بیاتومگ – با باکس آفیس ۵ مرداد ماه همراه با ما باشید. پس از مدت ها انتظار، جدیدترین ساخته کریستوفر نولان پا به گیشه گذاشت. این فیلم که در مورد جنگ جهانی می باشد، توانسته با بدست آوردن نقدهای بسیار مثبت، بار دیگر اعجوبه بودن نولان را به ما گوش زد کند. فیلم Dunkirk (دانکرک) در اولین هفته از حضورش در گیشه، صدرنشینی را از فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) ربود و با بدست آوردن فروش ۷۴ میلیون دلاری در داخل آمریکا، صدرنشین بلامنازع این هفته باکس آفیس شد. فیلم دانکرک با بودجه ای ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است و در فروش خارج از آمریکا توانسته مبلغ ۱۰۲ میلیون دلار را کسب کند، به این ترتیب، پس از گذشته یک هفته از آغاز اکران فیلم، این فیلم در فروش جهانی به مبلغ ۱۷۶ میلیون دلار دست یافته است.

در تعقیب این فیلم در جدول، فیلم کمدی Girls Trip (سفر دخترها) قرار دارد که با فروش ۴۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا در اولین هفته از اکرانش، توانست به رده دوم دست یابد. اگر چه این فیلم با بودجه بسیار کم ۱۹ میلیون دلاری ساخته شده است ولی عدم حضور این فیلم در سینماهای خارج از آمریکا، سبب می شود تا این فیلم برای کسب فروش بیشتر با رقبای سنگینی دست به یقه شود.

دیگر تازه وارد این هفته نیز فیلم Valerian and the City of a Thousand Planets (والرین و شهر هزار سیاره) نوشته و کارگردانی شده توسط لوک بسون می باشد. این فیلم علمی-تخیلی که با بودجه ۱۷۷ میلیون دلاری ساخته شده است، با شروعی بسیار ناامید کننده در گیشه، تنها موفق به کسب فروش ۲۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا شده است. این فیلم فعلا اکران خارج از آمریکا ندارد، پس فیلم راهی سخت برای جبران بودجه خود در پیش دارد.

اگر چه فیلم دانکرک توانسته است، صدر جدول را از آن خود کند ولی مسلما با فروش نه چندان بالایش، در هفته آینده جایگاه متزلزلی دارد. هفته آینده فیلم Atomic Blonde (بلوند اتمی) با بازی شارلیز ترون بر روی پرده سینماها به نمایش در خواهد آمد و مطمئنا در تلاش خواهد بود تا صدر جدول را از آن خود کند. دیگر فیلمی که هفته آینده به گیشه خواهد آمد، انیمیشن The Emoji Movie (فیلم ایموجی) می باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Dunkirk۷۴۷۴۱۰۰۱
۲Girls Trip۴۵۴۵۱۹۱
۳Spider-Man: Homecoming۳۵۲۶۴۱۷۵۳
۴War for the Planet of the Apes۳۰۱۰۸۱۵۰۲
۵Valerian and the City of a Thousand Planets۲۳۲۳۱۷۷.۲۱
۶Despicable Me 3۲۲۲۲۲۸۰۴
۷Baby Driver۹۸۷۳۴۴
۸The Big Sick۷۲۷-۵
۹Wonder Woman۷۳۹۱۱۴۹۸
۱۰Wish Upon۳۱۱۱۲۲
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *