بیاتومگ – نامزد جایزه اسکار، لیام نیسون اعلام کرده است که از فیلم های اکشن بازنشسته می شود. نیسون در حال حاضر مشغول نقش بسیار جدی مارک فلت در فیلم درام Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House (مارک فلت: مردی که باعث سقوط کاخ سفید شد) می باشد، فیلمی که شاید نامزدی در دوره بعدی مراسم اسکار داشته باشد. نیسون در فیلم هایی چون Rob Roy و  Schindler’s List و Michael Collins حضور داشته است، اما چهره اکشن او بیشتر با بازی در سری فیلم های Taken و از سال ۲۰۰۸ شناخته شد.

نیسون که در حال حاضر در فستیوال بین المللی فیلم تورنتو برای نمایش فیلم مارک فِلت حضور دارد، اعلام کرده که آماده است از فیلم های اکشن خداحافظی کند و دلیل این کار را نیز این گونه اعلام کرده است:

“آن ها هنوز هم پول های خوبی به من برای انجام چنین کارهایی پیشنهاد می دهند، اما من ۶۵ ساله ام، شاید مخاطبین هنوز توقع داشته باشند، اما به نظرم تا این جای کار برای من کافی است.”

یکی از مطرح ترین فیلم های لیام نیسون، فیلم فهرست شیندلر به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است، فیلمی که موفق به کسب جایزه اسکار شده است. همچنین بازی در فیلم مایکل کالینز، نیسون را نامزد کسب جایزه گلدن گلوب کرده است، از جمله فیلم های پر فروش نیسون نیز می توان به Star Wars: Episode I – The Phantom Menace و Batman Begins اشاره کرد.

نیسون در سال ۲۰۰۸ در فیلم اکشن Taken در نقش یک جاسوس بازنشسته به نام برایان مایلز حاضر شد و در این عنوان انتقام جویانه مهارت های زیادی را از خود به نمایش گذاشت. این فیلم با فروش خوب ۲۲۶ میلیون دلاری در سراسر جهان به یک سری تبدیل شد و نیسون نیز به عنوان ستاره در هر سه فیلم آن حضور داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *