خانه آخرین خبرها اچ بی او به هکرها ۲۵۰ هزار دلار پیشنهاد داده است

اچ بی او به هکرها ۲۵۰ هزار دلار پیشنهاد داده است

۰

بیاتومگ – یک ایمیل فاش شده نشان می دهد که شبکه اچ بی او برای جلوگیری از فاش شدن اطلاعات بیشتر به هکرهای مسئول حمله سایبری به این شبکه، ۲۵۰ هزار دلار پیشنهاد داده است.

در ابتدای هفته گذشته بود که گزارش شد حمله سایبری به شبکه اچ بی او به قدری بزرگ بوده است که احتمالا هزاران سند و مدرک سرقت شده است. این هکرها نه تنها قسمت های پخش نشده سریال هایی همچون Ballers (فوتبالی ها) و Room 104 (اتاق ۱۰۴) و Insecure (ناامن) را بدست آوردند، بلکه آنها متن داستان قسمت های آینده سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) و همچنین اطلاعات شخصی کارمندان شبکه را بدست آورده اند. هنوز مشخص نیست که این رخنه تا چه حد عظیم بوده ولی هکرها تهدید کرده اند که در طی روزهای آینده اطلاعات بیشتری را منتشر خواهند کرد.

شبکه اچ بی او در تلاش است تا اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز اطلاعات بیشتر را اتخاذ کند. در همین راستا نیز، گزارش شده که این شبکه به هکرها ۲۵۰۰۰۰ دلار پیشنهاد داده است. ایمیل حاوی این پیام که توسط هکرها منتشر شده، بیان می کند که شبکه می خواسته است از طریق برنامه کلاه سفید این پول را به هکرها بدهد. برنامه کلاه سفید، برنامه ای است که در آن، شبکه اچ بی او به متخصصین فناوری اطلاعاتی که به آنها در کشف حفره های امنیتی شان کمک کنند، پاداش می دهد. قطعا این مبلغ از مبلغ درخواستی هکرها پایین تر بوده است و منتشر شدن این ایمیل نیز نشان از عدم پذیرش شرایط شبکه از طرف هکرها دارد. یک منبع نزدیک به تحقیقات بیان کرده که این ایمیل، یک حرکت تاکتیکی بوده است تا آنها از میزان وخیم بودن وضعیت آگاه شوند. این مشکلات درست زمانی اتفاق افتاد که کمپانی مادر شبکه اچ بی او یعنی کمپانی Time Warner در حال حاضر در تلاش است تا با بزرگترین کمپانی دنیای رسانه یعنی AT&T ادغام شود. از آنجا که آنها در تلاش برای کسب مجوز قانونی برای این اقدام می باشند، رخ دادن چنین بحران های بزرگی، مطمئنا برای آنها خوب نخواهد بود.

فصل ۳ سریال Ballers (فوتبالی ها)

این قضیه را می توان با هک کمپانی سونی در سال ۲۰۱۴ مقایسه کرد. آن هک توسط فیلمی با بازی جیمز فرانکو و ست روگن در مورد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به نام The Interview (مصاحبه) شعله ور شده بود. کره شمالی گروهی از هکرها را گرد هم آورد و آنها اطلاعات شخصی زیادی از کارمندان بی شمار کمپانی سونی به همراه هزاران ایمیل را بدست آوردند که سبب شرمندگی بسیاری از بازیکنان رده بالای هالیوود از جمله عضو هیئت رییسه کمپانی سونی امی پاسکال و تهیه کننده اسکات رادین شد. این هک جزییاتی در مورد مشکلات پشت پرده کمپانی سونی در مورد سری فیلم مرد عنکبوتی را نیز فاش کرد.

با این حال، هنوز مشخص نیست که انگیزه هکرهای شبکه اچ بی او چه بوده است. و همچنین معلوم نیست که آنها چه مقدار خسارت وارد کرده اند و در تلاش هستند تا چه مقدار خسارت در آینده وارد کنند. تنها چیزی که در حال حاضر ما از آن اطمینان داریم، این می باشد که شبکه اچ بی او وضعیت را جدی گرفته و در تلاش است تا این افشا شدن اطلاعات را به کمترین میزان ممکن کاهش بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *