بیاتومگ

نام کامل : دواین داگلاس جانسون (Dwayne Douglas Johnson)

تولد : ۱۹۷۲، آمریکا

لقب : The People’s Champion، The Brahma Bull، The Great One، The Rock و Dewey

دواین داگلاس جانسون که بیشتر به عنوان راک شناخته می شود در هایوارد کالیفرنیا از آتا جانسون (Ata Johnson) و راکی جانسون (Rocky Johnson) که کشتی گیر است، به دنیا آمد.

زمانی که دواین در حال رشد بود به همراه پدر و مادرش بیشتر در سفر بود و به تماشای اجراهای پدرش در رینگ می پرداخت.

در دبیرستان، دواین به عنوان فوتبالیست فعالیت می کرد و بورسیه ی دانشگاه میامی را دریافت کرد در حالی که در فوتبال به بازیکن بزرگی بدل شده بود.

در سال ۱۹۹۵ دواین از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شد و این امر باعث این شد تا او کمتر در NFL حضور پیدا کند.دواین جانسون بعد از این، یک قرار داد سه ساله با لیگ کانادا امضا کرد اما بخاطر این که می خواست در کشتی فعالیت کند بعد از یک سال لیگ کانادا را رها کرد.

اولین حضور دواین جانسون در کشتی با نام مستعار فلکس کاوانا (Flex Kavanah) بود که به همراه برت سایر (Brett Sawyer) موفق به کسب عنوان قهرمانی تیمی در رقابت های USWA شد.

در سال ۱۹۹۶ دواین جانسون با لقب راکی مِیویا (Rocky Maivia) به WWE و گروهی معروف به The Nation of Domination پیوست. بخاطر مشکلات در گروه Nation دواین به یک گروه معروف دیگر در کشتی به نام Corporation پیوست و در آن جا به چهره ی شناخته شده ای تبدیل شد و به او لقب قهرمان مردم داده شد.

در سال ۲۰۰۱ دواین جانسون از حضور خود در WWE کاست و در فیلم The Mummy Returns 2001 ایفای نقش کرد و شروع کار حرفه ای او در بازیگری از این زمان رقم خورد.

آثار برگزیده :

  • سینمایی Fast & Furious 6 2013 در نقش Hobbs
  • سینمایی I. Joe: Retaliation 2013 در نقش Roadblock
  • سریال Ballers 2015-2016 در نقش Spencer Strasmore
  • سینمایی Central Intelligence 2016 در نقش Bob Stone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *