بیاتومگ – فیلم های ابر قهرمانی در سراسر اعماق تاریخ هالیوود به جشم می خورد. مدت ها قبل از اینکه مارول یا دی سی تصمیم بگیرند که استودیو فیلمسازی خود را بر پا کنند تا فیلم های اقتباسی از کتاب های کمیک خود را بسازند، هالیوود همیشه شیفتگی خاصی نسبت به اقتباس از کتاب های کمیک داشته است.

چندین کتاب کمیک چه برای فیلم های سینمایی و چه برای دنیای سریال مورد اقتباس قرار گرفته اند که قدمت آن به دهه ۴۰ میلادی و سریال سیاه و سفید بتمن و سوپرمن باز می گردد. از آنجا که تعداد اقتباس ها از کتاب های کمیک بسیار زیاد و متفاوت بوده است، پس بازیگران زیادی بودند که در طی سالیان دراز نقش یک ابر قهرمان یکسان را بازی کرده اند.

برای یک بازیگر آسان نیست که جایگزین بازیگر دیگری شود که قبلا همان نقش ابر قهرمانی را بازی کرده است. به هنگامی که مخاطبان به دیدن یک بازیگر در لباس یک ابرقهرمان عادت کرده باشند، سخت است که بازیگر تازه ای را در آن لباس ابر قهرمانی دید.

با این حال، این به معنای آن نیست که بازیگر جدید به طور خودکار نسبت به بازیگر قبلی بد یا بدتر است. علاوه بر این، زمانی که جورج ریوز نقش سوپرمن را در سریال قدیمی این ابرقهرمان بازی می کرد، همه او را دوست داشتند ولی این موضوع سبب نشد که طرفداران پس از کنار رفتن جورج ریوز از این نقش، کریستوفر ریو را به عنوان بهترین بازیگر سوپرمن خطاب نکنند. مثال های زیادی همانند این وجود دارد و انتخاب کردن بازیگر خاصی به عنوان بهترین آن نقش می تواند سخت باشد.

در مطلب زیر ۲۰ جفت بازیگر هستند که هر جفت یک نقش یکسان را به تصویر کشیده اند. حال، کدام یک بهتر هستند؟

۲۰. هالک: مارک روفالو || ادوارد نورتون

۲۰. هالک: مارک روفالو || ادوارد نورتون

ما در طی سالیان شاهد حضور بازیگران زیادی در نقش بروس بنر/هالک بودیم. آخرین باری که ما این کاراکتر را بر روی پرده سینما دیدیم، در دنیای سینمایی مارول بود. در ابتدا، ادوارد نورتون در فیلم The Incredible Hulk (هالک شگفت انگیز) در سال ۲۰۰۸ این نقش را بازی کرد. با این حال، پس از مشکلاتی با استودیو در سر صحنه فیلمبرداری و خودداری از انجام تبلیغ برای فیلم، مارک روفالو جای او را در فیلم های The Avengers (انتقام جویان) و دیگر فیلم های آینده دنیای سینمایی مارول گرفت.

بازی نورتون که اولین بازی این بازیگر در این نقش بود در واقع شبیه به یک دانشمند قانونی احساس می شد. او در بازی و عملکرد خود ذاتی آرام، فلسفی و خونسرد داشت. متناوبا، عملکرد مارک روفالو در این نقش همانند یک دانشمند و دکتر احساس نشد، او به خاطر فوران خشمش توانست عملکرد و بازی بهتری را به نمایش بگذارد.

روفالو، شخصیت بروس بنر را همانند یک مرد مهربان و دلپذیر نشان داد که سعی دارد خشم خود را در کنترل داشته باشد ولی لحظه ای که خشمش فوران می کند، او بسیار وحشتناک می شود. این موضوع و چندین صحنه قابل توجه و برجسته، مارک روفالو را به یک هالک جذاب تر تبدیل کرده است.

۱۹. واندر وومن: گل گدات || لیندا کارتر

۱۹. واندر وومن: گل گدات || لیندا کارتر

زمانی که نقش واندر وومن در دنیای گسترده دی سی به گل گدات داده شد، او پا در جای بازیگر ونقشی بزرگ کرد. نقشی که در دنیای سریال با بازی لیندا کارتر بسیار شناخته تر است.

کارتر در نقش واندر وومن همیشه معروف و درجه یک بود ولی با وجود سنگینی تاریخی این شخصیت، گدات موفق شد تا نه تنها از انتظارات پیشی بگیرد بلکه به مخاطبان عملکرد بسیار بهتری را ارائه کند.

در حالی که هر دو بازیگر به هنگام بیان کردن دیالوگ های این شخصیت، احمقانه به نظر می رسند، گدات توانست به عنوان یک بازیگر اکشن از کارتر پیشی بگیرد. درون شخصیت و نمایش، کارتر بسیار خارق العاده بود، ولی ما نمی توانیم هیچ صحنه اکشنی از سریالی که او بازی می کرده را به یاد بیاوریم. شاید بتوان محدودیت های فیلمبرداری در ۴۰ سال گذشته را برای این موضوع سرزنش کرد ولی مهم نیست که چطور بود، گدات به عنوان یک آمازونی قدرتمند قابل قبول تر است.

۱۸. مرد عنکبوتی: توبی مگوایر || تام هولند || اندرو گارفیلد

۱۸. مرد عنکبوتی: توبی مگوایر || تام هولند || اندرو گارفیلد

کاملا مشخص است که سودآور ترین ابر قهرمان جهان، مرد عنکبوتی می باشد و دلیل این نیز، فیلم های سینمایی پرفروش و با بودجه زیاد این کاراکتر است. از سال ۲۰۰۲ که این کاراکتر در دنیای سینما دیده شد، سه بازیگر بوده اند که ماسک مرد عنبکوتی را پوشیده اند که به ترتیب توبی مگوایر، اندرو گارفیلد و تام هولند می باشند.

هر بازیگر چیز متفاوت و منحصر به فردی را به شخصیت پیتر پارکر آورد. مگوایر دست کم گرفته شده و تا حدودی در گذارش به قدرت زیاد و مسئولیت پذیری عالی و لطیف بود. گارفیلد نیز به این شخصیت سطح بالایی از آسیب پذیری را وارد کرد که در بازی و عملکرد مگوایر دیده نشده بود.

در نهایت، هولند قادر بود تا گیرایی مطیع از مگوایر و آسیب پذیری دوره نوجوانی از گارفیلد را در عملکرد و بازی اش داشته باشد ولی به صورتی که واقعا بازی و عملکردش مخصوص خودش باشد. او در جایگاه خود به عنوان یک ابرقهرمان جاه طلب و آماتور، مسرور بود. اما همچنین به عنوان یک نوجوان معمولی از خودش نامطمئن بود. او موفق شد تا به عنوان یک نوجوان مرتبط باشد و به عنوان یک بازیگر اکشن برای دیده شدن جذاب باشد. بنابراین، می تواند هولند را بالاتر از دو بازیگر دیگر دانست.

۱۷. انجل: بن هاردی || بن فاستر

۱۷. انجل: بن هاردی || بن فاستر

در نبرد بین بن ها، ما نگاهی به بازی بن هاردی و بن فاستر در نقش انجل در فیلم های X-Men: Apocalypse (ایکس من: آخرالزمان) و X-Men: The Last Stand (ایکس من: آخرین ایستادگی) می کنیم.

علیرغم اینکه هر دو بازیگر نقش یک کاراکتر را بازی می کرده اند ولی بازی و عملکرد بسیار متفاوتی داشته اند. کاراکتر انجل با بازی هاردی پوسته ای از یک مرد خورد شده را ارائه می دهد که قبل از اینکه اعتماد به نفس و بال های تازه خود را دوباره بدست بیاورد، از لحاظ فیزیکی و روحی آسیب دیده است.

سال ها قبل، کاراکتر انجل با بازی فاستر عملکرد و بازی ای ضعیف تر و نرم تری را ارائه داده بود. هاردی کاراکتر انجل را به عنوان مردی معرفی کرد که از لحاظ روحی خسته است ولی به محض اینکه دوباره اعتماد به نفس و بال های خود را بدست می آورد، به یک مرید خسته کننده و عادی تبدیل می شود. حداقل، عملکرد فاستر به یاد ماندنی تر بود و بنابراین او بهتر است.

۱۶. دردویل: چارلی کاکس || بن افلک

۱۶. دردویل: چارلی کاکس || بن افلک

بتمن اولین کاراکتر ابرقهرمانی ای نیست که بن افلک لباس آن را می پوشد. اولین باری که بن افلک در لباس ابرقهرمان ظاهر شده، به سال ۲۰۰۳ بر می گردد که او نقش دردویل را در فیلم سینمایی این کاراکتر بازی کرده است. از زمانی که چارلی کاکس را در نقش دردویل در سریال این کاراکتر دیده ایم، حضور بن افلک در لباس دردویل را فراموش کرده ایم یا فقط آرزو داریم که آن را فراموش کنیم.

قبل از اینکه در اوایل دهه ۲۰۱۰ میلادی، بن افلک انگیزه های نوظهوری به عنوان یک بازیگر بیابد، می توان گفت که او چندان بازیگر متقاعد کننده ای به نظر نمی رسید. عملکرد وی در نقش دردویل/مت مورداک نمونه برجسته ای از اشتباهات اوایل بازیگری او می باشد. بازی او در نقش دردویل خوب نبود و وانمود کردن وی کاملا مشهود بود.

از سوی دیگر، چارلی کاکس در این نقش دوگانه شگفت انگیز است و در هر ثانیه ای که در سریال قرار دارد، کاراکتر را به طور کامل مال خود می کند. او از هر جهت قابل قبول و قانع کننده است. کاکس به وضوح بهترین دردویل است و انتخاب بین این دو بازیگر نیز اصلا سخت نبود.

۱۵. بتمن: کریستین بیل || بن افلک

۱۵. بتمن: کریستین بیل || بن افلک

آخرین بازیگرانی که در فیلم های سینمایی نقش بتمن/بروس وین را به تصویر کشیده اند، کریستین بیل و بن افلک می باشند. بین فیلم سه گانه The Dark Knight (شوالیه تاریکی) و فیلم Batman v Superman (بتمن در برابر سوپرمن)، این دو بازیگر در نقش های متفاوتی ظاهر شده اند.

با این حال، در هسته این فیلم ها، کاراکتر بتمن همچنان همان کاراگاه توی فکری است که شما از فیلمی در مورد بتمن انتظار دارید. با این حال، در اینجا بن افلک نقشش به عنوان بتمن را اندکی بهتر از نقشش به عنوان بروس وین به تصویر می کشد. در خطر کم اهمیت دانستن فرایند بازیگری، بازی نقش بروس وین بسیار آسان تر از بازی نقش بتمن است.

در نقش بروس وین، بازیگر فقط باید یک میلیونر مرموز و جذاب را بازی کند. چه بن افلک و چه کریستین بیل، هر دو در دوران بازیگری خود چنین نقش هایی را ایفا کرده اند، به خصوص کریستین بیل که در فیلم American Psycho (روانی آمریکایی) بسیار متفاوت ظاهر شده بود.

با این حال، بازی کردن شخصیتی که لازم است جدی باشد و لباس خاص و تنگی به تن کند و لبخندی بر روی لبانش دیده نمی شود بسیار دشوار است. کریستین بیل توانست با تغییر صدای خود در لباس بتمن، ارائه متفاوتی داشته باشد. با این حال، بن افلک صدای کریستین بیل را تقلید کرد و موفق شد تا در این لباس مخوف و هولناک به نظر برسد. می توان گفت که بن افلک برنده این جدال است.

۱۴. سوپرمن: برندون روث || هنری کویل

۱۴. سوپرمن: برندون روث || هنری کویل

آخرین بازیگرانی که نقش سوپرمن را بر روی پرده نقره ای به تصویر کشیده اند، برندون روث در فیلم Superman Returns (بازگشت سوپرمن) و هنری کویل در دنیای گسترده دی سی هستند. این تصمیم بسیار دشواری است، نه به خاطر اینکه هر دو بازیگر در نقش های خود خوب بوده اند، بلکه به این دلیل که هر دو بازیگر تهی از چیزی خاص بودند و آن نیز این می باشد که هیچ یک از این دو بازیگر نتوانستند این نقش دوگانه را به خوبی به نمایش بگذارند.

در مورد برندون روث می توان گفت که او در نقش کلارک کنت خوب به نظر می رسد و به طور خیلی خوبی آن را بازی کرده است ولی زمانی که او لباس قرمز و آبی سوپرمن را به تن می کند، او به جای اینکه احساس سوپرمن را منتقل کند، همانند بازیگر هالیوودی است که در حال وانمود کردن به سوپرمن بودن است.

در مورد هنری کویل نیز می توان گفت که او از لحاظ ظاهری برای این نقش مناسب است. تا به حال بازیگر بهتر از چهره و صدای او برای بازی نقش سوپرمن وجود نداشته است. صدا، اخلاق و قامت او همگی به طور کامل متناسب با نقش است. کویل در نقش سوپرمن برتری دارد ولی دیدن او در کت و شلوار کوچک و تنگ کلارک کنت با یک عینک خنده دار است.

این دو بازیگر تنها از پس یکی از این دو نقش ها بر می آیند. با این حال، از آنجا که عنوان این فیلم ها سوپرمن بوده است، می توان گفت که سوپرمن نقش مهم تری است و به همین دلیل، هنری کویل اندکی بهتر از روث می باشد.

۱۳. کوییک سیلور: آرون تیلور جانسون || ایوان پیترز

۱۳. کوییک سیلور: آرون تیلور جانسون || ایوان پیترز

به هنگامی که فیلم Kick-Ass (کیک-اس) را می دیدیم، چه کسی فکرش را می کرد که آرون تیلور جانسون و ایوان پیترز هر دو نقش یک ابرقهرمان را در دو دنیای متفاوت سینمایی مارول بازی خواهند کرد؟ این دو بازیگر در دو دنیای متفاوت نقش کوییک سیلور را به تصویر می کشند.

بین عملکرد و بازی شان در سری فیلم جدید ایکس من و دنیای سینمایی مارول، تصمیم گرفتن بسیار دشوار است. پیترز از همان لحظه ای که پا به این شخصیت گذاشت جذابیت و یکپارچه ای را سرلوحه کار خود کرده بود.

جانسون عملکرد و بازی ای آرام و بالغانه تری ارائه داد که اگر چه برخی اوقات شوخی طبعی نیز داشت، ولی متناسب با کتاب های کمیک بود. بار دیگر، تصمیم گرفتن بین این دو بسیار دشوار است، ولی پیترز بهتر است زیرا او را با صحنه های خاطره انگیز بیشتری به یاد داریم.

۱۲. میستیک: جنیفر لارنس || ربکا رومین

۱۲. میستیک: جنیفر لارنس || ربکا رومین

ربکا رومین با به تصویر کشیدن نقش میستیک برای اولین بار و در فیلم های سه گانه ابتدایی مردان ایکس به کارگردانی برایان سینگر سابقه مهم و بزرگی را ایجاد کرد. او همیشه این کاراکتر را به گونه ای به تصویر می کشید که به همان اندازه ای که زیبا بود، کشنده و خطرناک نیز بود. همین نیز سبب شد تا برای سری فیلم جدید مردان ایکس کار برای جنیفر لارنس سخت شود.

با اکران فیلم X-Men: First Class (ایکس من: کلاس اول) لارنس پتانسیل پنهانی خود برای ارائه عملکرد بهتری نسبت به ربکار رومین را نشان داد زیرا بازی او در فیلم تاثیر گذار بود. متاسفانه، در فیلم های بعدی، لارنس کمتر و کمتر شبیه به میستیک بود. در نیمه راه تولید فیلم ایکس من: کلاس اول، لارنس متوجه شد که نسبت به گریم این شخصیت حساسیت دارد، که همین نیز دلیلی است که ما در فیلم های اخیر مردان ایکس زیاد او را در پوست آبی ندیده ایم.

علاوه بر این، عملکرد او در فیلم های اخیر مردان ایکس کم الهام تر از فیلم کلاس اول احساس می شد، و شاید به این دلیل است که او دیگر به این نقش علاقه مند نیست. این منصفانه است، زیرا مطمئن پس از بازی یک نقش برای مدتی طولانی، اشتیاق و حرارت ابتدایی از بین می رود. با این حال، از آنجا که ظاهرا ربکا رومین هیچ گاه آن اشتیاق را از دست نداد، به نظر ربکا رومین میستیک بهتری است.

۱۱. بیست: نیکولاس هولت || کلسی گرمر

۱۱. بیست: نیکولاس هولت || کلسی گرمر

اولین باری که ما شخصیت هنک مک کوی از دنیای مردان ایکس را در قالب هیولایی تکامل یافته اش دیدیم، در فیلم X-Men: The Last Stand (ایکس من: آخرین ایستادگی) با بازی کلسی گرمر بود. گرمر که متناسب با کاراکتر بود، این شخصیت را با دلفریبی و سرخوردگی پنهانی بازی می کرد.

تنها چیزی که عملکرد و بازی نسبتا کامل گرمر را لکه دار می کند، این است که فیلمنامه فیلم بد بود و همین نیز بر روی شخصیت تاثیر گذاشت. خوشبختانه در سری جدید فیلم های مردان ایکس، نیکولاس هولت داستان بهتر و شایسته تری دارد.

در فیلم اولین کلاس، نیکولاس هولت در حال تقلا بود تا در این نقش راحت باشد، با این حال، در فیلم X-Men: Days of Future Past (ایکس من: روزهای گذشته آینده) او به طور کامل در پوست آبی خود جا گرفته بود و واقعا عملکرد بسیار خوبی را ارائه کرد. اگر چه نیکولاس هولت بازیگر بسیار توانایی است ولی در این جدال، کلسی گرمر برنده است.

۱۰. سوپرمن: تایلر هوچلین || دین کین

۱۰. سوپرمن: تایلر هوچلین || دین کین

در حالی که در بالا بین دو بازیگر نقش سوپرمن در دنیای سینما یعنی برندون روث و هنری کویل به مقایسه پرداختیم ولی کاراکتر سوپرمن در مقایسه با سینما، حضور بیشتری در دنیای سریال داشته است. یکی از قابل توجه ترین عملکرد ها در نقش سوپرمن در دنیای سریال مربوط به سریال Lois & Clark: The New Adventures of Superman (لویس و کلارک: ماجراجویی های تازه سوپرمن) می شود.

در همین حال، بازیگری که الان نقش سوپرمن را دنیای سریال بازی می کند یعنی تایلر هوچلین، کار بسیاری در نقش مکمل برای سوپرگرل انجام می دهد. در حالی که او در سریال فقط در برخی از قسمت ها حضور دارد، او در لباس مرد پولادین با اعتماد به نفس و باشکوه است و به نظر می رسد که برای بازی این نقش به دنیا آمده است.

تنها مسئله ای که هوچلین در آن مشکل دارد این است که او نمی تواند چهره یا احساس کلارک کنت بودن را منتقل کند که این خود مسئله ای است که به اندازه بازی نقش سوپرمن مهم است. از سوی دیگر، دین کین در هر دو نقش کامل به نظر می رسد. پس دین کین برنده این تقابل است.

۹. سابرتوث: لیو شرایبر || تایلر مین

۹. سابرتوث: لیو شرایبر || تایلر مین

احتمالا شما با خودتان می گویید که چرا سابرتوث، یک شخصیت شرور و ضد قهرمان در این لیست قرار گرفته است؟ خب فراموش نکنید که زمانی که لیو شرایبر نقش سابرتوث را در فیلم X-Men Origins: Wolverine (خاستگاه مردان ایکس: ولورین) به تصویر می کشید، این کاراکتر چیزی بیشتر از یک ضد قهرمان بود و ضدقهرمان ها هنوز جزء ابرقهرمان ها حساب می شوند.

هر چه قدر می خواهید از این فیلم متنفر باشید ولی شرایبر در نقش سابرتوث بازی ای فوق العاده قانع کننده ای ارائه داد. شرایبر موفق شد تا به این شخصیت که برای دیوانگی و وحشی بودن شناخته می شود، لایه های مختلف و ظریف اضافه کند. با این حال، این اقتباس چندان خوبی نبود.

تایلر مین در اولین فیلم مردان ایکس بیشتر به کمیک ها وفادار بود. او وحشی، دیوانه، غیر قابل پیش بینی و بالاتر از همه، دشمنی شایسته برای ولورین بود. با این حال، شرایبر بیشتر به این کاراکتر نزدیک بود و اگر خواسته باشیم بین بازی ای مطابق با کتاب های کمیک و بازی ای نامنطبق با کمیک ولی سرگرم کننده انتخاب کنیم، تمایل به سمت لیو شرایبر بیشتر است و او برنده این تقابل می باشد.

۸. کت وومن: ان هاتاوی || میشل فایفر

۸. کت وومن: ان هاتاوی || میشل فایفر

وقتی شما به بازی و عملکرد ان هاتاوی و میشل فایفر در نقش کت وومن در فیلم های بتمن دقت می کنید، متوجه می شوید که اولویت های کارگردان های این فیلم ها چه بوده است.

به نظر می رسد که تیم بورتون سعی دارد تا از میشل فایفر یک نماد جنسی چند لایه بسازد، در حالی که کریستوفر نولان بر روی جنبه های متحیر کننده کت وومن که در هسته آن قرار دارد متمرکز می شود. این دو بازیگر همانند دو نیمه ناقص از کاراکتر کمیکی کت وومن می باشند و زمانی که این دو کنار یکدیگر قرار گیرند، کت وومن کامل ایجاد می شود.

در عین حال، این دو بازیگر نقش های خود را خوب بازی کردند و عملکردی عالی ای را به نمایش گذاشتند. با این حال، در فیلم The Dark Knight Rises (شوالیه تاریکی بر می خیزد) بارها احساس شد که کت وومن تنها به عنوان یک لایه یا یک معشوقه برای بتمن به کار گرفته شده است.

با این حال، فایفر علاوه بر اینکه همین ویژگی ها را در فیلم Batman Returns (بازگشت بتمن) داشت، دارای خط داستانی خود و مستقل از بتمن بود و این باعث شد تا فضای بیشتری به فایفر داده شود تا کاراکتر قانع کننده تر و منحصر به فرد تری را به نمایش بگذارد. به همین دلیل، میشل فایفر را برتر از ان هاتاوی در این نقش می دانیم.

۷. الکترا: الودی یانگ || جینفر گارنر

۷. الکترا: الودی یانگ || جینفر گارنر

همانند دیگر بازیگر فیلم اول دردویل یعنی بن افلک، جنیفر گارنر نیز در بازی نقش الکترا مشکل داشت. به نحوی، به همان اندازه ای که بن افلک در فیلم بد بود، جنیفر گارنر حتی بدتر بود. با وجود اینکه این دو بازیگر در زمان این فیلم، زن و شوهر بوده اند، ولی در فیلم هیچ احساس عاطفی ای بین این دو دیده نمی شود.

در عوض، الودی یانگ احساس عاطفی ای عالی و گیرا با چارلی کاکس داشت و زمانی که در فصل دوم سریال دردویل به عنوان الکترا معرفی شد، عملکرد بسیار باشکوهی داشت. همانطور که چارلی کاکس از بن افلک بهتر بود، الودی یانگ بسیار بهتر از جنیفر گارنر بود.

۶. پروفسور ایکس: جیمز مک آوی || پاتریک استوارت

۶. پروفسور ایکس: جیمز مک آوی || پاتریک استوارت

پاتریک استوارت و جیمز مک آوی، هر دو به نوبه خود بازیگران برجسته ای هستند و در نقش پرفسور ایکس، هر دو بازی ای عالی به ارائه گذاشته اند. لازم به ذکر است که تصمیم بین این دو بازیگر بسیار دشوار است و از آنجا که این دو بازیگر در یک فیلم از مردان ایکس نیز در کنار هم نقش پروفسور ایکس را به تصویر کشیده اند، این تصمیم دشوارتر می شود.

جیمز مک آوی توانست با ارائه نسخه جوان تری از پاتریک استوارت و بدون تقلید از آن، کار شگرفی انجام بدهد ولی این اولین قدم واقعی در تکامل پرفسور ایکس بود.

در عین حال، پاتریک استوارت همیشه یک عملکرد عالی در نقش پروفسور ایکس داشته است، و در تصمیمی دشوار، او برنده این رقابت است.

۵. گرین ارو: استیون امل || جاستین هارتلی

۵. گرین ارو: استیون امل || جاستین هارتلی

مدت ها قبل از اینکه استیون امل نقش گرین اور را در سریال Arrow (ارو) به تصویر بکشد، این جاستین هارتلی بود که در نقشی مکمل در سریال Smallville (اسمالویل) این نقش را بازی کرده است. از آنجا که یکی از نقش ها، نقش مکمل و دیگری اصلی است، تفاوت بین این دو نقش بسیار زیاد است.

زمانی که سریال ارو شروع شد، استیون امل یک شخصیت توی فکر را نشان می داد. از آن زمان، او شخصیت سبک تر و راحت تری را در فصل های اخیر به تصویر می کشد ولی در طی فصل های اولیه سریال، او اساسا بتمن سبز را به تصویر می کشیده است که اصلا جذاب و سرگرم کننده نبود. این باعث شد تا تصویرگری امل در نقش گرین ارو آرام و ملایم باشد.

در سریال اسمالویل، جاستین هارتلی بیشتر برای جذابیت و برجستگی مرتبط با کمیکی اش شناخته می شد. تصویرگری هارتلی در برخی اوقات عبوس و اخمو می شد ولی از آنجا که او عمدتا شخصیتی با نشاط است، این به لحظات جدی او معنای بیشتری می بخشد. بنابراین، هارتلی پیروز این رقابت است.

۴. مجازاتگر: جان برنتال || توماس جین

۴. مجازاتگر: جان برنتال || توماس جین

چیزی علیه ری استیونسون در نقش مجازاتگر نمی توان گفت. این رقابت بین اولین اقتباس از شخصیت مجازاتگر و جدیدترین آن می باشد. بازیگر این نقش در اولین و جدیدترین اقتباس نیز به ترتیب توماس جین و جان برنتال هستند.

جین در مورد اینکه او چقدر برای بازی نقش مجازاتگر احساسی بوده سخن بر زبان آورده است. این واقعیت را نه تنها می توان از روی سرمایه گذاری او بر روی فیلم کوتاه غیر رسمی مجازاتگر برای ترغیب کردن کمپانی به ساخت فیلمی کامل با بازی خودش فهمید بلکه می توان از روی کارهای بسیار زیاد او در هر دو بازی اش در نقش مجازاتگر متوجه شد.

با این حال، او خالی از تهدید قابل قبولی بود. از سویی دیگر، جان برنتال ثبات و ظاهر لازم برای این شخصیت را دارا می باشد. جان برنتال در نقش مجازاتگر بسیار ترسناک است. او همانند خطری برای خودش و کسانی که مسیرشان به او برخورد می کند است. به همین دلیل، جان برنتال برتری را از آن خود می کند.

۳. سوپرگرل: ملیسا بنویست || لورا وندروورت

۳. سوپرگرل: ملیسا بنویست || لورا وندروورت

به جز انیمیشن، به ندرت شاهد حضور سوپرگرل در سینما یا دنیای سریال بوده ایم. در واقع، تنها دفعاتی که این کاراکتر حضور قابل توجهی داشته، زمانی است که لورا وندروورت نقشش را در سریال اسمالویل بازی می کرده و همچنین سریال سوپرگرل که با بازی ملیسا بنویست در نقش اصلی می باشد.

در حرکتی که مطابق با جزییات مربوط به کتاب های کمیک است، بازی وندرووت فلسفی، جامعه ستیزانه و شدید است. این اقتباسی وفادار است ولی وندروورت نتوانست تمام پتانسیل خود را به کار بگیرد و در تمام قسمت ها عملکردی مطلوب داشته باشد.

از سویی دیگر، خالقان سریال سوپرگرل تصمیم گرفتند تا کارا/سوپرگرل را بیشتر شبیه به نسخه تغییر جنسیت یافته ای از کلارک کنت/سوپرمن تبدیل کنند. این به اندازه کافی جالب است و این باعث عملکرد بهتری شد زیرا ملیسا بنویست قادر بود تا جذابیت بی حد و حصر خود در این نقش را به نمایش بگذارد. به همین دلیل بنویست برتری بیشتری دارد.

۲. مشعل انسانی: مایکل بی جوردن || کریس اوانز

۲. مشعل انسانی: مایکل بی جوردن || کریس اوانز

زمانی که مایکل بی جوردن برای بازی نقش جانی استورم یا مشعل انسانی در بازسازی کمپانی فاکس از سری فیلم Fantastic Four (چهار شگفت انگیز) انتخاب شد، سر و صدا های زیاد برخاست. لازم به ذکر است که ساخت ادامه فیلم چهار شگفت انگیز ۲۰۱۵ پس از اینکه این فیلم در فروش ناامید کننده ظاهر شد، کاملا بعید به نظر می رسد.

سر و صدا ها در مورد انتخاب او برای بازیگری نه تنها به این دلیل بود که او فردی سیاه پوست است که برای بازی نقش فردی با پوست سفید انتخاب شده بلکه به خاطر این بود که عملکرد کریس اوانز در فیلم های اصلی چهار شگفت انگیز در اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی بسیار خارق العاده بود و برخی مطمئن نبودند که جوردن از پس این نقش بربیاید.

در نقش محبوب خود، کریس اوانز حرارت را با لایه هایی از جذابیت به ارمغان آورد که او را به سرعت به یکی از محبوب ترین افراد هالیوود تبدیل کرد. در حالی که جوردن به دنبال آن بود که در نقش جانی استورم همین نتایج برای او حاصل شود ولی فیلمنامه تاریک و تیره فیلم مانع این کار شد. فیلمنامه عبوس فیلم، جوردن را مجبور کرد تا عملکرد خود را با آن تطبیق دهد. تصویرگری جوردن در نقش مشعل انسانی خسته کننده است و به همین دلیل، او نتوانست عملکرد بهتری نسبت به کریس اوانز داشته باشد.

۱. مگنتو: ایان مک کلن || مایکل فازبندر

۱. مگنتو: ایان مک کلن || مایکل فازبندر

بین فیلم های کلاسیک مردان ایکس به کارگردانی برایان سینگر و سری فیلم های بازسازی تازه آن، مگنتو بین یک شرور، ضد قهرمان و ابرقهرمانی ظاهری جا به جا می شده است. در این میان، این نقش توسط ایان مک کلن و مایکل فازبندر ایفا شده است.

این دو بازیگر نامزد جایزه اسکار، هر دو در این نقش عملکرد و بازی ای خارق العاده و شگفت انگیزی را اجرا کرده اند که انتخاب از بین آن سخت است. این یکی از سخت ترین انتخاب های این لیست است، به خصوص اینکه این دو بازیگر این نقش را بسیار متفاوت بازی کرده اند.

مک کلن در سبک خود ظریف تر است و خشمی را دارا می باشد در حالی که فازبندر با انرژی و دیوانگی بیشتر هیجان انگیز تر است. پیروز این رقابت را می توان فازبندر دانست به این خاطر که او به عنوان یک مگنتو تازه کار بسیار تماشایی است.

نظرات خود را در مورد این لیست با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *