بیاتومگ – انیمیشن Sausage Party 2016 اولین انیمیشن رتبه بندی شده برای بزرگسالان است که طرحی از ست روگن و جونا هیل و اوان گلدبرگ می باشد.

توجه : این انیمیشن مخصوص بزرگسالان است و تماشای آن برای افراد زیر ۱۷ توصیه نمی شود.

نقطه قوت انیمیشن Sausage Party این است که اتفاقاتی که هرگز آنها را قبلا ندیده ایم و حتی به آنها هم فکر نکرده ایم را به تصویر کشیده اند.

ست روگن در صداپیشگی فرانک یکی از ۸ سوسیس موجود در بسته ی سوسیس در فروشگاه است و جونا هیل، کارل یکی دیگر از سوسیس های بسته ی سوسیس را صداپیشگی می کند.

Sausage Party 2016
Sausage Party 2016

آنها هر روز صبح یک ترانه برای تقدیم به خدایان (انسان ها) می خوانند تا آنها را به دنیای ماوراء برسانند. اما مواد غذایی از این اطلاع ندارند که بعد از اینکه ما آنها را می خریم، آنها را می پزیم، می جوشانیم، تکه تکه می کنیم و می خوریم، آنها فکر می کنند که بعد از خریدشان توسط انسان ها به دنیای ماوراء خواهند رفت.

بنابراین فرانک و دوستش برندا، هیجان زده و در انتظار لحظه ی انتخاب شدن بودند، در ۴ جولای آنها توسط یک مشتری خریداری می شوند، و آماده می شوند تا زندگی در  بیرون از فروشگاه را به نام زندگی برتر تجربه کنند.

اما بعد از مدت کوتاهی یک شیشه عسل که از بیرون برگشته به آنها هشدار می دهد که آزادی شما به قیمت از بین رفتن تان است. شیشه ی عسل با گفتن این حقیقت قبل از اینکه فرانک و برندا جلوی او را بگیرند از بالای سبد خرید می پرد و خودکشی می کند.

در صحنه ای مواد غذایی در حالت جنگ بودند، آسیب دیده بودند و برخی در حال کمک به یکدیگر بودند، که این صحنه از فیلم نجات سرباز رایان اقتباس شده است.

شیشه عسل قبل از اقدام به خودکشی به فرانک گفت که برای فهمیدن حقیقت به سراغ یک بطری نوشابه الکلی برود که ادعا می کند حقیقت را در مورد زندگی آنها می داند.

بنابراین فرانک، برندا، سمی باگل جونیور و وش راه خود را از میان فروشگاه برای پیدا کردن حقیقت ادامه دادند و سعی می کردند از دوش دوری کنند.

در طول راه آنها با یک تاکو، یک آدامس جویده شده ( برگرفته از استفان هاوکینگ) و دراگی، معتادی که سر او را از تنش جدا کردند با صداپیشگی جیمز فرانکو، آشنا شدند.

Sausage Party 2016
Sausage Party 2016

اگر بخواهیم واضح صحبت کنیم Sausage Party به طور کامل یک انیمیشن برای سنین بالا است، در این فیلم از الفاظ رکیکی استفاده می شوند که شاید یک بار شنیدن آنها جالب باشد اما بعد از تکرار چندین و چند بارهی آن دیگر جذابیت خودش را از دست می دهد.

همانطور که انتظار داریم این فیلم کاملا مرتبط با مواد غذایی است. Sausage Party سعی کرده است که یک ایده ی کاملا جدید داشته باشد تا نشان دهد که اندیشه ها و عقاید مختلف که هر کس دارد و ممکن است گاها مسخره باشد، باید به دنبال حقیقت رفت، اما آنها در این راه خیلی از مسائل را نادیده گرفتند.

لازم به ذکر است Sausage Party که توسط ست روگن و اوان گلد برگ نوشته شده است یک روند روبه رشد داشت، اگرچه در ابتدا برای استودیو ناامید کننده بود و آنها فکر می کردند که مخاطبین فیلم را دوست ندارند اما دقیقا عکس آن ثابت شد.

ست روگن، یک کمدین معروف و ثابت شده است و در Sausage Party توانست یک ترکیب کاملا تازه و جالب را طراحی و آماده کند و مخاطبین زیادی را نسبت به ایده ی جدید خود جلب کند.

شاید شما با دیدن این انمیشین،  با خوردن غذا یا هر چیزی احساس خاصی داشته باشید و به فکر فرو برید.

ست روگن می گوید:

اگر بخواهم رو راست باشم من با وجود ساخت این فیلم نیز از خوردن گوشت و سوسیس با تمام وجود لذت خواهم برد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *