بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۶ شهریور ماه همراه با ما باشید. تابستان امسال برای کمپانی های فیلمسازی زیاد پر درآمد نبوده است، به طوری که این تابستان را می توان کم فروش ترین تابستان در ۱۱ سال اخیر نامید. این هفته نیز شاهد فروش های بالایی نبودیم، هر چند، فروش فیلم ها نسبت به هفته گذشته اندکی افزایش یافته است. امید می رود که با اکران فیلم های با بودجه زیاد و مورد انتظار در هفته های آینده شاهد رونق بیشتری در گیشه باشیم.

فیلم The Hitman’s Bodyguard (محافظ آدمکش) در سومین هفته از اکران خود با رشد ۱.۵ درصدی توانست مبلغ ۱۵ میلیون دلار فروش داشته باشد و برای سه هفته متوالی صدرنشین باکس آفیس باقی بماند. این فیلم که با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده، در کل موفق به فروش ۶۰ میلیون دلاری شده است که فروشی قابل قبول است. لازم به ذکر است که این فیلم فقط در سینماهای آمریکا به اکران در می آید. علاوه بر این، حق پخش فیلم توسط سرویس آنلاین نتفلیکس خریداری شده است که همین موضوع می تواند علت فروش نه چندان زیاد فیلم را مشخص کند.

همانند هفته گذشته نیز فیلم Annabelle: Creation (آنابل: خلق) در رده دوم قرار دارد. این فیلم در این هفته با افت فروش ۵ درصدی مواجه شده و تنها به فروش ۱۰ میلیون دلاری در داخل آمریکا اکتفا کرده است. پس از چهار هفته اکران، این فیلم موفق به فروش ۹۲ میلیون دلاری در داخل آمریکا و ۱۷۴ میلیون دلاری در خارج از آمریکا شده است که فروش جهانی فیلم را به رقم ۲۶۶ میلیون دلار می رساند. با بودجه ۱۵ میلیون دلاری، این فیلم را می توان نسخه فرعی ای موفق از دنیای فیلم های احضار روح دانست.

این هفته فیلم تازه اکران شده ای نداشتیم که بتواند خود را به ده فیلم برتر گیشه برساند ولی دو فیلم با فروش خود بار دیگر توانسته اند وارد ده فیلم برتر گیشه شوند. انیمیشن Despicable Me 3 (من نفرت انگیز ۳) که هفته گذشته در رده ۱۲ قرار داشت، این هفته با افزایش فروش ۳۱ درصدی به رده نهم جدول باکس آفیس دست یافت. این انیمیشن این هفته فروش ۳ میلیون دلاری را تجربه کرده است. فیلم Girls Trip (سفر دختر ها) اگر چه این هفته با افت فروش ۴.۵ درصدی نسبت به هفته گذشته رو به رو بوده ولی توانسته از رده یازده، خود را به رده دهم برساند و در جدول این هفته باکس آفیس حضور داشته باشد.

هفته آینده شاهد اکران فیلم ترسناک It و فیلم کمدی عاشقانه Home Again (دوباره خانه) خواهیم بود و از آنجا که نقد ها بسیار مثبتی برای فیلم IT منتشر شده و بسیاری از طرفداران اشتیاق زیادی برای دیدن این فیلم دارند، بدون شک می توان این فیلم را صدرنشین باکس آفیس هفته آینده دانست.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱The Hitman's Bodyguard۱۵۶۰۳۰۳
۲Annabelle: Creation۱۰۹۲۱۵۴
۳Wind River۹۲۱۱۱۵
۴Leap۶۱۳-۲
۵Dunkirk۶۱۸۱۱۰۰۷
۶Logan Lucky۶۲۳۲۹۳
۷Spider-Man: Homecoming۵۳۲۵۱۷۵۹
۸The Emoji Movie۳۸۱۵۰۶
۹Despicable Me 3۳۲۵۹۸۰۱۰
۱۰Girls Trip۳۱۱۲۱۹۷
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *