بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۲ مرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم Dunkirk (دانکرک) که هفته گذشته توانسته بود صدر جدول را از آن خود کند، این هفته نیز با اختلاف بسیار کم توانست این جایگاه را همچنان در دستان خود نگه دارد. فیلم دانکرک که فیلمی هیجان انگیز و اکشن ساخته کریستوفر نولان می باشد، در این هفته توانست مبلغ ۴۱ میلیون دلار را در فروش داخل آمریکا بدست بیاورد. با این اوصاف، فروش فیلم در داخل آمریکا به رقم ۱۱۵ میلیون دلار و فروش فیلم در خارج از آمریکا به رقم ۱۵۰ میلیون دلار رسیده است. پس فروش جهانی فیلم در طی این دو هفته، حدودا ۲۷۰ میلیون دلار می باشد که با وجود بودجه ای ۱۰۰ میلیون دلاری، فروش بسیار عالی ای برای این فیلم است.

انیمیشن The Emoji Movie (فیلم شکلک) که اولین هفته از اکران خود را پشت سر می گذارد، طی این هفته موفق به فروش ۳۷ میلیون دلاری شده است. این فیلم که خیزی بلند برای کسب صدر جدول انجام داده بود ولی با وجود اختلاف بسیار کمی موفق نشد تا بر فیلم دانکرک غلبه کند و به رده دوم باکس آفیس ۱۲ مرداد اکتفا کرد. اگر چه که نقد های بسیار بد و مایوس کننده ای علیه فیلم شکلک منتشر شده ولی شروع فیلم در گیشه اندکی امیدوار کننده است. با این حال، وجود بودجه ای ۵۰ میلیون دلاری، کار را برای این فیلم سخت می کند.

در رده سوم این هفته، فیلم Girls Trip (مسافرت دخترها) قرار گرفته است. این فیلم کمدی که با بودجه ای ۱۹ میلیون دلاری پا به گیشه گذاشته بود، در اولین هفته موفق به کسب رده دوم شده بود و در این هفته با یک پله سقوط، در رده سوم جای گرفته است. فروش داخل آمریکای فیلم ۲۸ میلیون دلار است. فروش کلی داخل آمریکای فیلم پس از گذشت دو هفته، ۷۴ میلیون دلار و فروش خارج از آمریکا نیز ۲ میلیون دلار می باشد که فروش جهانی فیلم را به مبلغ ۷۶ میلیون دلار می رساند که موفقیتی بسیار خوب برای کمپانی یونیورسال می باشد.

دومین تازه اکران شده این هفته نیز فیلم Atomic Blonde (بلوند اتمی) با بازی شارلیز ترون می باشد. این فیلم که به کارگردانی دیوید لیج می باشد، در اولین هفته از اکران در داخل آمریکا موفق به فروش ۲۵ میلیون دلار شده است که رده چهارم در باکس آفیس این هفته را برای خود به ارمغان آورده است. فروش خارج از آمریکای فیلم نیز مبلغ ناچیز ۴ میلیون دلار بوده است که فروش جهانی فیلم را به مبلغ ۲۹ میلیون دلار می رساند. با وجود بودجه بسیار پایین یعنی حدود ۳۰ میلیون دلار و نقد های نسبتا مثبت، انتظار می رود که روند فروش فیلم همچنان ادامه داشته باشد.

هفته آینده فیلم فانتزی The Dark Tower (برج تاریک) و فیلم هیجان انگیز و اکشن Kidnap (آدم ربایی) اکران خواهند شد که می توان انتظار داشت که جدالی سنگین بین فیلم برج تاریک و صدرنشین فعلی باکس آفیس یعنی فیلم دانکرک برای رده نخست باکس آفیس صورت بگیرد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Dunkirk۴۱۱۱۵۱۰۰۲
۲The Emoji Movie۳۷۳۷۵۰۱
۳Girls Trip۲۸۷۴۱۹۲
۴Atomic Blonde۲۵۲۵۳۰۱
۵Spider-Man: Homecoming۲۱۲۸۶۱۷۵۴
۶War for the Planet of the Apes۱۵۱۲۴۱۵۰۳
۷Despicable Me 3۱۲۲۳۵۸۰۵
۸Valerian and the City of a Thousand Planets۹۳۳۱۷۷.۲۲
۹Baby Driver۶۹۴۳۴۵
۱۰Wonder Woman۵۳۹۷۱۴۹۹
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *