بیاتومگ – جان اسنو و نگهبانان شب به همه کس در سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) به مدت طولانی هشدار دادند و آنها باید گوش می کردند که زمستان فرا رسیده است. در نهایت، در قسمت ۵ فصل ۷ با عنوان “ایست واچ”، دنریس تارگرین صحبت های شاه شمال جان اسنو را پذیرفت. با این حال، شورای دنریس، از جمله دستش تیریون لنیستر اشاره کردند که دشمن دنریس و غاصب فعلی تخت آهنین سرسی لنیستر حرف آنها را در مورد وایت واکر ها باور نخواهد کرد. آنها اذعان کردند که سرسی حرف آنها مبنی بر این که همه کس در وستروس باید خصومت های بین خود را کنار بگذارند و نیروهای خودشان را یکی کنند تا با ارتش مردگان که از آنسوی دیوار می آید مقابله کنند را باور نخواهد کرد و شاید آن را یک نیرنگ فرض کند.

در قسمت ۶ فصل ۷ سریال با عنوان “آنسوی دیوار”، تیمی شامل جورا مورمونت، گندری، سندور کلگان ملقب به هاوند، توروث از میر، بریک دونداریون و تورموند جاینتزبین به رهبری جان اسنو به سرزمین های زمستانی در شمال دیوار روانه شدند. ماموریت آنها این بود که یکی از زامبی ها را بگیرند و سپس آن را به مقر پادشاهی ببرند و به سرسی نشان دهند که تهدید وایت واکر ها بسیار جدی است. البته این تلاش و مجاهدت احمقانه به معنای آن است که جان و تیمش باید با کل ارتش مردگان به رهبری شاه شب رو به رو شوند و این کار با هزینه ای گزاف و اتفاقات غم انگیز همراه خواهد بود.

وایت واکر ها و ارتش مردگان، چیزی است که سریال بازی تاج و تخت زحمت زیادی به خود برای توضیح در موردش نمی دهد. از زمانی که آنها از نگاه مردم وستروس یک افسانه و قصه به شمار آمدند، اطلاعات بسیار کمی در مورد آنها وجود دارد. علاوه بر این، وایت واکر ها به عنوان زامبی های یخی، صحبت نمی کنند و بنابراین، مستعد ارائه اطلاعاتی ضروری در مورد منشا، عملکرد، قدرت و ساختار سازمانی شان نیستند. اصطلاح عمومی “وایت واکر (White Walkers)” به طور معمول به عنوان نامی برای هر موجودی زامبی که از آنسوی دیوار می آید به کار برده می شود. با این حال، تفاوت هایی بین وایت واکر ها و سربازان پیاده ارتش مردگان که به نام وایت ها (Wights) شناخته می شوند وجود دارد. در متن زیر آنچه که برای زنده ماندن از زمستان لازم دارید نوشته شده است!

وایت واکر ها

وایت واکر ها – سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

وایت واکر ها توسط شاه شب که اولین و قوی ترین وایت واکر می باشد رهبری می شوند و نژادی شبیه به انسان از موجودات یخی هستند. آنها هزاران سال عمر و جادوی قدرتمند باستانی دارند. همانند شاه شب، آنها توسط فرزندان جنگل خلق شده اند تا به آنها در جنگ با اولین انسان ها کمکشان کنند، ولی آنها از کنترل فرزندان جنگل خارج و به تهدیدی بسیار بزرگ برای همه زندگی ها در وستروس تبدیل شدند. با این حال، برای هزاران سال آنها در میان افسانه ها ناپدید و محو شدند تا جایی که تنها عده کمی در وستروس وجود آنها را واقعی می دانستند.

وایت واکر ها دارای موهای سفید بلند، ریش سفید، پوستی مومیایی شکل سفید متمایل به خاکستری و چشم های آبی درخشان می باشند. آنها بسیار قوی تر از انسان ها هستند و به ظاهر از شمشیر و نیزه های ساخته شده از کریستال های یخ استفاده می کنند. آنها قدرت های مبتنی بر سرما و یخ دارند و می توانند شبنم و باد های سرد ایجاد کنند تا از ورود قریب الوقوع خود خبر بدهند و آنها می توانند با لمس کردن هر چیزی را منجمد کنند. یکی از توانایی های مهیب و ترسناک آنها، قدرت احیای مردگان و تبدیل آنها به وایت می باشد. آنها نه تنها می توانند انسان های مرده را تبدیل به وایت کنند بلکه حیواناتی همچون اسب، خرس و هر چیز دیگری نیز از دست آنها در امان نیست.

خود شاه شب نیز قادر به تبدیل کردن انسان ها به وایت واکر می باشد. کراستر وحشی که در آنسوی دیوار زندگی می کرد، فرزندان پسر خود را به شاه شب تقدیم می کرد و او نیز با لمس کردن پیشانی این کودکان، آنها را به وایت واکر تبدیل می کرد.

تنها راه شناخته شده برای کشتن وایت واکر ها نیز استفاده از سلاح های ساخته شده از شیشه اژدها یا فولاد والیریانی است. شیشه اژدها می تواند در بدن وایت واکر ها شکاف ایجاد کند و بدن آنها را جدا کند در حالی که یک ضربه فولاد والیریانی می تواند آنها را فورا خرد کند.

وایت ها

وایت ها – سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

وایت ها، زامبی هستند، جسد هایی که توسط وایت واکر ها احیا شده اند تا به عنوان پیاده نظام به آنها خدمت کنند. وایت ها می توانند هم انسان مرده و هم حیوان مرده باشند. وایت واکر ها در نبرد از اسب های مرده استفاده می کنند. پس از تبدیل شدن به وایت و بدون در نظر گرفتن شرایط قبل از تبدیل لاشه به زامبی، بدن و لاشه این زامبی ها هیچ نشانه ای از فساد و زوال بروز نمی دهد.

زمانی که وایت واکر ها اجساد را تبدیل به وایت می کنند، اجساد یا وایت ها اثرات و نشانه های انسانی خود را از دست می دهند. آنها قادر به صحبت کردن نمی باشند و مشخص نیست که تا چه حد دارای هوش و خرد می باشند و تا چه اندازه می توانند از اربابان وایت واکر خود مستقل عمل کنند. با این حال، بر خلاف زامبی ها در سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)، وایت ها می توانند بدوند و سریع حمله کنند و همچنین قادر به استفاده از سلاح ها همچون شمشیر می باشند. آنها همانند وایت واکر ها دارای چشمان آبی درخشان هستند.

وایت ها را نمی توان با روش های حملات مرسوم نابود کرد. حتی قطع کردن اندام یا سر بریدن سبب نابود شدنشان نمی شود و اندام های قطع شده هنوز می توانند جداگانه از بدن اصلی عمل کنند. با این حال، ضربات بی امان و برنده می تواند یک وایت را از حمله کردن ناتوان سازد. آتش ضعف وایت ها است. وحشی ها یا مردم آزاد به طور مرسوم مرده های خود را می سوزاندند تا از تبدیل شدن آنها به وایت جلوگیری کنند.

در پایان قسمت ۶ فصل ۷ سریال، سلاح جدیدی به دست شاه شب افتاد که یک وایت است. حال باید منتظر بود و دید که آیا این سلاح جدید همان آسیب پذیری وایت ها را دارد یا خیر. جهت جلوگیری از اسپویل شدن داستان، در مطلبی جداگانه به این وایت جدید پرداخته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *