بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۶ مرداد ماه همراه با ما باشید تا به بررسی آخرین تحولات در گیشه سینما های آمریکا بپردازیم. در این هفته با اکران فیلم Annabelle: Creation (آنابل:خلق) بار دیگر وحشت و ترس بر گیشه حکمفرما شد تا این فیلم بتواند با فروش نسبتا مناسب ۴۸ میلیون دلاری در هفته ابتدایی اکران به صدر جدول دست یابد. این فیلم در فروش خارج از آمریکا نیز به رقم ۵۰ میلیون دلاری دست یافت تا مبلغ فروش جهانی فیلم در اولین هفته از ورود به گیشه به رقم ۹۸ میلیون دلار برسد. بودجه تولیدی ۱۵ میلیونی این فیلم و در کل فیلم های دنیای The Conjuring (احضار روح) و خوش ساختی آنها سبب شده تا فروش فیلم و همچنین بازخورد ها از طرفداران و منتقدان موفقیتی دیگر را برای کمپانی به ارمغان بیاورد.

از سوی دیگر، فیلم Dunkirk (دانکرک) که برای دو هفته متوالی در رده نخست ایستاده بود و هفته گذشته نیز در جایگاه دوم جای گرفته بود، این هفته نیز با فروش ۱۶ میلیون دلاری جایگاه خود را حفظ کرد تا علی رغم افت فروش ۳۷ درصدی نسبت به هفته گذشته، روند فروش خود در گیشه را ادامه دهد. با فروش این هفته، فروش فیلم در داخل آمریکا به مبلغ ۱۵۸ میلیون دلار و فروش آن در خارج از آمریکا به مبلغ ۲۱۵ میلیون دلار رسیده است تا در کل، فروش جهانی فیلم از مرز ۳۷۵ میلیون دلار عبور کند.

با اختلافی ۴ میلیون دلاری نسبت به فیلم دانکرک، انیمیشن The Nut Job 2: Nutty by Nature (عملیات آجیل ۲: دیوانه شده توسط طبیعت) پس از اولین هفته از اکرانش در رده سوم ایستاده است. فروش فیلم در داخل آمریکا در این هفته ۱۴ میلیون دلار بوده و این انیمیشن هیچ اکرانی در خارج از آمریکا نداشته است. بودجه ۴۰ میلیون دلاری اگر چه برای این انیمیشن معقول و نسبتا متعادل می باشد ولی انتظار افت فروش انیمیشن در هفته آینده دور از ذهن نیست و می توان پیش بینی کرد که راه سختی در پیش روی موفقیت این انیمیشن قرار دارد.

فیلم The Dark Tower (برج تاریک)

در این میان نیز، فیلم The Dark Tower (برج تاریک) که صدرنشین هفته گذشته بود، با افت فروش ۵۷ درصدی و سه پله سقوط، رده چهارم را به خود اختصاص داده است. دیگر تازه اکران شده هفته نیز فیلم The Glass Castle (قلعه شیشه ای) با نقش آفرینی بری لارسون، نائومی واتس و وودی هارلسون است که با فروش ۷ میلیون دلاری به رده ۹ ام دست یافته است. فروش خارج از آمریکای فیلم نیز مبلغ ناچیز ۵۶ هزار دلار بوده است.

هفته آینده نیز دو فیلم اکشن کمدی The Hitman’s Bodyguard (محافظ آدمکش) و Logan Lucky (لوگان خوش شانس) به روی پرده نقره ای خواهند آمد. اگر چه امید نسبت به این فیلم ها نسبتا زیاد می باشد و پیشبینی صدرنشین هفته آینده بین این دو فیلم و فیلم آنابل:خلق بسیار سخت است ولی ادامه دار بودن صدرنشینی فیلم آنابل: خلق چندان دور از ذهن نیست.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Annabelle: Creation۴۸۴۸۱۵۱
۲Dunkirk۱۶۱۵۸۱۰۰۴
۳The Nut Job 2: Nutty by Nature۱۲۱۲۴۰۱
۴The Dark Tower۱۱۳۷۶۰۲
۵The Emoji Movie۱۰۶۷۵۰۳
۶Girls Trip۹۱۰۰۱۹۴
۷Spider-Man: Homecoming۹۳۰۹۱۷۵۶
۸Kidnap۷۲۱۲۱۲
۹The Glass Castle۷۷-۱
۱۰Atomic Blonde۶۴۴۳۰۳
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *