بیاتومگ – فیلم This Is the End 2014 با بازی ستارگانی چون جیمز فرانکو، ست روگن، جونا هیل، اما واتسون و بسیاری از کاراکترهای شناخته شده ی دیگر، در سال ۲۰۱۴ اکران شد.

در یکی از شب ها در لس آنجلس، آخر زمان فرا می رسد. بعد از مرگ عده ی زیادی، ۶ نفر در ویلای جیمز فرانکو جمع می شوند و منتظر نجات می مانند.

در این فیلم، ست روگن و اوان گلد برگ نویسندگی را بر عهده داشتند. آنها قبلا فیلم هایی نظیر Superbad 2007 و The Green Hornet 2011 و همچنین Pineapple Express 2008 را با ژانرهای مختلف ساخته بودند اما ژانر این فیلم با سایر فیلم های آنها متفاوت بود و وجه ی آخر زمانی داشت.

This Is the End 2014
This Is the End 2014

در میان تمام نکات خنده دار و بامزه فیلم، انتقاد بسیار ریزبینانه ای نسبت به یکی از صحنه های این فیلم هست، زمانی که فردی در لبه ی گودال خود را نگه داشته است و از جی می خواهد دست او رابگیرد و نجاتش دهد بعد از اینکه جی دست او را میگیرد، معمولا در فیلم های آخرزمانی فرد نجات پیدا می کند، اما او به داخل گودال می افتد.

This Is the End 2014 بر اساس فیلم کوتاه Jay and Seth vs. the Apocalypse ساخته شده است. محوریت اصلی فیلم بر روی ست و جی دو دوست قدیمی هست که مدتی از هم جدا بودند.

جی از لس آنجلس متنفر است، ست روگن او را رها کرده است و پیش دوستان هالیوودی جدیدش هیل، رابینسون و فرانکو می رود.

روگن، جی را به پارتی جیمز فرانکو که در آن اما واتسون، جونا هیل، کوین هارت و … حضور دارند دعوت می کند. زمانی که آنها در خانه ی فرانکو جمع بودند، رابطه ست و جی در معرض یک آزمایش جدی قرار گرفت.

فیلم This Is the End 2014 کار خود را با یک ویدئوی کوچک طنز در اینترنت شروع کرد.

البته، این فیلم واقعا خنده دار است، در این فیلم تمام افراد به شوخی با یکدیگر می پردازند، برخلاف بعضی از  فیلم ها که افراد معروف جداگانه کار می کنند، در این فیلم با یکدیگر همکاری عالی ای به نمایش گذاشتند، با این حال در تولید بعضی از صحنه های این فیلم عجولانه و بی دقت عمل شده است.

مک براید بازیگر معروف مجموعه تلوزیونی Eastbound & Down 2009-2013 در این فیلم نقش یک خوش گذران و پارتی به هم زن را بازی میکند.

بعد از وقوع آخر زمان، به طبقه پایین خانه می آید و تمام غذاها را طبخ می کند و بقیه را به خوردن صبحانه دعوت می کند، او همچنین در ادامه به یکی از مجلات جیمز فرانکو آسیب می رساند و باعث عصبانیت او می شود.

This Is the End 2014
This Is the End 2014

This Is the End یک کار عالی برای ماست که در آن عده ای از بازیگران هالیوودی که آنها را دوست داریم هنر پیشگی می کنند، اما اصل فیلم عمیق تر از بازیگران فیلم و سبک زندگی هالیوودی آنهاست. فیلم This Is the End فرصت این را پیش آورده تا آنها به کارهای بد خود فکر کنند و با همکاری همدیگر نجات پیدا کنند.

این فیلم باسری فیلم های Ghostbusters و یا Abbot and Costello Meet Frankenstein در یک ژانر نیست اما تقریبا می توان آنرا یک فیلم کمدی ترسناک برشمرد.

در انتها نیز، ست و جی که از همان ابتدا با هم دوست بودند ولی کدورتی بین شان افتاده بود برای یک دیگر فداکاری می کنند و مانند کریگ رابینوسن نجات پیدا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *