بیاتومگ – نویسنده جدید فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) نوشتن فیلمنامه را از ابتدا آغاز نمی کند. این فیلم که اولین فیلم با بازی شخصیت اصلی زن ابر قهرمان در دنیای سینمایی مارول را رقم می زند، با بازی بری لارسون در نقش اصلی یعنی کارول دنورس ملقب به کاپیتان مارول می باشد. قبل از اینکه اعلامیه رسمی صورت بگیرد، در سال ۲۰۱۳ بود که شایعات مبنی بر ساخت فیلم Ms. Marvel (خانم مارول) توسط استودیو مارول پخش شده بود، با این حال، در اواخر سال ۲۰۱۴ بود که ساخت فیلم تایید شد و به طور رسمی عنوان آن کاپیتان مارول نامیده شد.

سال بعد، نویسندگان نیکول پرلمن (Guardians of the Galaxy) و مگ لی فاو (Inside Out, The Good Dinosaur) به استخدام در آمدند تا فیلمنامه فیلم را قلم بزنند. آنا بوودن و رایان فلیک (Mississippi Grind) نیز برای کارگردانی آن به خدمت گرفته شدند. این فیلم در ابتدا برای اکران در جولای ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده بود. با این حال، شرایط بیرونی سبب شد تا استودیو تاریخ اکران فیلم را به سال ۲۰۱۹ تغییر دهد و سپس کمپانی، ژنیوا رابرتسون-دوارت (Tomb Raider, Gotham City Sirens) را برای ادامه دادن نویسندگی فیلمنامه فیلم به خدمت گرفت.

در ابتدا مشخص نبود که آیا رابرتسون-دوارت کل فیلمنامه را از ابتدا می نویسد یا تنها ادامه کار نویسندگی را انجام می دهد. با این حال، شروع به نوشتن فیلمنامه از ابتدا می تواند به طور بالقوه ای سبب شود تا تولید فیلم که قرار بود از ماه ژانویه امسال آغاز شود با تاخیر رو به رو شود. بنا بر گفته های پرلمن، نویسنده جدید تنها به این دلیل استخدام شده تا جدیدترین پیشنویس فیلمنامه را بازنویسی  کند. علاوه بر این، پرلمن توضیح داده است که چرا او و لی فاو این همه مدت زیاد یعنی حدود ۲ و نیم سال را صرف نوشتن فیلمنامه فیلم کرده اند.

کاپیتان مارول

او می گوید:

“خوشحالم که تایید کنم که رفیق من ژنیوا رابرتسون-دوارت نویسنده جدیدی است که کاپیتان مارول را در سفرش از کمیک به دنیای فیلم راهنمایی می کند.”

“من خیلی خوش شانس بوده ام که این سال ها بر روی فیلمنامه فیلم کار می کرده ام. من بسیار هیجان زده ام تا ببینم ژنیوا چگونه فیلمنامه را ادامه می د هد.”

شما هنوز در نوشتن فیلمنامه با او هستید، درست است؟

“نه، ژنیوا ادامه کار را از اینجا پی خواهد گرفت. من دو سال و نیم بسیار هیجان انگیزی را در این پروژه سپری کرده ام.”

دو سال و نیم زمانی است که شما بر روی فیلمنامه فیلم کار کرده اید؟ چرا اینقدر طول کشیده است؟

“به این دلیل که در ابتدا مارول زمان تقریبی سال ۲۰۱۸ را برای اکران فیلم انتخاب کرده بود ولی به سبب فیلم های Spiderman (مرد عنکبوتی) و  Ant Man & the Wasp (مرد مورچه ای و زنبور) و غیره تاریخ اکران فیلم تغییر کرد.”

در این صورت، این موضوع کل تولید فیلم و حتی تاریخ اکران را تغییر می دهد. شروع تولید فیلم در ماه ژانویه است. فکر می کنم که بعضی از ایده های شما در آن فیلم خواهد بود.

“این تمام چیزی است که می گویند. تولید فیلم قرار است که خوب پیش برود و پروژه در دستان بسیار توانایی می باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *