بیاتومگ – بدون شک فیلم های ابرقهرمانی در این سال ها طرفداران زیادی دارند، اما این به معنی طرفداری همه از این فیلم ها نیست، در بین این اشخاص نیز کارگردانانی هستند که به هیچ وجه میانه خوبی با فیلم های ابرقهرمانی ندارند که در ادامه می توانید آن ها و دیدگاهشان نسبت به چنین فیلم هایی را دنبال کنید.

هفت کارگردانی که از فیلم های ابرقهرمانی متنفرا‌ند

۱ – ریدلی اسکات

ریدلی اسکات

اسکات افسانه ای که خالق عناوین بیگانه و بلید رانر محسوب می شود، اشاره کرده است که به جای ساخت فیلم های ابرقهرمانی به ساخت فیلم های هوشمندانه ادامه خواهد داد.

“من به فیلم های ابرقهرمانی علاقه زیادی ندارم و هرگز نیز چنین فیلمی نخواهم ساخت، بارها از من برای ساخت این فیلم ها درخواست شده است، اما من هیچ چیزی را باور ناپذیرتر از ابرقهرمان و هویت او نمی دانم.”

۲ – الخاندرو جی ایناریتو

الخاندرو جی ایناریتو

ایناریتو که به خاطر کارگردانی فیلم هایی چون Birdman و The Revenant شناخته می شود، نظر خود در مورد فیلم های ابرقهرمانی این گونه اعلام کرده است:

“گاهی اوقات از این فیلم ها لذت می برم، چرا که ساده و درست هستند. مشکل این جاست که بعضی وقت ها آن ها می خواهند عمیق تر و بر اساس افسانه های یونانی یا همچنین چیزی باشند، آن موقع است که همه چیز اشتباه پیش می رود.”

“من همیشه آن ها را در حال به قتل رساندن مردم می بینم، چرا که آن ها به چیزی که مردم اعتقاد دارند، اعتقادی ندارند و یا مردم آن چیزی که آن ها می خواهند، نیستند. من از این جنبه آن ها متنفرم و هیچ پاسخی نیز برای کاراکترهایشان ندارم.”

“آن ها گاهی اوقات خیلی شلوغ کاری می کنند و به خاطر همین هم مخاطبان را به سمت خود جذب می کنند. شلوغی هایی که هیچ معنی و مفهومی را در بر ندارند.”

۳ – کلینت ایستوود

کلینت ایستوود

ایست وود ۸۷ ساله به نظر برای مارول و جریانات آن مسن به نظر می رسد. او می گوید:

“من وقتی بچه بودم، کتاب های کمیک را می خواندم ولی الان دیگر آن ها را نمی خوانم. من ترجیح می دهم یک فیلم مناسب و بالغ را ببینم تا سایر عناوین و منظورم از این، صحنه ها و فیلم های ۱۳+ و +۱۷ است، فیلم های که عناوین ابرقهرمانی بسیار دور از آن هستند.”

۴ – رولاند امریش

رولاند امریش

کارگردان سری فیلم های Independence Day تفاوت فرهنگی و البته عدم مسئولیت پذیری ابرقهرمانان را از دلایل عدم طرفداری خود از آن ها می داند.

“من وقتی فیلم های دی سی و مارول را می بینم، با خودم می گویم، این فیلم ها چقدر شبیه فیلم من هستند، ولی چرا سوپرمن این قدر خشن و آسیب زا است.”

“زمانی اسپیلبرگ به من گفت که عنوانی مثل فیلم روز استقلال تا ۲۰ سال دیگر نیز همتایی نخواهد داشت و حالا که توجه می کنم، حرف او کاملا درست بوده است.”

“در بسیاری از این فیلم های ابرقهرمانی، کسی یا شخصیتی با پوشیدن به ابرقهرمان تبدیل می شود و حتی می تواند پرواز کند، به نظرم این کار کاملا احمقانه است. من که آن را نمی فهمم، شاید به خاطر این که اهل آلمان هستم، چنین حسی نسبت به این فیلم ها و شخصیت هایشان دارم.”

۵ – جان مک تییِرنان

جان مک تییِرنان

مک تییرنان که شهرت خود را با فیلم هایی چون Die Hard و Predator رقم زده است، اصلا احساس خوبی نسبت به فیلم های ابرقهرمانی، مخصوصا کاپیتان آمریکا ندارد.

“کاپیتان آمریکا یکی از احمقانه ترین اتفاقات و فیلم هایی است که در ۵۰ سال اخیر رخ داده است.”

“صدها هزار نفر به خاطر چنین توهم احمقانه ای مرده اند، پس چطور در چنین وضعی می توان فیلم کاپیتان آمریکا را مشاهده کرد.”

۶ – دیوید کرونِنبرگ

دیوید کرونِنبرگ

دیوید کروننبرگ در حقیقت یکی از طرفدارن سه گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان است، اما به نظر او این فیلم ها بیش از حدشان مورد توجه قرار گرفته اند.

“فیلم های ابرقهرمانی، کتاب های کمیک، این ها همه برای بچه ها و نوجوانان هستند. سری فیلم های شوالیه تاریکی خوب هستند، اما جایگاه آن ها بسیار بالاتر از چیزی است که باید باشد. کارهای فنی که نولان در این فیلم ها انجام داده است بسیار مورد تمجید است، اما این آثار نیز در نهایت خسته کننده هستند.”

۷ – مل گیبسون

مل گیبسون

مل گیبسون بودجه های افسانه ای که برای فیلم های ابرقهرمانی اختصاص داده می شود را کاملا ناراحت کننده خوانده است. وقتی به گیبسون در مورد بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری فیلم بتمن علیه سوپرمن اطلاع داده شد، او نیز نظر خود را این گونه اعلام کرد:

“این واقعا یک مزخرف تمام عیار است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *