بیاتومگجیمز کامرون، کارگردان فیلم های آواتار و تایتانیک اخیرا گفت و گویی در مورد انتشار مجدد نسخه ۳D فیلم Terminator 2: Judgment Day داشته است. او کاراکترهای زن قدرتمندی در فیلم های خود داشته است، اما زمانی که در ادامه سوالی از او در مورد موفقیت فیلم Wonder Woman (واندر وومن) پرسیده می شود، کامون نظر خود را این گونه بیان می کند:

“تمام واکنش های مثبت و موفقیت هایی که هالیوود به واندر وومن نسبت داده است، به نوبه خود اشتباه بزرگی می باشد. او یک نماد کاملا مشخص است و کاری که انجام داد، مناسب هالیوود در سالهای پیشین بوده است. من نمی گویم که فیلم را دوست ندارم، اما به نظرم واندروومن فقط یک قدم رو به عقب در هالیوود محسوب می شود.”

“سارا کانر نمادی برای زیبایی نبود. او یک شخصیت قوی با مشکلات فراوان و در عین حال یک مادر بود و به خاطر همین نیز توانست احترام بسیاری در نزد مخاطبان به دست بیاورد، مخاطبانی که بسیار مهم هستند و کاملا واضح است که حداقل نیمی از آن ها زن هستند.”

البته، صحبت های کامرون بی پاسخ نماند و ساعاتی بعد از آن، کارگردان واندر وومن، پتی جنکینز پاسخ او را این گونه داد:

“جیمز کامرون نمی تواند به خوبی واندر وومن و یا جایگاهی که برای آن ساخته شده است را درک کند، اگرچه او فیلمسازی خبره است ولی او یک زن نیست. زنان قدرتمند برای فیلم خوب هستند، خود کامرون از فیلم Monster من تمجید کرده و از ساخت کاراکتر زنی با مشکلات سخت بسیار استقبال کرده بود، اما اگر قرار باشد تا کاراکتر زن فقط سخت گیر و قوی با مشکلات فراوان باشد، دیگر نمی تواند مسائل مهم و قابل توجهی چون زیبایی، دوست داشتنی بودن و خوش گذراندن را در خود داشته باشد. به نظر من کاراکترهای زن نیز باید مثل کاراکترهای مرد آزادی عمل در فیلم های خود داشته باشند و علاوه بر این قضاوت آن ها را نیز باید بر عهده مخاطبان گذاشت، مخاطبانی که در مورد واندر وومن عده بسیاری از آن ها مردان بوده اند.”

جیمز کامرون نظر خود در مورد واندر وومن این طور که گذشت بیان کرده است؛ اما با این حال این فیلم با حضور بازیگرانی چون گل گدات، کریس پاین، کانی نیلسن، رابین رایت، دنی هیوستون، لنا آنایا و لوسی دیویس موفق به فروش خیره کننده ۸۰۰ میلیون دلاری در سراسر دنیا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *