بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۳ شهریور ماه همراه با ما باشید. در این هفته، فیلم It به کارگردانی اندرس موشیتی توانست با فروش قابل توجه ۱۵۸ میلیون دلاری در داخل آمریکا، خود را به صدر جدول باکس آفیس برساند. این فیلم ترسناک که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده است، علاوه بر اینکه توانسته تحسین منتقدان را بر انگیزد، با فروش خود در اولین هفته اکران ثابت کرد که از هر جهت فیلمی بسیار قوی است. این فیلم در خارج از آمریکا نیز فروش خود را طوفانی آغاز کرده و فروش بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری را بدست آورده است. با این احتساب، فروش جهانی این فیلم تاکنون حدود ۲۵۸ میلیون دلار می باشد که روز به روز نیز بیشتر می شود. با وجود چنین افتتاحیه ای، فیلم It به پر فروش ترین فیلم ترسناک در اولین هفته از اکران در تاریخ هالیوود تبدیل شد.

در رده دوم باکس آفیس این هفته نیز فیلم کمدی عاشقانه Home Again (دوباره خانه) با فروش ۱۱ میلیون دلاری جای گرفته است. این فیلم که با بودجه ۱۲ میلیون دلاری ساخته شده، فروش قابل قبولی برای اولین هفته از اکران خود در داخل آمریکا داشته است، هر چند، در هفته های آینده، فیلم باید برای موفقیت، فروش بیشتری داشته باشد. نبود فروش خارج از آمریکا نیز یکی از عوامل اصلی سد راه موفقیت فیلم در گیشه است.

فیلم The Hitman’s Bodyguard (محافظ آدمکش) که در سه هفته اول اکران خود در صدر جدول قرار داشته است، این هفته با افت فروش ۵۶ درصدی، تنها موفق به فروش ۶ میلیون دلار در داخل آمریکا شده تا تنها به جایگاه سوم باکس آفیس این هفته اکتفا کند. این فیلم در این چهار هفته از اکران خود، فروش ۶۶ میلیون دلاری را تجربه کرده است. این فروش تنها محدود به داخل آمریکا است و فیلم در سینما های خارج از آمریکا اکران نمی شود.

دیگر فیلم های این هفته نیز با افت فروش های زیادی رو به رو شده اند که بدون شک، علت آن را می توان اکران فیلم It دانست. هفته آینده نیز فیلم اکشن ماجراجویی American Assassin (قاتل آمریکایی) و فیلم mother (مادر) با بازی جنیفر لورنس و خاویر باردم اکران خواهند شد. با وجود اکران این دو فیلم، نمی توان انتظار داشت که هفته آینده فیلم It صدرنشینی را از دست بدهد و مطمئنا برای چندین هفته ما شاهد یکه تازی این فیلم در گیشه خواهیم بود.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱It۱۵۸۱۵۸۳۵۱
۲Home Again۱۱۱۱۱۲۱
۳The Hitman's Bodyguard۶۶۶۳۰۴
۴Annabelle: Creation۵۹۷۱۵۵
۵Wind River۴۲۶۱۱۶
۶Leap۳۱۶-۳
۷Spider-Man: Homecoming۲۳۲۸۱۷۵۱۰
۸Dunkirk۲۱۸۳۱۰۰۸
۹Logan Lucky۲۲۵۲۹۴
۱۰The Emoji Movie۱۸۲۵۰۷
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *