بیاتومگ – همانطور که انتظار می رفت، قسمت پایانی فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) دارای پیچ و تاب های عمده و بزرگ بود. با این حال، آنچه که چندان جای تعجبی ندارد، این است که سرسی لنیستر به طور عمومی موافقت کرد تا کاری انجام بدهد ولی به طور مخفیانه در حال طرح ریزی برای کار کاملا متفاوتی است.

سرسی پس از اینکه شاهد وایت وحشتناکی بود که از شمال آورده شده بود و بعد از گفت و گویی با تیریون، ظاهرا موافقت کرد تا نه تنها متارکه جنگ کند بلکه نیرو های خود را با نیرو های جان و دنریس یکی کند تا در مقابل شاه شب بجنگند. فقط اینکه، آن چیزی بود که او در مورد انجامش سخن گفت. آنچه که سرسی واقعا قصد انجام دارد این است که اجازه بدهد تا نیرو های دنریس و جان به مقابله با شاه شب بروند و ارتش خود را برای جنگ با بازماندگان این نبرد نگه دارد.

البته، به لطف اژدهای محبوب دنریس یعنی دروگون، ارتش لنیستر ها تلفات زیادی دیده است، ولی سرسی به این موضوع توجه کرده و از طلاهای ربوده شده از هایگاردن (و احتمالا وامی از سوی بانک آهنین) استفاده کرده تا بزرگترین ارتش مزدور جهان یعنی گروهان طلایی اسوس را به خدمت بگیرد. اینکه آنها چه کسانی هستند و چرا استخدام آنها اینقدر اهمیت دارد در مطلب زیر به آن می پردازیم.

گروهان طلایی اسوس

سریال Game of Thrones: گروهان طلایی چه کسانی هستند؟

همانند پسران دوم به رهبری داریو ناهاریس یا استروم کروز که توسط سر داووس برای خدمت به استنیس استخدام شدند، گروهان طلایی، گروهی از سربازان مزدور و خود فروخته هستند (اگر چه آنها ترجیح می دهند که به عنوان انجمن برادری تبعیدی ها نامیده شوند). با قیمتی مناسب، آنها به سپاه شما محلق می شوند و کمک می کنند تا در نبرد پیروز شوید. اکثر مزدوران عمیقا بی وفا هستند و اگر حریف شما پول بیشتری بدهد، آنها بلافاصله جبهه خود را تغییر می دهند. اگر چه، گروهان طلایی برای اینکه هیچ قراردادی را زیر پا نمی گذارند و با کسانی که قرارداد با آنها را زیر پا می گذارد بسیار بی رحم هستند شهرت دارند. شعار آنها “سخن ما به اندازه طلا خوب است” می باشد و بزرگترین و مشهور ترین گروه مزدور در میان گروه های مزدور فعال در دیسپیوتد لندز (منطقه از اسوس که در آن شهر های آزاد مدام در حال جنگ هستند) می باشند و علاوه بر این ها، گران ترین گروه نیز هستند.

گروهان طلایی توسط فرزند حرامزاده شرعی شده ایگون تارگرین چهارم یعنی ایگون ریورز ملقب به بیتراستیل و پس از اولین شورش بلک فایر تاسیس شده و در ابتدا شامل لرد ها و شوالیه های تبعید شده ای بود که از شورش حمایت کرده بودند. در طی اولین شورش بلک فایر، پسر حرامزاده ایگون چهارم یعنی دیمن بلک فایر سعی کرد تا تاج و تخت را از پسر پاک زاده ایگون یعنی دیرون دوم به زور بگیرد. این تمایل و گرایش جذب شوالیه و لرد های تبعیدی از وستروس حتی تا به امروز در گروهان طلایی ادامه داشت، به عنوان مثال جورا مورمونت، یک تبعیدی وستروسی، زمانی که اولین بار به اسوس آمد و قبل از اینکه وفاداری خود به ویسریس و بعدا دنریس تارگرین اعلام کند، به گروهان طلایی پیوسته بود.

تحت فرماندهی بیتراستیل و وارثان مختلف وی، گروهان طلایی به یک ارتش بسیار منظم تبدیل شد که قادر است به سرعت گرد هم آید و حتی در شلوغ ترین سرزمین ها به سوی دشمن پیشروی کند. علاوه بر پیاده نظام و شوالیه های سواره نظام، همچنین گفته شده که گروهان طلایی دارای چندین فیل در صفوف خود است. در راستای ارعاب و وحشت، افسران و ژنرال های گروهان طلایی با افتخار ثروت خود را بر روی شمشیر های آراسته، ابریشم های اعلا یا جمجمه های طلاکاری شده در بالای درفش ها و پرچم هایشان به نمایش می گذارند و گفته شده که هر یک از اعضا برای هر سال از خدمتشان یک دستبند طلایی به دست می کنند. استخدام گروهان طلایی تلاشی بسیار گران قیمت است ولی این حرکتی است که می تواند پیروزی را قطعی کند، البته بر این فرض که شما به آنها نارو نزنید یا پول را کامل پرداخت کنید.

ورود گروهان طلایی

سریال Game of Thrones: گروهان طلایی چه کسانی هستند؟

در رمان های A Song of Ice and Fire (نغمه یخ و آتش)، قبل از اینکه گروهان طلایی نقش مهم و قابل توجهی را در داستان بازی کند، به آنها مکررا اشاره شده است. زمانی که آنها به طور جدی وارد داستان می شوند، سخن هایی پخش شد که بیان می کرد گروهان طلایی به طور غیر معمولی، قرارداد با شهر آزاد میر را زیر پا گذاشته و در حال رفتن به شرق به سمت وولانتیس هستند. در ابتدا شایعاتی وجود داشت که می گفت گروهان طلایی که الان به رهبری هری استریکلند ملقب به هری بی خانمان و چهارمین نسل از تبعیدی های وستروس است، قصد دارند تا حمایت خود از دنریس تارگرین را نشان دهند. اما زمانی که متوجه شدند که دنریس قصد دارد تا در میرین بماند و به این زودی ها به وستروس حمله نمی کند، نظر خود را تغییر دادند.

جدا از طلا و ثروت، بنا بر گفته ها، چیزی که گروهان طلایی از همه چیز بیشتر می خواهد، بازگشت به خانه یعنی وستروس است. و به هنگامی که آنها توسط یکی از هم مقامان سابق خود که مدت ها فکر می شد مرده است یعنی لرد جان کانینگتون تبعید شده، دست سابق شاه در روز های پایانی حکومت شاه دیوانه، رهبری می شدند، گروهان طلایی بلیط بازگشت به خانه را داشت. از آنجا که جان یک مرد جوان است، ادعا می کند که پسر ریگار تارگرین و الیا مارتل به نام ایگون است. در ابتدا، هدف کانینگتون این بوده که ایگون باشد و به آن سوی دریایی باریک برود و با عمه خود دنریس ازدواج کند و به حمله او به وستروس بپیوندد. بنا بر گفته ها، او توسط واریس از مقر پادشاهی قاچاقی خارج شده و از میان دریای باریک عبور می کند. ولی با تصمیم دنریس برای ماندن در شهر میرین، ایگون تصمیم می گیرد تا با حمایت گروهان طلایی، خودش به وستروس حمله کند و ادعای قوی ترش برای تخت آهنین را بیان کند.

و در تازه ترین رمان منتشر شده از رمان های جورج آر آر مارتین، یعنی رمان A Dance With Dragons (رقص اژدهایان) نیز همین اتفاق رخ می دهد. گروهان طلایی به ایگون چهارم سوگند وفاداری می خورند و به وستروس می آیند و در استورم لندز به وستروس پا می گذارند. ورود گروهان طلایی به وستروس مطمئنا یک تغییر بازی برای حاضران در وستروس بوده است، هر چند، مشخص نیست که شکوه و عظمت آنها تا چه اندازه بر روی سیاست جاری تاثیر می گذارد. در پایان رمان رقص اژدهایان، گروهان طلایی موفق به تصرف چندین قلعه و تاسیسات شده بود و هدف بعدی شان نیز به دست گرفتن استورمز اند می باشد.

استخدام گروهان طلایی توسط سرسی

سریال Game of Thrones: گروهان طلایی چه کسانی هستند؟

در سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)، مطمئنا مشارکت و دخالت گروهان طلایی بسیار بسیار متفاوت تر خواهد بود. اول از همه، این شخصیت ایگون احتمالا در فصل پایانی سریال معرفی نخواهد شد زیرا معرفی یک تارگرین بالقوه دیگر به سریال کاملا دیوانگی است، هر چند غیر ممکن نیست. و در واقع بسیاری از جزییات مربوط به ایگون (ملقب به ایگون جعلی) قبلا توسط دیگر شخصیت ها و خطوط داستانی اتخاذ شده است. به عنوان مثال، در رمان ها، این جان کانینگتون است که به هنگام نجات تیریون لنیستر از دست مردان سنگی مبتلا به مرض خاکستری می شود نه جورا مورمونت و همچنین در سریال، واریس با مردانی همچون ایلریو موپاتیس هم پیمان می شود تا دنریس تارگرین را به سلطنت برسانند، نه اینکه برادر زاده پنهان او را به تخت آهنین بنشانند.

همچنین، در اوایل فصل ۷ سریال و همچنین پایان آن اشاره شد که گروهان طلایی هنوز به وستروس نیامده اند. تنها همین بار، آنها به وستروس می آیند تا به هدف سرسی کمک کنند نه اینکه از یک غاصب تارگرینی حمایت کنند. بنا بر گفته سرسی، او یورون گریجوی را با ناوگان آهنینش فرستاده تا گروهان طلایی را جمع کند و آنها را به وستروس بیاورد. او ذکر می کند که گروهان طلایی دارای حدود ۲۰ هزار نفر همراه با اسب و چندین فیل است که به اندازه ای است تا نیروی سرسی تقویت شود و فرصتی برای باز پس گیری برخی از سرزمین ها فراهم بیاید. تنها کاری که او باید بکند این است که به آنها پول بدهد و به آنها نارو نزند.

ولی از آنجا که این بازی تاج و تخت است، خیانت بخشی از بازی است. بنابراین، با اینکه سرسی گروهان طلایی را به وستروس می آورد ولی احتمالا برای مدتی طولانی با آنها هم پیمان نخواهد بود. پس آنها با چه کسی هم پیمان می شوند؟ خوب، زمانی که سریال نام واقعی جان اسنو را فاش کرد یعنی در قسمت پایان فصل ۷ احتمالا به این موضوع اشاره کرده باشد. به هنگام تولد، مادر جان برای او نام ایگون را برگزیده است و احتمالا سریال، داستان ایگون جعلی را با جان ترکیب می کند و می توان فرض کرد که گروهان طلایی به جان اسنو / ایگون تارگرین ملحق شوند.

قسمت پایانی فصل ۷ سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

اگر رمان ها همچنان چارچوبی برای مقصد سریال بازی تاج و تخت باشند و سریال نیز همچنان داستان های کتاب ها را ترکیب کند، پس ممکن است که ما شاهد ترکیب شدن داستان ایگون با کس دیگری باشیم. از آنجا که مشخص شد نام واقعی جان، ایگون تارگرین است، این موضوع کاملا هم خوانی دارد ولی این موضوع سبب می شود که تایید شود که ایگون جعلی که برادر ناتنی جان است در مقر پادشاهی و در کودکی مرده است. این موضوع ممکن است در سریال رخ بدهد.

از آنجا که سریال علاوه بر اینکه نام واقعی جان را افشا کرد، او را جانشین بر حق تخت آهنین خواند، به نظر گروهان طلایی از تارگرینی حمایت خواهند کرد که قوی ترین ادعا بر تاج و تخت را داشته باشد و آن نیز جان یا ایگون است. حال باید دید که اصلا این اتفاق می افتد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *