بیاتومگ – جری لوییس یکی از بازیگران مشهور هالیوود که در طی سالیان درازی علاوه بر اجرا در کنار دین مارتین، به تنهایی نیز کار می کرده است در سن ۹۱ سالگی از دنیا رفت. او نیز به عنوان فردی شناخته می شود که برای جمع آوری هزینه جهت مبارزه با بیماری دیستروفی عضلانی تلاش بسیاری کرده است. وی به طور طبیعی در خانه اش در لاس وگاس از دنیا رفت.

این خبر به طور رسمی تایید شده است. بنا بر گزارش ها، جری لوییس در طی سال ها از بیماری و ناراحتی های زیادی رنج می برده است که شامل عمل قلب باز در سال ۱۹۸۳، عمل سرطان پروستات در سال ۱۹۹۲، درمان برای دارو های تجویزی در سال ۲۰۰۳ و یک حمله قلبی در سال ۲۰۰۶ می باشد. او همچنین مدت مدیدی از فیبروز ریوی رنج می برده است.

جری لوییس

جری لوییس در ۱۶ مارس ۱۳۲۶ از دنیل و راچل لویچ در نیوآرک ایالت نیوجرسی با نام جوزف لویچ به دنیا آمد. زمانی که او به یک هنرمند تبدیل شد، جوزف نام خانوادگی لوییس را برای خود اتخاذ کرد که همچنین نام صحنه ای پدرش می باشد. بنا بر گزارش ها، او در سن پنج سالگی با پدر و مادرش با نام جویی لوییس در کستلیس ماونتین در نیویورک شروع به اجرا و بازیگری کرد ولی همانطور که بزرگ تر شد برای اشتباه نگرفتنش با بوکسور افسانه ای جو لوییس، نام خود را به جری تغییر داد.

لوییس در ابتدا در کنار دین مارتین به عنوان شریک کمدین مشغول به فعالیت بود و قبل از اینکه آنها وارد عرصه فیلم شوند، در کلاب های شبانه، رادیو و تلویزیون مشغول به فعالیت بودند. فعالیت شان به عنوان گروه کمدی مارتین و لوییس را در فیلم At War with the Army (در جنگ با ارتش) در سال ۱۹۵۰ شروع کردند و ۱۵ فیلم بعد آن نیز این همکاری ادامه یافت تا در نهایت با فیلم Hollywood or Bust در سال ۱۹۵۶ خاتمه یافت.

روحش شاد و یادش گرامی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *