بیاتومگ – در طی قسمت ۴ فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) با عنوان “غنایم جنگ”، جیمی لنیستر (نیکولای کاستر والدو) در حرکتی از روی نا امیدی و حماقت، به سوی دنریس تارگرین (امیلیا کلارک) هجوم می آورد ولی در صحنه پایانی، قبل از اینکه در معرض آتش اژدهای دنریس یعنی دروگون قرار بگیرد، توسط برون (جروم فلین) به درون آب های عمیق دریاچه انداخته می شود.

این قسمت سریال بازی تاج و تخت در میان تمام این هک ها و افشا شدن ها که در طی چند هفته اخیر گیربان گیر شبکه بوده، یک پیروزی بزرگ برای شبکه اچ بی او بوده است، زیرا این قسمت رکورد بیننده این سریال را شکست و قسمت ۴ توسط بیش از ۱۰.۲ میلیون نفر (به صورت قانونی) دیده شد.

حال در مطلبی نشان داده شده که هیچ راه علمی برای اینکه جیمی لنیستر بتواند از سقوط سنگین خود به درون آب های عمیق دریاچه جان سالم به در ببرد وجود ندارد. در حالی که این آب ها در ابتدا عمیق به نظر نمی رسند (اسب او در حال حرکت در لبه دریاچه بود) ولی وقتی که برون، او را از جلوی آتش اژدها کنار می زند و به درون دریاچه پرتاب می کند، به نظر می رسد که او به همراه زره طلایی و سنگین لنیستری خود به درون آب های بسیار عمیق کشیده شد. زره او بسیار سنگین بود و این چنین زره هایی به جز در سطح آب، شنا کردن را تقریبا غیر ممکن می کنند.

چند سال پیش، بحثی با فیلمساز مایکل برجستروم در مورد اینکه آیا می شود با یک زره کاملا مجهز شنا کرد یا خیر، شکل گرفت. از آنجایی که او دارای یک لباس زره ای بود، تصمیم گرفت تا این موضوع را در یک استخر شنا به آزمایش بگذارد و متوجه شد که او اصلا قادر به شنا کردن نیست و حتی نمی تواند خود را به سطح آب برساند. به هنگام شنا کردن، زره برای بدن انسان بسیار سنگین می شود.

فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

پس جیمی کجاست؟ بر اساس قوانین فیزیک، او در مکان بدی قرار دارد ولی ما فکر نمی کنیم که آخرین صحنه ای که او را در حال غوطه ور شدن در آب های عمیق دیدیم، آخرین مرتبه ای است که ما جیمی را می بینیم. با توجه به اینکه برادرش تیریون (پیتر دینکلیج) از کناره ها در حال تماشا کردن بود، احتمال زیادی وجود دارد که او تعدادی از افراد (بدون زره) را به درون آب بفرستد تا جیمی را بیرون بیاورند.

علاوه بر این، برون نیز به همراه جیمی به درون دریاچه پرید. اگر شما در طی فصل های قبل توجه کرده باشید، برون هیچ گاه زره و لباس رزمی سنگین و فلزی نپوشیده است. او عمدتا زره های سبک به تن می کند و در اینجا نیز او زره سبکی در تن دارد پس این احتمال نیز وجود دارد که او جیمی را به سطح آب بیاورد، جایی که احتمالا دنریس آنها را تهدید خواهد کرد که یا زانو بزنند و بیعت کنند یا اینکه بسوزند. (این جمله را می توان از زبان دنریس در تیزر قسمت ۵ سریال مشاهده کرد.)

قسمت ۵ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت در روز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ (۱۳ آگوست ۲۰۱۷) پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *