بیاتومگ – یکی از صحنه های واقعا جالب این قسمت در WestWorld، خانم میو (تندی نیوتن) یکی ازمیزبانان پارک که فرایند خودآگاهی اش شروع شده است و به طور ناگهانی، یکی از چندین باری که کشته می شود را به یاد می آورد. همچنین او تصاویری از مردی در لباس سفید و قرمز که بر روی بدن او عمل جراحی انجام می دهند را به یاد می آورد. او تصویر را بر روی کاغذی می کشد، سپس می رود تا آن را زیر چوب کف اتاقش مخفی کند که به توده ای از کاغذهایی شبیه آنچه کشیده است می بیند، و متوجه می شود که او این سناریو را به بارها تکرار کرده است، اما یادش نیست.

این تصویری فراموش نشدنی است، و بسیار نولان گونه می باشد. از تمام سناریوهای چهار قسمت این سریال، این یکی خیلی به ساخته های جاناتان نولان نزدیک می باشد.

WestWorld-S01EP04
WestWorld-S01EP04

 

در صحنه های دکتر فورد در پارک، WestWorld بیشتر دنبال یک استعاره مذهبی در این قسمت WestWorld بود. در یک صحنه که دکتر فورد و مدیر عملیاتی پارک در حال گفتگو هستند، دکتر فورد باعث می شود در یک چشم به هم زدن تعداد زیادی از میزبان ها در یک جا ثابت شوند، همچنین او از تاریخ پارک و شریکش آرنولد سخن می گوید و با عبارت “در سرآغاز” سخنرانی اش را شروع می کند.ما هنوز نمی دانیم روایت جدید فورد برای پارک چیست، اما چند قسمت قبلی او ما را به کلیسایی در صحرا برد.

WestWorld-S01EP04
WestWorld-S01EP04

مرد سیاه پوش (اد هریس)، در این قسمت راه طولانی را در پیش گرفت و دانش زیاد او از پارک و همچنین مقابله ی او درمقابل گلوله های میزبان ها جالب بود. در حقیقت یکی از جذابیت های این سریال، به نظر رسیدن اینکه روبات ها به مراتب بیشتر از خود انسان ها، انسان هستند، می باشد. او کمی از زندگی خودش را آشکار می کند، همچنین او در پیدا کردن هزارتو، آخرین بخش این بازی، پیشرفت زیادی کرده است.

برخورد او با یک زن که بر روی بدنش تتوی یک مار دارد منجر می شود که او به یک زندان که در آن هکتور اسکتون با بازی رودریگو سانتورو قرار دارد، آورده شود. در یکی از جالب ترین صحنه های WestWorld تا به حال، با استفاده از مواد منفجره پنهان داخل یک سیگار برگ، هکتور را از سلول بیرون آورد که انجام این کار نیاز به تایید ویژه از تیم امنیتی مستقر در دفاتر زیر زمینی WestWorld داشت. در WestWorld خدایان از زیر نظاره گر هستند نه از بالا.

WestWorld-S01EP04
WestWorld-S01EP04

راز های مربوط به هزارتو در این قسمت WestWorld بیشتر به چشم می خورد، زمانی که برنامه نویس برنارد (جفری رایت) به دلورس (اوان ریچل وود) می گوید که کلید آزادی اش هزارتو است. که به نظر می رسد قرار است که دلورس و مرد سیاه پوش با هم برخورد داشته باشند. نظر من این است که ما مرحله پایانی را تا آخر فصل نخواهیم دید. دادن این شانس به دلورس در آخرین قسمت فصل که بتواند از مرد سیاه پوش که اوایل فصل او را مورد حمله قرار داد، انتقام بگیرد، حلقه ی داستانی او را کامل می کند.

من اعتراف میکنم، حتی پس از مشاهده ی نظرات مختلف، نمی دانم که چه اتفاقی بر سر دلورس در هفته های آخر می افتد. الان، به خصوص بعد از این که میو سفری داشت، این را واضح تر بیان می کند که تصاویری که دلورس می بیند، یکی از نتایج فیزیکی کوچکی است که دکتر فورد، خط داستانی جدیدی به کد میزبانان اضافه کرده است.

فقط برای بعضی زودگذر و برای دلورس برجسته است. در این مورد، او تیراندازی قبلیش را به یاد می آورد، اما اجازه می دهد که سرنوشت خونین را این بار در آغوش ویلیام بیابد.

به نظر من بعد از پیشرفت کُند داستان در هفته های گذشته، این قسمت WestWorld گامی در مسیر درست برداشته است. این هفته WestWorld بیشتر بر روی اهداف کاراکتر ها تمرکز کرده بود. اتفاقات میو جمله ی اول فیلم جوناتان نولان Momento را به من یاد آوری می کند که :

همسرت همیشه این را می گفت که تو در مراسم خاکسپاری خودت هم دیر می کنی.

WestWorld-S01EP04
WestWorld-S01EP04

و کلام آخر

با کت و کلاه چرم، رودریگو سانتورو یکی از بهترین لباس ها در WestWorld را دارد. اگر من یکی از این فروشگاه های که ویلیام را در آن قبل از ورود به پارک دیدیم، من این ها را بر می داشتم، شاید من مثل سانتورو با حال نباشم ولی من اهمیتی نمی دهم.

بالاخره تدی بیچاره را هم دیدیم که از دست افراد وایت نجات پیدا کرده بود، واقعا من شگفت زده شدم که چرا مرد سیاه پوش آن را همان لحظه نکشت، فقط کمی می خواستم تدی در هر قسمت بمیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *