بیاتومگ – با باکس آفیس ۳۰ تیر ماه همراه با ما باشید. در آخرین هفته از تیر ماه، تازه واردی پا در گیشه گذاشت و در همان ابتدا صدرنشین هفته گذشته باکس آفیس یعنی فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) را به چالش کشید. این تازه وارد نیز فیلم War for the Planet of the Apes (جنگ برای سیاره میمون ها) بود، سومین فیلم از این سری فیلم که به کارگردانی مت ریوز است. این فیلم در اولین هفته از اکرانش توانست تا با فروش ۷۷ میلیون دلاری در داخل آمریکا، صدر جدول را از دست فیلم مرد عنکبوتی برباید و خودش را صدرنشین باکس آفیس ۳۰ تیر ماه بکند.

با این حال، فیلم جنگ برای سیاره میمون ها در فروش خارج از آمریکا نا امید کننده ظاهر شده و تنها به فروش ۵۱ میلیون دلار بسنده کرده است. در مجموع این فیلم در اولین هفته، فروش جهانی ۱۲۹ میلیون دلاری را بدست آورده است که برای فیلمی با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری شروعی نسبتا ضعیف می باشد. ولی انتظار می رود که روند با ثبات فروش سبب شود تا این فیلم به فروش مورد نظر خود دست یابد.

در رده دوم جدول باکس آفیس این هفته نیز فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه قرار دارد که تنها اختلافی ۱۱ میلیون دلاری با فیلم جنگ برای سیاره میمون ها دارد. فیلم جدید مرد عنکبوتی پس از شروعی قوی در هفته گذشته، این هفته با افت فروش ۵۹ درصدی رو به رو شده و تنها به فروش ۶۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا اکتفا کرده است. با فروش این هفته، فروش داخل آمریکای این فیلم به مبلغ ۲۲۹ میلیون دلار و فروش خارج از آمریکایش به مبلغ ۲۶۰ میلیون دلار رسیده است که روی هم رفته فروش جهانی فیلم را تا به الان به مبلغ ۴۸۹ میلیون دلار می رساند.

فیلم The Big Sick (بیمار بزرگ) که هفته گذشته در رده ۸ ام جدول قرار داشت، این هفته ۱۱۴ درصد رشد فروش را به خود دید تا با کسب فروش ۱۱ میلیون دلاری در داخل آمریکا به رده ۵ ام جدول باکس آفیس این هفته دست یابد. اکران این فیلم تنها محدود به داخل آمریکا است و تا به حال فروش کلی ۱۹ میلیون دلاری داشته است.

تازه وارد دیگر این هفته، فیلم Wish Upon (آرزو کن) می باشد که در اولین هفته از اکران، مبلغ ۸ میلیون دلار را در فروش داخل آمریکا کسب کرده است. این فیلم ترسناک که با بودجه ۱۲ میلیون دلاری ساخته شده است، فقط در داخل آمریکا اکران می شود و به کارگردانی جان آر لئونتی می باشد. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ فیلم های ترسناک با فروش خود برای هفته ها صدرنشین جدول بوده اند و حتی با بودجه های بسیار پایین نیز به فروش های بسیار بالا دست می یافته اند ولی از این فیلم انتظار نمی رود که به صدر جدول دست یابد یا فروش خارق العاده داشته باشد.

اگر چه فیلم جنگ برای سیاره میمون ها توانسته است صدر جدول را از چنگ فیلم جدید مرد عنکبوتی در بیاورد ولی انتظار می رود که صدرنشینی این فیلم بی ثبات باشد و با اکران فیلم Dunkirk (دانکرک) در هفته آینده، چالشی سخت در برابرش داشته باشد. فیلم دانکرک که فیلمی در مورد جنگ جهانی دوم و ساخته کریستوفر نولان است، با بدست آوردن نظرات بسیار مثبت منتقدان، به دنبال این است که با فروش خوب، موفقیت خود را کامل کند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱War for the Planet of the Apes۷۷۷۷۱۵۰۱
۲Spider-Man: Homecoming۶۶۲۲۹۱۷۵۲
۳Despicable Me 3۳۱۲۰۰۸۰۳
۴Baby Driver۱۳۷۸۳۴۳
۵The Big Sick۱۱۱۹-۴
۶Wonder Woman۱۰۳۸۳۱۴۹۷
۷Wish Upon۸۸۱۲۱
۸Cars 3۵۱۴۲-۵
۹Transformers: The Last Knight۴۱۲۶۲۱۷۴
۱۰The House۲۲۴۴۰۳
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *