بیاتومگ – سریال در آخرین قسمت فصل ۷ مقدار بسیاری داستان را گرد هم می آورد که لحظات بسیار نمایشی تری را ارائه می دهد. همراه با نقد و بررسی قسمت پایانی فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) باشید.

اصطلاح “شتاب زده و عجول” ممکن است برای توصیف فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت مناسب باشد و این موضوع فقط به خاطر این نیست که فصل ۷ سه قسمت از فصل های ۱۰ قسمتی معمول سریال کمتر دارد. یا به علت دستور کمپانی و شبکه یا به دلیل اینکه سازندگان دیوید بنیوف و دی بی وایس به کمبود داستان و طرح برخورد کردند، این فصل کوتاه شده، سریال را در موقعیت غیر ماهرانه و سختی قرار می دهد که در آن ممکن است برخی از افراد توانایی سریال در ارائه پایانی قاطعانه را زیر سوال ببرند.

همانطور که از طرح و داستان قسمت های گذشته و به ویژه فراز و نشیب های قسمت ۶ فصل ۷ مشخص است، سریال بازی تاج و تخت وارد توسعه و پیشرفت بسیار سریعتری شده است که حتی سریع تر از زمانی است که شاه شب بتواند یک اژدها را به یک زامبی فوق العاده سرد و منجمد تبدیل کند. پیشرفت های داستان که به طور معمول به عنوان بخش مهمی از یک فصل کامل در نظر گرفته می شدند، حال در یک چشم به هم زدن رخ می دهند و اغلب نیز به برای نمایشی تر بودن قسمت استفاده می شوند، به عنوان مثال، هاوند در قسمت ۶ و قبل از اینکه معجزه دنریس از راه برسد، به سوی وایت ها سنگ پرتاب می کند که سبب بالا بردن تنش می شود و یا قربانی شدن به موقع عمو بنجن که در آن ها، شکاف های داستان نه تنها دیده می شوند بلکه آماده از هم پاشیدن هستند.

قسمت پایانی فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

خوشبختانه در میان فشار های شتاب زده این فصل، دیوید بنیوف و دی بی وایس موفق شده اند تا صحبت های جذاب و ظریف بین کاراکتر ها را حفظ کنند که برای سریال و کاراکتر ها بسیار ضروری و لازم شده بود. به ویژه تیریون که برخی از قوی ترین دیالوگ های این فصل را ارائه داد و با دلیلی خوب، در برنامه و طرح دنریس برای وستروس یعنی برنامه “شکستن چرخه” نقش یک تهیه کننده اجرایی را بدست گرفت. این لنیستر اصلاح شده یکی از تعداد کاراکتر اندک است که می داند داستان واقعی بازی تاج و تخت (یعنی سرنوشت وستروس) به سادگی با مادر اژدهایان (یا هر کس دیگری) بر روی تخت آهنین به پایان نمی رسد. مگر اینکه وایت واکر ها پیروز نبرد باشند، و داستان بازی تاج وتخت به هیچ وجه در زمان حیات هر کدام از این کاراکتر ها به پایان نمی رسد و داستانی ادامه دار است.

جلوه های خوشایند دیگری نیز در قسمت ۶ فصل ۷ وجود داشت که شامل صحبت تورموند و هاوند در مورد برنی از تارث و صحبت مختصر ولی با ارزش بین جورا مورمونت و جان اسنو که منجر شد تا در نهایت مسئله شمشیر لانگ کلاو مشخص شود و همچنین گفت و گوی میان بریک با دیگر انتخاب شده خدای نور یعنی جان اسنو در مورد هدف شان برای این قیام می شود. به همان اندازه ای که این لحظات کوتاه و مختصر بودند، و به همان اندازه ای که آنها برای نشان دادن برخی از حیرت انگیز ترین صحنه های نمایشی مورد استفاده قرار گرفتند، قسمت پایانی فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت نکات و مواردی را ارائه می کند که قسمت های قبلی فصل به سادگی زمان یا فضای لازم برای آنها را نداشتند. قسمت پایانی فصل ۷ با عنوان “اژدها و گرگ” که حدود ۷۰ دقیقه زمان داشت، با ارائه پایانی قدرتمند برای نمایش فانتزی قسمت قبل و فراهم آوردن مقدماتی برای فصل پایانی سریال، فرمول یک فصل معمولی را دنبال می کند.

قسمت پایانی فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

در قسمت پایانی، برخی از داستان های کلیدی فصل ۷ سریال به پایان رسیدند که شاید قانع کننده و هیجان انگیز ترین آن نیز دیدن فرو ریختن دیوار توسط اژدهای زامبی شده و آتش آبی اش است. این لحظه در دقایق پایانی قسمت فرا می رسد و از آنجا که تقریبا ۶۵ دقیقه این قسمت سریال مدیریت شده بود تا در میان کاراکتر های زیادش صرف شود، قسمت پایانی فصل ۷ طولانی شده، داستان های بسیاری را در خود جای داده بود که لحظات بسیار نمایشی و دراماتیکی را ارائه می کنند.

جایی که قسمت پایانی فصل ۷ سریال موفقیت را می یابد، در انقباض و اختصار داستانش است. به گونه ای، این قسمت اوج ارزش داستان سرایی و طرح ریزی شش فصل گذشته برای کنار هم قرار دادن کاراکتر ها در یک مکان بود تا آنها بتوانند در مورد نبرد بسیار بزرگی صحبت کنند که بسیار بزرگتر از نبردی است که آنها از شروع سریال درگیر آن هستند. به استثنای استارک ها و لیتلفینگر در وینترفل و همچنین ساموئل تارلی در حال سفر، این قسمت تمام بازیکنان عمده باقی مانده را در یک مکان در دور یک میز گرد هم می آورد. در هر فصل دیگری، ملاقات در دراگون پیتس (چاله های اژدها) ممکن است برای رویکرد آرام و کندش مورد نکوهش و نقد قرار گیرد ولی از آنجا که فصل ۷ سریال بسیار شتاب زده و سریع بوده است، زمانی صرف می شود تا با قدم زدن های آهسته، تیریون و برون صحبتی داشته باشند و هاوند و برنی بتوانند در مورد شرایط و وضعیت خود بگویند. این گونه به نظر می رسد که سریال بازی تاج و تخت که با قسمت ۱۰ فصل ۶ در اوج خود قرار داشته، به عقب بازگشته است.

قسمت پایانی فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

مدت زمان بیشتری طول کشید تا دنریس به دراگون پیت وارد شود و این موضوع در  پرواز او از دراگون استون به دریاچه ای که جان و گروهش گیر کرده بودند نیز وجود داشت ولی ارزشش را داشت زیرا این سبب شد تا قسمتی حاصل شود که شانس و فرصت بازی با سبک نویسندگی دیوید بنیوف و دی بی وایس پس از رمان ها را دارد. سرعت آهسته داستان، لحظاتی را به نمایش گذاشت که همراه با عملکرد و بازی ای قوی از لنا هدی، پیتر دینکلیج و نیکولای کاستر-والدو بود، به طوری که پویایی این خواهر و برادر در چندین فصل گذشته با یک شوک واقعی و نگرانی در مورد یک وایت به پایان می رسد. وایتی که جان از آن استفاده کرد تا آنها را متقاعد کند که جنگ برای تخت آهنین را کنار بگذارند و تنها به جنگ بزرگ اهمیت بدهند. این همچنین منجر به لحظات خصوصی قوی ای بین سرسی و دو برادرش می شود، که یکی از آنها عاشق او است و با وجود تهدید های قبلی، او نتوانست هیچ کدام از آنها را بکشد.

زمان اضافی و سرعت آرام حتی موجب شد تا دیوید بنیوف و دی بی وایس برای لحظه ای بین خواهران استارک زمان کنار بگذارند که در آن، آن دو نقشه خود را افشا کردند و به طور خلاصه، لیتلفینگر را محاکمه و در همان نقطه اعدام کردند. به عنوان یک لحظه به یاد ماندنی در قسمتی پر از لحظات به یاد ماندنی، مرگ لرد پیتر بیلیش بسیار رضایت بخش بود و احتمالا رضایت بخش تر از این بود که ما خواهران استارک را در جدال با یکدیگر ببینیم.

قسمت پایانی فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

در پایان، قسمت ۷ فصل ۷ سریال بازی تاج و تخت با عنوان “اژدها و گرگ” ثابت کرد که در در هم شکستن همه چیز در راستای ساخت یک قسمت نهایی بسیار ماهر است تا حال، همه چیز مربوط به نبرد با شاه شب و ارتش و همچنین اژدهای یخی اش باشد. ظاهرا این موضوع یک فصل پایانی با شش قسمت بسیار شگفت انگیز را وعده می دهد زیرا سرانجام وایت ها راه خود به این سوی دیوار را باز کردند. ممکن است فرو ریختن دیوار با کمی شانس همراه بوده باشد (زیرا یا تمام این مدت نقشه شاه شب استفاده از اژدها بود یا اینکه او تنها از این فرصت باد آورده تمام استفاده را کرده است) ولی سرانجام زمستان واقعا فرا رسیده است، و سریال بازی تاج و تخت تمرکز خود را بر روی داستانی شگفت انگیز و سر راست محدود کرده است. ولی همچنان چند داستان کوچک برای بررسی و ادامه دادن وجود دارد که شامل شکسته شدن پیوند جیمی با خواهرش و همچنین استخدام گروهان طلایی توسط سرسی لنیستر برای مبارزه علیه دنریس تارگرین یا برای نجات دنیا می شود.

سوسو هایی از بزرگی و عظمت در این قسمت طولانی شده وجود داشت که ترکیبی از منظره نمایشی و ضربان شخصیتی را ارائه می دهد که از یک فصل ناجور و نامساعد جلوگیری به عمل می آورد، به گونه ای که سریال بازی تاج و تخت همچنان ما را به خود جذب می کند.

امیدواریم که تمام این مکان ها در وستروس در فصل بعدی پوشیده از برف باشند. فصل ۸ و پایانی سریال بازی تاج و تخت احتمالا در سال ۲۰۱۸ یا اوایل ۲۰۱۹ پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *