بیاتومگ – قسمت ۴ فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) به لطف اژدهای دنریس، دارای آتش و حرارت سنگینی بود، با این حال، در این قسمت، شاهد بر انگیخته شدن چیزی بین دنریس و جان اسنو بودیم. همانطور که شاه شمال، شیشه اژدها را در غار های زیر دراگون استون به مادر اژدهایان نشان می دهد، قطعا کشش جنسی بین آنها ایجاد شده است. برای همه واضح است که جان اسنو مجذوب دنریس شده است، و سر داووس نیز این موضوع را از خیره نگاه کردن جان به دنریس برداشت کرده است ولی جان اسنو به سرعت مانع هر گونه پیشنهادی از طرف سر داووس می شود. (او فعلا باید به فکر نبرد با وایت واکرها باشد). با این حال، این به معنای آن نیست که در قسمت های آینده و با وجود پیوند خونی آنها، شاهد رابطه این دو نخواهیم بود.

در هفت پادشاهی، در مورد زنای با محارم و ازدواج خانوادگی بسیار متفاوت رفتار می شود. اولین عمل یعنی زنای با محارم یک عمل حرام فرهنگی است، پس اینکه چرا سرسی و جیمی می خواسته اند تا رابطه اشان را برای مدتی طولانی مخفی نگه دارند تا فرزندان خودشان یعنی جافری، میرسلا و تامن متهم به حرامزادگی و نجاست نشوند، چندان تعجب بر انگیز نیست. هر چند، این مخفی کاری در مورد فرزند بزرگ آنها عملی نشد، چون همه می دانستند که او یک حرامزاده و نجاست است حال چه از طریق زنای با محارم و چه از طریق دیگری.

اگر چه که این دو قلوی لنیستر رابطه نامشروع خود را مخفی نگه داشته اند، ولی تارگرین ها هیچ تردیدی در ازدواج آشکارا با خواهران و برادران خود در راستای خالص نگه داشتن خون خود نداشتند. در واقع این موضوع سبب یک سلسله ای اتفاقات با ستیزه گر ایمان (Faith Militant) شد که تلاش کرد (و شکست خورد) تا شورشی علیه اینیس و میگور تارگرین راه بیاندازد.

فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

پدر و مادر دنریس، آخرین حاکمان تارگرینی هفت پادشاهی، یعنی شاه آیریس دوم و ملکه راهلا، خواهر و برادر بوده اند و حاصل ازدواج آنها نیز سه فرزند به نام های دنریس، ویسریس و ریگار بود که این سه علاوه بر خواهر و برادر، بردارزاده و خواهرزاده نیز می باشند. مطمئنا ۳۰۰ سال درون همسری، مشکلات و ناپاکی هایی در میان فرزندان شان ایجاد کرده است که می توان آن را دیوانگی نامید، که سبب شد تا پدر دنریس به شاه دیوانه لقب بگیرد. حتی برادر دنریس یعنی ویسریس نیز نشانه هایی از دیوانگی را داشت ولی قبل از اینکه او سبب مشکل و آشفتگی شود، کال دروگو به زندگی او پایان داد و سبب شد تا دنریس تنها مدعی تخت آهنین شود.

ازدواج برادر دیگر دنریس یعنی ریگار با الیا مارتل به دلیل اینکه الیا مارتل عضو مستقیمی از خاندان تارگرین نبود، چندان به مذاق خاندان تارگرین خوشا نیامد، هر چند الیا مارتل کمی از خون تارگرین را داشت. الیا به لطف ازدواج بین جدش شاهزاده مارون مارتل و خواهر پدر پدر پدربزرگ ریگار یعنی شاه درون دوم تارگرین با ریگار دختر عمه/پسر عمه دور بوده است. درون همچنین با خواهر مارون مارتل ازدواج کرد پس در خاندان هایشان، مخلوطی از خون تارگرین و مارتل وجود دارد. به همین دلیل است که بسیاری از تارگرین ها با مارتل ها ازدواج کرده اند زیرا اگر خواهری برای ازدواج نبوده است، آنها همیشه می توانستند با دختر عمو و دختر عمه یا دختر دایی خود ازدواج کنند.

ازدواج بین خانوادگی همانند این موارد اخیر، در بین هفت پادشاهی بیشتر مورد قبول است و حتی تایوین لنیستر با اولین دختر عموی خود جوآنا ازدواج کرد و ازدواج با محارم محسوب نشد. با این حال، زمانی که تلاش می شود تا بفهمیم پیوند بین جان و دنریس قابل قبول است یا خیر، این موضوع به وضعیت مشکلی تبدیل می شود.

فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

در حال حاضر، آنها می توانند با این موضوع کنار بیایند، زیرا هیچ کدام از آنها نمی دانند که با یکدیگر رابطه خونی دارند. جان هنوز فکر می کند که فرزند حرامزاده ند استارک می باشد در حالی که او فرزند خواهر ند استارک یعنی لیانا و برادر/پسر عمو دنریس یعنی ریگار می باشد. از لحاظ فنی، دنریس و جان، عمه و برادر زاده/پسر پسر عمو می باشند ولی اگر آنها ازدواج کنند، ممکن است که ازدواج با محارم محسوب نشود. در زندگی واقعی این نوع ازدواج به نام avunculate marriage (ازدواجی بین عمه و برادزاده یا بین عمو و خواهر زاده) خوانده می شود و در آرژانتین، اتریش، هلند، روسیه و چندین کشور دیگر قانونی می باشد، پس در سریال بازی تاج و تخت، پیوند دنریس و جان ممکن است که یک پیوند خانوادگی در نظر گرفته شود که از لحاظ فرهنگی در سریال مشکلی ندارد.

علیرغم اشاراتی به کشش و جذبه بین دنریس و جان، گمانه زنی های عاشقانه بین این دو می تواند فقط گمانه زنی باشد و در واقع راهی برای ایجاد تنش و پیش بینی برای مشخص کردن پدر و مادر جان می باشد. کارگردان قسمت ۴ فصل ۷ سریال، مت شاکمن می گوید:

“من فکر می کنم که احساسات عاطفی ظریف بسیار زیادی در بین این دو در حال رخ دادن می باشد و حتی دنریس قبل از اینکه از جان بخواهد که زانو بزند، یک قدم کوتاه به سوی او بر می دارد[در بخش درون غار که در بالا ذکر شد]. تنش زیادی در اینجا وجود دارد که من فکر می کنم که فقط دو بازیگر بزرگ قادر هستند در آن مکان تاریک و خودمانی آن را منتقل کنند… البته دنریس از آنجا که متحدین خود را از دست داده، در تلاش است تا متحدی در شمال برای خود بیابد، بنابراین، گفت و گوی سیاسی زیادی در این صحنه صورت می گیرد. ولی با این حال، رخ دادن چیزی شخصی بین آنها را نمی توان انکار کرد.”

مطمئنا ازدواج ملکه جنوب و شاه شمال شرایط را برای جان و دنریس برای متحد شدن بسیار راحت تر می کند زیرا چون جان در کنار همسرش حکمرانی می کند، نیازی به زانو زدن ندارد و دنریس نیز علاوه بر بدست آوردن حمایتی بی قید و شرط از طرف شمال، با یک قهرمان رابطه دارد که سعی ندارد تخت آهنین را از او بگیرد. با این حال، به هنگامی که دنریس از شجره جان آگاه شود، کشش جنسی بین این دو ممکن است به یک رقابت تبدیل شود زیرا ممکن است جان خواستار به دست گرفتن تخت آهنین برای خود باشد. به عنوان آخرین مرد زنده تارگرین، افرادی همچون لیتلفینگر و وایرس ممکن است برنامه ای برای به تخت نشستن جان به جای دنریس طرح ریزی کنند.

در حال حاضر، به نظر می رسد که دنریس و جان سعی دارند تا یک اتحاد را برای مقابله با وایت واکرها شکل بدهند. این موضوع را می توان از تصویری که اخیرا توسط امیلیا کلارک در اینستاگرام منتشر شده برداشت کرد. در آن تصویر (که در اینستاگرام ما نیز می توانید آن را مشاهده کنید) امیلیا کلارک و کیت هرینگتون را با پس زمینه ای برفی که احتمالا وینترفل یا شمال می باشد مشاهده می کنیم. ولی همانطور که جان گفت، آنها مشکلات مهمتری از رابطه عاشقانه دارند که باید با آنها دست و پنجه نرم کنند پس شاید صحبت از رابطه عاشقانه بین آنها زود باشد، هر چند لازم به ذکر است که تنها سه قسمت به پایان فصل ۷ سریال مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *