بیاتومگ – بنابر اعلام رسمی، بازیگر تحسین شده و نویسنده برنده جایزه پولیتزر، سم شپرد روز گذشته و در ۳۰ جولای، به خاطر عوارض بیماری ALS درگذشته است.

شپرد بیشتر به خاطر بازی نقش خلبان چاک یگر در فیلم The Right Stuff محصول سال ۱۹۸۳ شناخته می شود. او همچنین در فیلم بسیار معروف Days of Heaven به کارگردانی ترنس مالک و محصول ۱۹۷۸ بازی نقش یک کشاورز را بر عهده داشته است. از جمله دیگر فیلم های شپرد نیز می توان به The Pelican Brief و Black Hawk Down و The Notebook و The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford و Mud و August: Osage County و Midnight Special و سریال Bloodline اشاره کرد. آخرین فیلم سم نیز بازی او در نقش مخالف میریلی انوس در فیلم Never Here می باشد.

سم شپرد

شپرد به عنوان فیملنامه نویس نیز فیلمنامه کارهایی چون Paris, Texas 1984 و Fool for Love 1985 و Curse of the Starving Class 1994 و Simpatico 1999 را در کارنامه دارد. او در فیلم های Far North محصول ۱۹۸۸ به همراه جسیکا لنگ و Silent Tongue محصول ۱۹۸۵ نیز به عنوان نویسنده و کارگردان حضور داشته است. شپرد و لنگ نزدیک به سه دهه است که با یکدیگر زندگی می کنند و آن ها دو فرزند به نام هانا و ساموئل نیز دارند، البته شیپرد یک پسر دیگر به نام جسی نیز دارد که حاصل اولین ازدواجش با اُلِین جونز می باشد.

شپرد علاوه بر تجربه در بازیگری، کارگردانی و فیلمنامه نویسی یک نمایش نویس خبره بوده است و مهمترین نمایش نامه او، Buried Child می باشد، که در سال ۱۹۷۹ او را برنده جایزه پولیتزر در بخش درام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *