بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۹ مرداد ماه همراه با ما باشید. این هفته که آن را می توان بی رونق ترین هفته تابستان در گیشه دانست با صدرنشینی فیلم The Dark Tower (برج تاریک) به پایان رسید. فیلم برج تاریک که با بازی متیو مک کانهی و ادریس البا و کارگردانی نیکولای آرسل می باشد، در اولین هفته از اکران خود توانست صدرنشین هفته قبل باکس آفیس یعنی فیلم Dunkirk (دانکرک) را شکست بدهد و با اختلاف ۱۰۰ هزار دلاری صدر جدول را از آن خود کند. فیلم برج تاریک در هفته اول در فروش داخل آمریکا ۲۶.۴ میلیون دلار و در فروش خارج از آمریکا ۸ میلیون دلار بدست آورده است که فروش کلی فیلم را به مبلغ ناچیز ۳۴.۴ میلیون دلار می رساند. بودجه ۶۰ میلیون دلاری و بدست نیاوردن انتقادهای مثبت سبب شده تا فیلم برای سودآوری راهی بسیار مشکل در پیش رو داشته باشد.

در رده دوم این هفته باکس آفیس، فیلم دانکرک قرار دارد که با افت فروش ۳۶ درصدی نسبت به هفته گذشته مواجه شده و تنها موفق به فروش ۲۶.۳ میلیون دلاری شده است. این هفته سومین هفته از شروع اکران فیلم می باشد، و اولین هفته ای است که فیلم در صدر جدول قرار ندارد. فیلم دانکرک تا به اینجا در فروش داخل آمریکا ۱۴۲ میلیون دلار و در فروش خارج از آمریکا ۱۹۴ میلیون دلار بدست آورده است که فروش جهانی فیلم را به مبلغ ۳۳۶ میلیون دلار می رساند. این فیلم که با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، مطمئنا یکی دیگر از موفقیت های کریستوفر نولان چه از دید منتقدان و چه از نظر فروش را رقم خواهد زد.

در جایگاه سوم باکس آفیس نیز انیمیشن The Emoji Movie (فیلم شکلک) قرار دارد. این فیلم در مقایسه با هفته گذشته حدود ۴۶ درصد افت فروش داشته و این هفته موفق به کسب ۱۹ میلیون دلار در فروش داخل آمریکا شده است. تا به امروز فروش کلی این فیلم در داخل آمریکا ۵۲ میلیون دلار و در خارج از آمریکا ۱۲ میلیون دلار می باشد که فروش جهانی انیمیشن را به رقم ۶۹ میلیون دلار می رساند. این انیمیشن اگر چه با نقدهای بسیار بدی مواجه شده است ولی اندکی در فروش خود موفق بوده است، هر چند انتظار می رفت که این انیمیشن غوغایی به پا کند.

دومین تازه اکران شده این هفته نیز، فیلم Kidnap (آدم ربایی) با نقش آفرینی هالی بری می باشد که با فروش ۱۴ میلیون دلاری در داخل آمریکا به رده ششم باکس آفیس دست یافته است. فروش این فیلم تنها محدود به داخل آمریکا می باشد که مطمئنا درصد موفقیت فیلم را کاهش می دهد.

بیشترین افت فروش این هفته را نیز فیلم Atomic Blonde (بلوند اتمی) شاهد بوده است. این فیلم که هفته گذشته در رده چهارم قرار داشته است، این هفته با افت فروش ۵۲ درصدی، به رده ۷ ام سقوط کرده است. فروش این فیلم پس از دو هفته اکران در داخل آمریکا ۳۸ میلیون دلار و در خارج از آمریکا، ۱۱ میلیون دلار بوده است که برای این فیلم با بودجه ۳۰ میلیون دلاری چندان بد نمی باشد.

فیلم Detroit (دیترویت) که دومین هفته از اکران خود را پشت سر می گذارد و اولین هفته در رده ۱۸ ام قرار داشته، این هفته با رشد فروش ۱۸۱۹ درصدی، به رده هشتم دست یافته است. فیلم در اولین هفته تنها ۱۰۰ هزار دلار فروخته و این هفته نیز بیش از ۹ میلیون دلار در فروش داخل آمریکا بدست آورده است.

هفته آینده نیز شاهد اکران فیلم هایی همچون Annabelle: Creation (آنابل: خلق)، The Glass Castle (قلعه شیشه ای) و The Nut Job 2: Nutty by Nature (عملیات آجیل ۲: دیوانه شده توسط طبیعت) خواهیم بود که می توان صدرنشینی فیلم آنابل را تقریبا قطعی دانست.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱The Dark Tower۲۶۲۶۶۰۱
۲Dunkirk۲۶۱۴۲۱۰۰۳
۳The Emoji Movie۱۹۵۶۵۰۲
۴Girls Trip۱۶۹۰۱۹۳
۵Spider-Man: Homecoming۱۴۳۰۰۱۷۵۵
۶Kidnap۱۴۱۴-۱
۷Atomic Blonde۱۲۳۸۳۰۲
۸Detroit۹۱۰۳۴۲
۹War for the Planet of the Apes۹۱۳۳۱۵۰۴
۱۰Despicable Me 3۹۲۴۴۸۰۶
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *