضوع مایه تاسف است زیرا مطمئنا مارتین برای این پتی جدید نقشه های زیادی دارد.

۱. طرح های برون (Bronn’s Scheme)

طرح های برون (Bronn’s Scheme)

یکی از هوشمندانه ترین تغییراتی که سریال از کتاب انجام داده است، این می باشد که برون را در جریان داستان نگه داشته است. در کتاب ها، او پس از محاکمه تیریون، مقر پادشاهی را ترک می کند و به قلعه استوکوورث می رود تا با همسر جدیدش زندگی کند. هر چند، در سریال گیرایی و جذبه او سبب شده است که نتوان او را پشت سر رها کرد.

با حفظ او در جریان داستان، سریال یکی از افراد انگشت شماری را دارد که قادر است یک شوخی و جوک را به درون سریال تزریق کند. و در حالی که حضور برون سبب روشن شدن چیزها می شود، این کاملا واضح است که نویسندگان سریال خط داستانی او در کتاب را رها کرده اند.

استوکوورث، یک خاندان قدیمی و با افتخار می باشد که جایگاه و اعتبار بالای خود را در دربار حفظ کرده است. با این حال، آنها نمی توانستند شخصی را پیدا کنند تا با لولیس جوان ازدواج کند. لولیس پس از اینکه در شورش مقر پادشاهی به کرات مورد تجاوز قرار گرفت، از لحاظ فیزیکی غیر جذاب است و از صدمه های روحی و روانی رنج می برد. علاوه بر این، او از آن اتفاق حامله نیز شد. با این حال، برون رویای بالاتر از جایگاهش را در سر دارد.

او با لولیس ازدواج کرد و چند کتاب بعدی را به آرامی صرف حذف دیگر اعضای خانواده همسرش کرد تا سرانجام لرد استوکوورث شد. او همچنین نام پسر جدید خود را تیریون گذاشت، چیزی که سبب عصبانیت سرسی شد. هیچ سخنی در مورد اینکه کجا سرنوشت برون به پایان می رسد چه در سریال چه در کتاب وجود ندارد ولی هر دو نسخه سرکش هستند و ما آنها را دوست داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *