بیاتومگ – گرو سابق (استیو کارل) در حال حاضر در کنار همسر خود لوسی (کریستن ویگ) برای گروه ضد خلافکاری کار می کند، آن ها چندین بار تلاش کرده اند تا بالتازار برت (تری پارکر) را دستگیر کنند، ولی در انجام این کار شکست خورده اند. بالتازاری که یکی از چهره های تلویزیونی دهه ۸۰ بوده است و با گذر زمان به تبه کاری بزرگ بدل شده است. بعد از این که برت اقدام به سرقت بزرگترین و گران بهاترین الماس جهان می کند، بار دیگر گرو و لوسی در گرفتن او شکست می خورند و این بار به خاطر این کار، والری داوینچی (جنی اسلیت)، رئیس جدید گروهی که برای آن کار می کنند، آن ها را اخراج می کند. گرو بعد از این با برادر دو قلویش درو، آشنا می شود، درو نیز، گرو، لوسی و سه فرزنده خوانده شان را به همراه خود به عمارتش در فریدونیا می برد.

گرو پس از دیدار با برادرش کاملا شوکه می شود، چرا که او بر خلاف خودش ویژگی های متفاوتی دارد، از رفتار نه چندان ثابت او گرفته تا موهای طلایی اش، علاوه بر این به زودی گرو با حقیقت جدیدی یعنی دلیل ملاقات درو با خودش آشنا می شود، چرا که به نظر می رسد او قصد دارد از گرو استفاده کند تا تجارت مرموز خانوادگی خود را ادامه دهد. درو شروعی بر مشکلات جدید گرو است، اما این تنها مسئله نیست، چرا که بالتازار نیز نقشه پیچیده دیگری در رابطه با الماس گفته شده و گرفتن انتقام از گرو در سر دارد.

انیمیشن Despicable Me 3 (من نفرت انگیز ۳) – مینیون ها

سومین قسمت از انیمیشن من نفرت انگیز ۳، محصول کمپانی Illumination Entertainment، به کارگردانی کایلی بلدا و پیر کافین ساخته شده است، کارگردانانی که علاوه بر کارگردانی در انیمیشن های قبلی مینیون ها و من نفرت انگیز، صداپیشگی نقش مینیون ها را نیز بر عهده داشته اند. بر اساس کارنامه این دو کارگردان، حتی از پیش نیز می توان گفت که من نفرت انگیز ۳ نیز عنوان جالب و سرگرم کننده ای خواهد بود، اما این سرگرم کنندگی نمی تواند تضمینی برای بزرگتر و بهتر بودن این انیمیشن در بین انیمیشن های قبلی من نفرت انگیز باشد.

من نفرت انگیز ۳ مانند نسخه های قبلی خود در پی رسیدن به بزرگترین هدف خود یعنی بدون سر و صدا و سرگرم کردن مخاطبان خود بوده است، هدفی که با توجه سناریوها و سبک طراحی مینیونی خود در دست یافتن به آن موفق بوده است. یکی دیگر از تلاش های عوامل انیمیشن، جلوگیری از تکرار مسائلی بوده است که در انمیشن های قبلی بازگو شده اند، هدفی که در رسیدن به آن نیز موفق بوده اند و حتی با همراه کردن تم موزیکال به مینیون ها باعث جذابیت بیشتر آن در سکانس های کمدی شده اند.

انیمیشن Despicable Me 3 (من نفرت انگیز ۳) – گرو و درو

فیلمنامه من نفرت انگیز ۳ توسط کن داریو و سینکو پاول نوشته شده است، چهره هایی که فیلمنامه نویسی من نفرت انگیز ۱ و ۲ را نیز برعهده داشته اند و از لحاظ همین نوشتار، انیمیشن من نفرت انگیز ۳ به اندازه قسمت های قبلی خود با شکوه نیست و تنها راهی برای ادامه این عنوان بزرگ و پر طرفدار به نظر می رسد. یکی از کارهای قابل توجهی که کن و داریو در این انیمیشن انجام داده اند، جلوگیری از بزرگنمایی بیش از حد مینیون ها و در اختیار گرفتن انیمیشن توسط آن ها بوده است، در عوض، نقش و جای کافی به مینیون ها برای درخشش آن ها در انیمیشن اختصاص داده شده است.

همانطور که از انیمیشن های قبلی نفرت انگیز انتظار می رود در من نفرت انگیز ۳ نیز کاراکتر اصلی و صدا پیشه آن گرو و استیو کارل هستند که این بار باید با بردار دو قلو و کاملا متفاوت خود یعنی درو رو به رو شود. درو در انیمیشن علاوه بر توسعه شخصیت خود باعث کشف وجهه های جدیدی از شخصیت گرو شده است، کاری که باعث تکامل بهتر انیمیشن شده و کاراکتر لوسی با صداپیشگی کریستن ویگ نیز نقش خیره کننده مهمی در آن داشته است و تلاش های او و گرو برای ارتباط بهتر با فرزند خوانده هایشان و یک خانواده واقعی بودن را می توان یک بخش مهم خارج از داستان اصلی انیمیشن های من نفرت انگیز معرفی کرد.

انیمیشن Despicable Me 3 (من نفرت انگیز ۳) – گرو و بالتازار برت

تری پارکر صدا پیشگی نقش منفی اصلی بالتازار بِرَت را بر عهده داشته است، اما به جز حضور او در دهه ۸۰ جزئیات فرهنگی دیگری از کاراکتر او در انیمیشن وجود ندارد و تا حدی باعث مبهم بودن او می شود، همچنین بالتازار با تمام جذابیت های خود، شخصیتی در حد و اندازه گرو نیست و این یکی از نقاط ضعف انیمیشن و خود او می باشد. از جمله کاراکترهای دیگری که در انیمیشن حضور دارند باید به کاراکتر والری داوینچی با صدا پیشگی جنی اسلِیت اشاره کرد، متاسفانه او نیز حضور چندان تاثیر گذاری در انیمیشن نداشته و نقشش در حد چند صداپیشگی بسیار کوتاه حضور دارد.

در پایان نیز باید گفت انیمیشن من نفرت انگیز ۳ به هدف خود در مورد سرگرم کردن مخاطبان خود دست یافته است، این انیمیشن علاوه بر سرگرم کنندگی و جذاب بودن، کیفیت فوق العاده ای نیز در صحنه های مختلف داشته است، موضوعی که در انیمیشن ماشین ها ۳ نیز وجود داشت، ولی کمکی به شاخص تر بودن آن نسبت به انیمیشن های قبلی ماشین ها نداشت و باید گفت که انیمیشن من نفرت انگیز ۳ بیشتر از این که مورد پسند طرفداران همیشگی اش باشد، مقبول مخاطبان جدیدش واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *