بیاتومگ – نکته ای که در قسمت ۴ فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) کاملا مشهود و برجسته بود، این می باشد که اژدهای دنریس مغلوب شدنی هستند و این نکته را نیز کایبرن به بهترین نحو گوش زد کرده بود. او گفت:

“آنها زخمی می شوند، پس کشته نیز خواهند شد.”

توجه: متن زیر ممکن است داستان قسمت ۴ فصل ۷ را فاش کند.

مشاور سرسی لنیستر یعنی کایبرن به خوبی به یاد دارد که یکی از اژدهای دنریس یعنی دروگون در نبرد در میادین میرین زخمی شده است و او کاملا اطمینان دارد که اژدهایان سه گانه دنریس را می توان شکست داد. با توجه به مجموعه ای از جمجمه و اسکلت اژدها، انبار و زیر زمین رد کیپ به خودی خود ثابت می کند که می توان اژدهایان را کشت.

کاملا مشخص است که دروگون، اژدهای مورد علاقه دنریس می باشد. دروگون بزرگترین، قوی ترین و به لطف استثنا قائل شدن دنریس، با تجربه ترین اژدها در نبرد می باشد. در قسمت ۴ با عنوان “غنایم جنگ”، دنریس توصیه و نصیحت جان اسنو مبنی بر استفاده نکردن از اژدهایان را نپذیرفت و به همراه دروگون مستقیم و سراسیمه به سوی ارتش لنیستر ها هجوم برد. مادر اژدهایان با به دام انداختن آنها در میان فضای باز و بزرگی بین هایگاردن و مقر پادشاهی، به معنای واقعی کلمه افراد جیمی را کباب و به خاکستر تبدیل کرد. ما قبلا استفاده کردن دروگون از نفس آتشینش را دیده بودیم ولی حالا که او به طور کامل رشد کرده است، به معنای واقعی کلمه، هیولای مهیب آسمان ها است. اگر چه قدرت های دروگون کاملا گیرا و موثر می باشد، ولی مسلما سرسی و لنیستر ها چاره و راهی برای شکست دادن این هیولا دارند.

سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

با وجود اینکه از در آتش سوختن ارتشش وحشت زده شده است، جیمی خونسری خود را حفظ می کند و به کمانداران دستور می دهد تا به سمت دروگون هدف گیری کنند. با این حال، تیر ها هیچ اثری بر روی دروگون ندارند و همانند یک حواس پرتی بود که دنریس را به طور موقت از آن نقطه دور کرد. آنها به قدرت شلیک بیشتری نیاز دارند، پس جیمی به برون دستور می دهد تا کنترل سلاح عقرب را بدست بگیرد، سلاحی مرگبار که در اوایل فصل توسط کایبرن برای سرسی به نمایش در آمد. این موشک قرون وسطایی با تضمینی مطلق برای شکست دادن اژدهایان دنریس معرفی شد.

سلاح مایوس کننده نبود. اگر چه برون اولین تیر خود را خطا زد ولی تیر اول توجه دنریس را جلب کرد و او را مجبور کرد تا قدرت دروگون را برای نابود کردن این اسلحه تنظیم کند. در حالی که دنریس برای آتش زدن آماده می شود و بلند فریاد می زند “درکاریس”، برون نیز دومین تیر را رها می کند و تیر به بال سمت راست دروگون اصابت می کند. اژدها از درد فریاد می کشد و او و دنریس در آسمان سرنگون می شوند. این صحنه به قدری هیجان انگیز است که حتی برون نیز نمی تواند خوشحالی خود را پنهان کند.

با ترس اینکه جانور محبوبش به طرز خطرناکی زخمی شده باشد، دنریس دروگون را در کنار بلک واتر می نشاند تا به زخم او رسیدگی کند. جیمی نیز با خشمی زیادی نظاره گر این مسئله می باشد. او شاه دیوانه را کشته است و اجازه نخواهد داد که دختر شاه دیوانه همان مسیر پدرش را برود. در حالی که دنریس تلاش دارد تا تیر را از بال دروگون بیرون بکشد، جیمی به سوی او هجوم می برد ولی قبل از اینکه به دنریس ضربه ای بزند، توسط برون به درون آب ها پرتاب می شود زیرا دروگون سعی داشت تا به سوی جیمی آتش پرتاب کند.

جیمی به درون آب های تاریک کشیده می شود و در حالی که او هیچ شانسی برای کشتن اژدهایان دنریس نداشت، شاید سرسی داشته باشد.

چگونه می توان یک اژدها را کشت

سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

در حالی که قسمت ۴ به خوبی نشان داد که آسیب پذیری اژدهایان در مقابل اسلحه عقرب چگونه است ولی تاریخ وستروس قبلا نیز آسیب پذیری نسبت به چنین سلاح هایی را به خود دیده است. اسلحه کایبرن اگر چه ممکن است بدیع و ابتکاری به نظر برسد اما این ابزاری استفاده شده در جنگ های وستروس می باشد.

در طی جنگ داخلی تارگرین ها (که به نام رقص اژدهایان شناخته می شود) چندین اژدها توسط این سلاح و کمان زنبورکی کشته یا زخمی شدند. دریمفایر (اژدهای بالغ ماده ای متعلق به شاهزاده رینا تارگرین که بعدا این اژدها به ملکه هلینا تارگرین رسید) توسط تیری کور شد و سپس همان زخم سبب کشته شدنش شد. استورم کلاود توسط تیری از سلاح عقرب به قفسه سینه اش زخمی شد و همچنین اژدهای مورد علاقه آیگون فاتح یعنی مراکسِس در طی اولین جنگ دورنیش، با اصابت تیری آهنین به چشمش تا نزدیکی مرگ رفت. در حالی که بسیاری از اژدهایان کشته شده در طی نبرد رقص اژدهایان در رویارویی اژدها با اژدها کشته شده اند، با این حال، برخی از آنها توسط راهکار های انسانی کشته شده اند. پس، با توجه به طول تیر، قدرت شلیک اسلحه عقرب و هدف گیری برون، ایده مرگ دروگون بر اثر گلوله ای که به بالش خورده است، چندان دور از ذهن نیست.

اگر چه سلاح عقرب به احتمال زیاد بار دیگر در سریال بازی تاج و تخت دیده خواهد شد، انتظار می رود که این سلاح یکی از دو اژدهای دیگر دنریس را نیز زمین گیر کند.

دراگون بایندر و اژدهایان یخی

سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

اگر چه هنوز در سریال به دراگون بایندر اشاره ای نشده است ولی این در سری کتاب های جورج آر آر مارتین نقش بسیار بزرگی ایفا می کند. دراگون بایندر که به نام شیپور جهنم نیز خوانده می شود، یک شیپور یا بوقی به طول تقریبا ۲ متر می باشد که در ابتدا در میان خرابه های والیریا پیدا شده است. اگر کسی با روحی ضعیف در درون شیپور جهنم بدمد، ریه هایش به خاکستر تبدیل می شود و اگر اژدهایی صدای این شیپور را بشنود، برای همیشه به ارباب خود [دمنده شیپور] خدمت خواهد کرد. در کتاب ها، این ابزار در دستان یورون گریجوی می باشد که منتظر فرصتی است تا قدرت این وسیله را به آزمایش بگذارد. اگر شیپور جهنم در سریال به نمایش در بیاید، مسلما این می تواند جریان قدرت دنریس را به سرعت تغییر بدهد و دروگون، ریگال و ویسریون را بر علیه او کند.

سلاح های دیگری نیز وجود دارند که می توانند این هیولا ها را به زمین بزنند که شامل فولاد والیریانی، شیشه اژدها و حتی آتش وحشی می شود. اگر چه اغلب اژدهایان در مقابل آتش مقاوم هستند ولی مسلما آتش وحشی می تواند ضربات و آسیب های جدی ای وارد کند. در کنار این موارد، باور دیرپایی وجود دارد که بیان می کند اژدهایان یخی در وستروس وجود دارند. اگر چه بعضی ها فکر می کنند که ممکن است اژدهایی از دریاچه یخ زده وینترل شکل بگیرند، برخی دیگر از آن ترس دارند که وایت واکرها قادر باشند تا یک اژدهای مرده را به یک زامبی تبدیل کنند تا به عنوان هیولای نفس یخی “سرزمین همیشه زمستان” (شمالی ترین نقطه که وایت واکرها از آن می آیند) به آنها خدمت کند. علاوه بر این، همانطور که در صحنه آغازین اولین قسمت فصل ۷ مشاهده کردیم، به نظر شاه شمال مشکلی با تبدیل کردن یک غول به یک زامبی ندارد، پس چرا نتواند یک اژدها را تبدیل کند؟

چه اژدهایان از طریق راهکارهای انسانی بمیرند و چه از طریق ترفند های وایت واکر ها، قسمت ۴ فصل ۷ سریال کاملا مشخص کرد که در جنگ های پیش رو، اژدهایان در امان نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *